1 Ostatnio edytowany przez fabtom (2016-04-09 20:30:48)

Temat: Yamaha WR125X problem z obrotami

Witam, mam problem z Yamaha WR 125X 2010r, silnik pracuje ok, nie brakuje mu mocy lecz jest problem.
Gdy zapalam wszystko jest ok, ale jak się wyłączy ssanie to silnik zaczyna pracować nierówno,
tzn falują obroty. Przeczyściłem przepustnicę, wtrysk i problem dalej występuje.
Próbowałem podnieść mu obroty podciągając linkę na przepustnicy ale jak jest zimny to ma bardzo wysokie obroty.
I teraz pytanie, co jeszcze sprawdzić, jak zdiagnozować?

2

Odp: Yamaha WR125X problem z obrotami

zmieniałeś wydech ? jeżeli jest seria to musisz podjechać do jakiegoś magika na komputer

3 Ostatnio edytowany przez fabtom (2016-04-09 23:18:37)

Odp: Yamaha WR125X problem z obrotami

Zmieniany, kupiłem już z Arrow wydechem. I odkąd go kupiłem tak ma. Też obstawiałem wydech, rura bez kata i sam tłumik.
Może jakaś sonda lambda jest usunięta i tak się zachowuje.

EDIT.
Podglądam ori układy wydechowe i żadnej sondy nie widzę na nim. Dodam że brak DB Killer w tym Arrow co teraz mam.
Jeśli to wina luftu to da się to jakoś oszukać by tak obroty nie falowały. Tzn efekt jest taki że 1 sek obroty są ok 1 sek spadają i tak w koło po wyłączeniu ssania.
A  jest jakiś interface chiński co by to ogarnął? Jestem nawet zdesperowany kupić taki, bo w okolicy żaden mechanior nie ma nic do Yamahy i nawet nie wiem czy są jakieś błędy w ECU.