1

Temat: Przerobienie motovykla jednoosobowego na dwie osoby

Witam, jestem posiadaczem crf450x, niestety motocykl jest zarejestrowany jako jednoosobowy. Crfy homologowane przez HM i inne firmy mają w dowodzie wbite 2osoby, a ramą od wersji x nie różnią się wcale. Czy przerabial ktoś taki temat? Chciałbym móc przewozić pasażera bo jednak jest to przydatne . Pozdrawiam i czekam na pomoc

2

Odp: Przerobienie motovykla jednoosobowego na dwie osoby

Ja bym zaczal od pdjechania na okregowa stacje kontroli, tam ci wszystko powiedza
Przerabialismy ten temat przy Gazie 69, z 5 osob na 8, nie bylo prpblemow a koszt to cos kolo 200zl

3

Odp: Przerobienie motovykla jednoosobowego na dwie osoby

No to tak. Zadzwoniłem do rzeczoznawcy, ten odesłał mnie do urzędu komunikacyjnego, a stamtąd na okręgową stacje kontroli pojazdów. Dzwoniłem na stacje i Pan mówił, że jest do zrobienia ale musi zobaczyć moto. W sobotę jadę obadać temat. Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie.

4

Odp: Przerobienie motovykla jednoosobowego na dwie osoby

Jak nie zamontujesz podnóżków pasażera oraz teoretycznie osłony łańcucha to nie masz na co liczyć.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: Przerobienie motovykla jednoosobowego na dwie osoby

Podnóżki mam, zrobione tak, że wyglądają jak oryginały. Co do osłony łańcucha, jeśli będzie trzeba to zrobie;)

6

Odp: Przerobienie motovykla jednoosobowego na dwie osoby

Hacker ja zarejestrowałem Huske 570 SMR bez podnóżków i bez osłony ;) Na pierwszym przeglądzie w kraju sie zapytałem czy da rade zarejestrować na 2 osoby, diagnosta tylko spytał gdzie ta druga osoba sie zmieści i odszedł bez słowa. Przy odbiorze papierów patrze a tam wbite 2 osoby ;)