1

Temat: Jaka uszczelka pod głowice?

Dobry.
Jako, że od nabycia mojej YZ450F 2005 nie zaglądałem do silnika a przelatałem na niej już sezon, postanowiłem oddać moto do mechanika by zobaczył jak sprawa wygląda. Jeśli tłok/cylinder nie będzie porysowany oraz nie będzie luzów na cylindrze (chciałbym aby go zmierzył średnicówką), poskłada moto z powrotem, jeśli bebechy będą w złym stanie kupuje nowy tłok.

Zanim oddam brudasa chciałbym kupić uszczelkę pod głowice, ponieważ nie chce tego powierzać mechanikowi.
Tutaj pojawia się pytanie, czy lepiej kupić uszczelkę noname za 100zł:
[url]http://allegro.pl/ir-komplet-uszczelek-top-end-yamaha-yz-450-f-03-06-i6167268640.html[/url]
Czy lepiej zainwestować w uszczelkę za 170zł firmy Athena:
[url]http://allegro.pl/uszczelka-glowicy-yamaha-wr-450-yz-450-f-yzf-03-06-i6102623645.html[/url]

Jest duża różnica pomiędzy takimi produktami? Warto w tym przypadku kupować oryginał?

BTW, Oddaje moto do mechanika który na co dzień zajmuje się szlifierkami bo nie znam innego,
poleca ktoś dobrego mechanika od wyczynówek w okolicach Krakowa?
Przeglądałem temat [url=http://forum.supermoto.pl/topic4042-polecane-firmy.html]polecane firmy[/url] ale nic nie znalazłem.

Pozdrawiam!

Małopolskie>Nowy Sącz

2

Odp: Jaka uszczelka pod głowice?

albo athena albo najlepiej orginał.

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

3

Odp: Jaka uszczelka pod głowice?

Pod głowicę proponuję oryginał. Resztę to chyba ja miałem Atheny...

4

Odp: Jaka uszczelka pod głowice?

Oryginał 210zł, chyba się na niego zdecyduje.
Mechanik powiedział, że ostatnio niepotrzebnie wymienił tłok w podobnej Ymaszce, bo podobno był jeszcze dobry.
Powiedział, że lepiej poczekać aż coś zacznie szumieć i dopiero wtedy się martwić.

Opłaca się robić taki "przegląd"?

Małopolskie>Nowy Sącz

5

Odp: Jaka uszczelka pod głowice?

tłoka trzeba wymieniać zgodnie z mth a nie jak szumi. widze chcesz oglądac korbę przez dziure w silniku,   do szlifierek mechanik moze i dobry ale o  crossach i enduro niema zielonego pojęcia.

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

6

Odp: Jaka uszczelka pod głowice?

Wymieniać sprzętu w najbliższym czasie nie zamierzam. Wiec skoro nie wiem w jakim stanie są bebechy to pozostaje wymiana tłoka i przygotowanie się na ewentualną wymianę cylindra, korby i zaworów ?
Potem pilnować MTH i wymieniać tak jak serwisówka każe?

Dobrze myśle ?

Małopolskie>Nowy Sącz

7

Odp: Jaka uszczelka pod głowice?

mniej wiecej,

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

8

Odp: Jaka uszczelka pod głowice?

Witam,jak masz ściągnięty cylinder to niech mechanior dokladnie wszystko pomiędzy bo może sie okazać ze jeszcze polatasz na tym tloku(sprawdź tez luz na korbie za jednym razem),Yz 450f bez problemu zrobi 100mtg na tloku i to możesz przyjac jako bezpieczny limit,po wymianie zaloz sobie licznik motogodzin i będziesz wszystko wiedział bez zgadywania.
Wymiar cylindra w Yz 450 to 95.00-95.01 a dopuszczalne zużycie 0.05mm
Luz miedzy tłokiem a cylindrem 0.40-0.65 a dopuszczalne zużycie 0.1mm
Co do uszczelki to jak koledzy piszą kup original,ja bym wymienił tez łańcuszek rozrządu.
Pozdrawiam.

9

Odp: Jaka uszczelka pod głowice?

Oryginalna uszczelka zamówiona, licznik mth już posiadam.
Teraz muszę znaleźć jakiegoś mechanika który by mi to ogarnął.

Małopolskie>Nowy Sącz