1

Temat: crf 450 2003 - Problem

Witajcie.
Kompletuje supermoto i potrzebuje pomocy w kilku kwestiach.
Mam założone koła z fmx 650, wszystko pięknie spasowane po za przednim hamulcem.
Przednia tarcza z fmx ma 300mm i pod ten rozstaw nie mam z czego dobrać na 320mm.
Mam adapter i zacisk 4 tłoczkowy pod 320mm. Myślę nad zakupem tarczy z jakiegoś ściga, roznitowania i dorobienia samej środkowej części.
Czy ktoś już przerabiał ten temat ? Jaki motocykl ma tarczę 320 z nitami które można odpiąć ?

Druga sprawa - motocykl szarpie podczas równomiernej jazdy, po odkręceniu manety problem znika. Nie mogę również ustawić wolnych obrotów, po skręceniu po kilku sekundach strzał w wydech i gaśnie.

I trzecia sprawa - Czy ktoś może mi podać ustawienie gaźnika pod wydech akrapa ? Nigdzie na oficjalnej stronie nie mogę tego znaleźć

2

Odp: crf 450 2003 - Problem

Siema!
Tu
[url]http://forum.supermoto.pl/topic34497-crf-450-przerywa-podczas-rownomiernej-jazdy.html?login=1[/url]
masz chyba odpowiedz na drugie pytanie.
Zrób drugi adapter na 300mm.

CRF450R SM

3

Odp: crf 450 2003 - Problem

kfr84 napisał/a:

Siema!
Tu
[url]http://forum.supermoto.pl/topic34497-crf-450-przerywa-podczas-rownomiernej-jazdy.html?login=1[/url]
masz chyba odpowiedz na drugie pytanie.
Zrób drugi adapter na 300mm.

Dzięki za link. Odpiąłem tps, faktycznie przez to przerywała, jednak wciąż gaśnie na niskich obrotach :(
Ktoś ma jakiś pomysł ?

4

Odp: crf 450 2003 - Problem

Przestańcie z tym odpinaniem tps-a. Gaźnik wymaga dobrej regulacji, a nie wprawiania moduł w tryb awaryjny.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

5

Odp: crf 450 2003 - Problem

Majster128 napisał/a:

Przestańcie z tym odpinaniem tps-a. Gaźnik wymaga dobrej regulacji, a nie wprawiania moduł w tryb awaryjny.

Masz racje, moto pierze w wydech przy hamowaniu silnikiem, podejrzewam, że poprzedni właściciel zmienił wydech a dysze zostały te same, jutro pogrzebie przy gaźniku i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

A co do tps-a - objaśni mi ktoś jaka jest jego rola ?

6 Ostatnio edytowany przez Majster128 (2016-04-27 16:35:11)

Odp: crf 450 2003 - Problem

Moduł zmienia kąt wyprzedzenia zapłonu w zależności od otwarcia przepustnicy. Jeśli go odłączysz to moduł wchodzi w tryb awaryjny zmniejszając kąt wyprzedzenia zapłonu.
Zacznij od regulacji zaworów.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL