16

Odp: Policja

Uciekasz przed policją, robisz z siebie przestępce i się pytasz czy mogą Ciebie złapać.
Odpowiedź jest tak mogą Cię złapać.
Jeżeli uciekałeś swoim SMCR w tym stroju co masz na fotce w avatarze to już w ogóle trudne nie będzie.
Pytanie czy będzie im się chciało.
Bo tak jak napisał Spidi robią to wtedy kiedy pójdzie fama w media.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

17

Odp: Policja

Gamut napisał/a:

Nic Ci nie zrobią skoro uciekłeś to jak Ci udowodnią kto kierował motocyklem? Powiedz że moto stało na podwórku i każdy mógł na niego wsiąść i nim pojechać, nawet któryś z kolegów a Ty nic nie wiesz.

Jakby to było takie proste to kto woziłby tablice i przejmował się policją?

18

Odp: Policja

Znam kilka przypadków z okolicy i to w dodatku z samochodami więc uwierz mi jest to możliwe. W jaki sposób Ci udowodnią że to Ty jechałeś skoro miałeś na głowie kask a za rękę Cie nie złapali?

XR650R

19

Odp: Policja

Wszystko do czasu... Pytanie nie brzmi ani "czy?" ani "jak?", tylko na ile będzie im się chciało/zależało.
W myśl zasady dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie... jak zechcę to udupią każdego.

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

20

Odp: Policja

Gamut napisał/a:

Znam kilka przypadków z okolicy i to w dodatku z samochodami więc uwierz mi jest to możliwe. W jaki sposób Ci udowodnią że to Ty jechałeś skoro miałeś na głowie kask a za rękę Cie nie złapali?

Ty nie musiałeś jechać ale Twój pojazd i Ty dostajesz po dupie. Bo skoro nie Ty jechałeś to masz wskazać kto jechał a jak nie wiesz to czemu nie zgłosiłeś kradzieży ? I tak czy siak Cie udupia :)


A ja tak jak SPIDI, bedą chcieć to znajda, nie bedzie im sie chciało to odpuszcza tylko bedą mieli w pamięci Ciebie :)

UrbanStreetWorkshop
#444 KTM 530EXC Supermoto
         KTM 300EXC enduro
https://www.youtube.com/user/yamahadt1998

21

Odp: Policja

To jest jak z zabójstwem.
Nie trzeba złapać zabójce na gorącym uczynku aby go aresztować.
Są dowody, poszlaki, wideo, świadkowie i to ty musisz się wtedy wybronić. Inaczej - musisz mieć alibi.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

22

Odp: Policja

Załóżmy że już pukają do drzwi - a Ty na wakacjach. Co wtedy? Umarzają? Skazują bez wiedzy oskarżonego?

23 Ostatnio edytowany przez Spidi (2016-05-09 12:08:50)

Odp: Policja

Poczekają aż wrócisz albo poszukają Cię tam gdzie wypoczywasz.
Jak szybko i jaki tryb to już zależy jak bardzo nabroiłeś i jak mocno im będzie zależało.
Froga kryminalni zgarnęli z za parawanów na plaży w Mielnie a potem przewieźli do stolicy. Nikt mu nic jeszcze wówczas nie udowodnił - był tylko podejrzany o serie wykroczeń. Przesukiwali mu tez mieszkania, zawijali kolegów, podsłuchiwali telefony itp.

Jednak to był skrajny przykład jak bardzo mogą zniszczyć człowiekowi zycie - taka zemsta za ośmieszenie Policji i wymiaru sprawiedliwości oraz Polskiego prawa...

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

24

Odp: Policja

Spidi napisał/a:

Froga też nikt za rękę nie złapał ale jak media rozdmuchały temat to szukała go policja w całym kraju. Potem zaczęło się szukanie haków itp. Koniec końców obecnie chwilowo wakacjuje na koszt państwa...


Tu jest trochę inna sytuacja - FROG prowokował - miał tablicę - dokładnie wiedzieli o kogo chodzi - ośmieszał policję.

Wydaje mi się, że nie powinieneś mieć problemu - po prostu na razie się nie wychylaj, zbytnio, nie pokazuj się przez jakiś czas.

Ja dość mocno unikam ogólnie kontaktu z Policją - "publicznych wystąpień"

Kiedyś poproszono mnie o prowadzenie biegu jakiegoś tam na moto - na swoim sporcie - a wcześniej jak to w małym mieście - ludzie kojarzyli, że ten to jeździ, że głośny motor, że na jednym kole (nigdy w mieście nie jeździłem na kole - po prostu niebieskie dwa koła- to ja )

Skończył się bieg - wyjechałem poza miasto - okazało się że obstawili wszystkie wyjazdy i od razu mnie zatrzymali.

Oczywiście mogli mi naskoczyć, za latanie na gumie itp itd, dlatego, że mnie na tym nie złapali, ale dojebali się do wszystkiego co można, wydech opony, kierunki - na nic tłumaczenie głąbowi, że mają homologację, zresztą wszystko co mam z akcesoriów ma homologację, opona była średnia - skończyło się na tym, że zabrali mi dowód.

Na pokładzie YZF-R1 07' GASGAS EC300 9' R1200GS 11' :)

25

Odp: Policja

Przykład Froga jest ekstremalny ale celowo go tutaj przypominam.
Doskonale oddaje możliwości służb mundurowych w przypadku kiedy pada hasło:"znaleźć, złapać i ujechać, nie ważne jak, za co i jakim kosztem".
Znamy się od lat więc znam tą sprawę z pierwszej ręki i w zasadzie byłem na bieżąco od początku.
Owszem tablice miał ale trefne, nie istniejąc w bazie danych. Auto należy do kumpla ode mnie z gminy a formalnie to do jego ojca i banku. Prokuratura ani policja w rew temu co mówili publicznie nie dysponuje żadnymi dowodami, że to on prowadził. Nie ma zdanego nagrania ani zdjęcia z monitoringu, które by to potwierdziło. Mieli tylko zeznanie świadka, które wymusili szantażem - powiedzieli wprost idziesz pierdzieć w pasiak za zupełnie inną sprawę, w którą jesteś uwikłany albo jak zaznasz to masz szanse sie wywinąć... Potem to zeznanie wycofał i wziął część winy na siebie ale nic to nie zmieniło. Trzeba dojechać tego, którego pokazywali w TV.
Wyobraź sobie, że oni jak go szukali robili nawet takie numery, że na podstawie bilingów doszli gdzie najcześciej zamawiał Pizzę i dwóch policjantów warowalo tam od świtu do nocy w nadziei, że moze tam go trafią.
Właścicielowi BMW zabrali to auto do ekspertyzy z przed domu, bez nakazu, bez kwitów ale za to z pompą, aferą i w asyście kilkunastu osob, pod pretekstem, że są w nim kradzione części. Auto zabrali w czerwcu a oddali rok pózniej na wiosnę. Jeszcze cały zbiornik paliwa zajumali na parkingu policyjnym... a 3.5k PLN miesięcznie leasingu trzeba było bulic.
Jednym słówem jak się uprą to z nimi nie wygrasz. Oczywiście trzeba znać swoje prawa i nie dawać się w łatwy sposób załadować na minę jednak najlepsza jest stara Rosyjska zasada: "Tiszej jediesz, dalsze budiesz...". ;)

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

26

Odp: Policja

Ale widzę że wszyscy tu mu mocno współczują!? Zapierdalał? Spowodował zagrożenie? Do ukarania! Proste! Może jestem trochę niedzisiejszy, ale takie zachowania w gęstniejącym ruchu miejskim (w wiejskim zresztą też) mnie mocno wkurwiają. Raczej wolę mieć możliwość spokojnej jazdy/chodzenia po ulicach i chodnikach, niż współczucie dla kolesia który ma w dupie wszystko i wszystkich.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

27 Ostatnio edytowany przez Spidi (2016-05-09 23:37:22)

Odp: Policja

Gierwi nie chodzi o współczucie. Nikt nikogo nie wybiela...
Chodzi jednak o fakt jak to zostało załatwione. W cywilizowanym kraju takie rzeczy załatwia się zgodnie z literą prawa. Jesli prawo na to nie pozwala to trzeba uderzyć się w pierś, przyznać do błędu/porażki i potem ewentualnie poprawić prawo, przypilnować gościa i przykładnie ukarać. Jednak ta akcja raczej przypomina Białoruś niż państwo prawa. :/
Pomijam już kwestie kosztów i sił, które w to zaangażowali... Przecież podatnika stać a my nie mamy innych problemów albo naprawdę groźnych bandziorów, których tak skutecznie trzeba ścigać. ;)

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

28

Odp: Policja

W polsce do pierdla idzie się odpoczywać...

Jakby wprowadzili przymusowe prace w kopalni, przy budowie dróg, rowów melioracyjnych i innych pierdół, po 10-12 godzin dziennie, za 3 posiłki dziennie i 2L wody z kranu, to przestępczość szybko by się skończyła a i koszty więziennictwa spadłyby znacząco... :-)

Oczywiście wtedy powinni trafiać tam prawdziwi bandyci :)

Wg mnie za jakąś tam wyświrowaną jazdę, powinien być co najwyżej mandat i prawko na 3 miesiące, a nie żadne wyroki. Co innego, jak ktoś podczas takiej jazdy coś zmajstruje - to już tak jak powiedziałem - przymusowe roboty.

Nie chce pracować, to na tydzień do boxu 1.5 x 1.5 x 1.5m...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

29

Odp: Policja

Gamut napisał/a:

Nic Ci nie zrobią skoro uciekłeś to jak Ci udowodnią kto kierował motocyklem?

Chociaż by założonym i roztrząsanym właśnie postem :D

SMC 625 '04 -> TDM900 -> ...??
https://www.bikepics.com/pics/2013/02/14/bikepics-2516302-full.jpg

30

Odp: Policja

To akurat fakt ale trzeba bardzo zajść za skórę :D

XR650R