1

Temat: DRZ 400 przebieg : ile moto znosi bez remontu

ile drz'ty żyją ?? od remontu do remontu? i jaki mniej więcej przebieg w tym moto można uznać za duży?

Aktualnie : FZ01

Były :  XT125, CRM85, MX125, TE250, YZ450F, XTX660, DRZ400SM, SHIVER750 MT07

2

Odp: DRZ 400 przebieg : ile moto znosi bez remontu

Myślę, że w wersji SM/S o otworzeniu silnika trzeba myśleć przy około 30k km, chociaż wszystko zależy oczywiście od sposobu użytkowania.

Moja przy takim przebiegu była w dobrym stanie - cylinder, tłok i głowica bez problemu nadawały się do dalszego użytku. Do wymiany poszła korba (chociaż mogła jeszcze trochę polatać), zawory wydechowe, rozrząd i parę innych pierdół. Myślę, że warto piec otworzyć po takim przebiegu bo DRZ-ty tak pancerne jak niektórzy by sobie tego życzyli chyba jednak nie są.

3

Odp: DRZ 400 przebieg : ile moto znosi bez remontu

Ja bym powiedział, że już od 20tys. pojawiają się pierwsze oznaki zużycia.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4

Odp: DRZ 400 przebieg : ile moto znosi bez remontu

Jakie oznaki masz na myśli?

5

Odp: DRZ 400 przebieg : ile moto znosi bez remontu

makumba napisał/a:

Jakie oznaki masz na myśli?

Pewnie wybuchy silnika;)

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

6

Odp: DRZ 400 przebieg : ile moto znosi bez remontu

Branie oleju przez uszczelniacze jak i pierścienie.
Czasami korbowód już zaczyna pukać do drzwi.

Silnik nie wybuchnie ale już się zużywa.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: DRZ 400 przebieg : ile moto znosi bez remontu

Gdzieś na forum czytałem, że znana była derzeta z przebiegiem ponad 50 tyś. i nadal dobrze jeździła. Czy to prawda nie wiem ale zdaje mi się, że jedna drugiej nie równa - mam tu na myśli sposób użytkowania oraz serwisowania i w związku z tym to, że jedna przejedzie powiedzmy 30 tyś bez szwanku a inna drugie tyle.

8

Odp: DRZ 400 przebieg : ile moto znosi bez remontu

Kolega o nicku SUPERMOTO. Teraz to już pewnie do 60tys dochodzi. Tylko on nie musi wymieniać oleju, bo tyle dolewa w sezonie ;)

Pozdrawiam,
Piotrek

9

Odp: DRZ 400 przebieg : ile moto znosi bez remontu

Tak tylko, że przy 20tys. wymieniasz same pierścienie lub pierścienie z tłokiem.
A przy 50tys. wymieniasz już cały zestaw cylinder + tłok.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

10

Odp: DRZ 400 przebieg : ile moto znosi bez remontu

U mnie jakieś 12-13k km temu był robiony BigBore Cylinder Works, w zeszłym tygodniu wymieniałem uszczelkę głowicy, przy okazji mogłem zobaczyć korbę, cylinder i tłok, wszystko w stanie naprawdę super, luz zaworów w normie też, więc wydaje mi się że spokojnie jeszcze drugie tyle i więcej pojeździ

11

Odp: DRZ 400 przebieg : ile moto znosi bez remontu

Właśnie niedawno mi pykło 60 000
Jak na razie robiłem po 30-tce:
- nakrętka z zębatką i zabezpieczeniem się zużyły i doprowadziły do wycieku oleju, opisałem to tu [url]http://forum.super-moto.pl/topic21852-zabezpieczajcie-nakretke-przedniej-zebatki.html[/url]

- Zrobił mi się dość spory luz na kiwaczce. Nie wiem dlaczego po terenach mało jeżdżę.

- Poluzowały mi się szprychy koła tylnego (musiałem dać do centrowania). Po jakimś czasie zauważyłem kilka pękniętych szprych, musiałem wymienić. To bardzo dziwne z tym kołem, bo naprawdę prawie nie jeżdżę w terenie. Wiem że jeżdżenie bokami na asfalcie daje duże obciążenia, no ale bez przesady ja się tak mocno nie składam.

- w tym roku czyli po 50-tce padło ładowanie a dokładnie uzwojenie altka. Dałem do przewinięcia, ładowanie wróciło ale nie przekraczało 13V. Pomogła dopiero wymiana regulatora (wymieniłem na Elektrosport)

Co do silnika, to poza kontrolą luzu łańcuszka i zaworowego jeszcze nic nie robiłem.
Olej mi bierze od nowości, może trochę się zwiększyło.
Z roku na rok jeżdżę coraz ostrzej, więc i motor dostaje w duuupę coraz więcej.

Już od kilku lat mam rozterki, typu robić, czy nie robić?
Tu zdania są podzielone:
1-Jeśli będę czekał aż coś się stanie to remont może być kosztowniejszy
2-Po co robić jak moto zaperdala, nic nie puka nie stuka

więc czy strzeżonego Pan BÓG strzeże
czy
lepsze jest wrogiem dobrego

Najlepsze MOTO to SUPERMOTO

12

Odp: DRZ 400 przebieg : ile moto znosi bez remontu

mallly200sx napisał/a:

Kolega o nicku SUPERMOTO. Teraz to już pewnie do 60tys dochodzi. Tylko on nie musi wymieniać oleju, bo tyle dolewa w sezonie ;)

he he fajnie by było, ale jeśli chodzi o to to mam żelazne zasady
Olej, świece i filtr co rok na koniec sezonu nowe !!!
Kontrola poziomu oleju co 100km tylko wg procedury 3/3 !!!!!

Najlepsze MOTO to SUPERMOTO

13

Odp: DRZ 400 przebieg : ile moto znosi bez remontu

A co ile zmienia się olej w silniku w wersji E? Według serwisówki powinno się to robić co 60mth czyli około 3k km a słyszałem, że realnie co 1k -1,2k km się wymienia. Prawda to SUPERMOTO?

14

Odp: DRZ 400 przebieg : ile moto znosi bez remontu

Sorry ale E to inna liga
Musi sie wypowiedzieć ktoś kto długo i bezawaryjnie lata na tym modelu

Najlepsze MOTO to SUPERMOTO

15

Odp: DRZ 400 przebieg : ile moto znosi bez remontu

norvitsch napisał/a:

A co ile zmienia się olej w silniku w wersji E? Według serwisówki powinno się to robić co 60mth czyli około 3k km a słyszałem, że realnie co 1k -1,2k km się wymienia. Prawda to SUPERMOTO?

Zobaczysz po kolorze.
Jedni zmieniają raz do roku inni co 1500km.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD