1 Ostatnio edytowany przez Kuba9311 (2016-04-08 21:56:49)

Temat: czerwone kolanka CRF450X

Od jakiegoś czasu walczę z lekko czerwonymi kolankami w crf... Na wstępie dodam, że kolanka są z tytanu. Pewnego razu zauważyłem, że na postoju kolanko robi się lekko czerwone, a po dodaniu gazu jeszcze bardziej. Seria dysza od wolnych obrotów to 45, a ja włożyłem już 55. Moto ledwie paliło bo ją zalewało, a kolanka nadal lekko czerwone. Czytałem już na różnych forach ze wyczyny tak mają a tym bardziej jeśli mają tytanowy kolektor. Dziwna sprawa, moto ledwie pali bo zalewa, a kolanka czerwone;/ Stwierdziłem, że oddam moto do mechanika bo już nie miałem pomysłów. Mechanik mówi, że to norma, w wyczynach będą kolanka robiły się lekko czerwone. Proszę o jakieś opinie bo strach jeździć z takimi kolankami. Kolanka czerwone, a wydech cały czarny od "chyba" zbyt bogatej mieszanki... Z góry dzięki za rady!
ps. dodam, że moto ma założony przelot.

2

Odp: czerwone kolanka CRF450X

To normalne na tytanie

3

Odp: czerwone kolanka CRF450X

dzięki wielkie! jeśli mógłby ktoś jeszcze się wypowiedzieć będę bardzo wdzięczny, pozdrawiam

4 Ostatnio edytowany przez Kuba9311 (2016-04-13 14:41:03)

Odp: czerwone kolanka CRF450X

czy kolor świecy jest dobry?
[url]http://hondadominator.pl/download.php?id=5503[/url]

5 Ostatnio edytowany przez levis (2016-04-13 15:27:38)

Odp: czerwone kolanka CRF450X

jak na moje oko za ubogo

z resztą to, że na wolnych obrotach ma za ubogo, nie znaczy, że na wysokich nie ma za bogato...

Zapoznaj się z kimś, kto ma świecę colortune, to Ci ustawi wolne obroty, tak, żeby kolanko nie robiło się ultra czerwone.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

6

Odp: czerwone kolanka CRF450X

ze zdjęcia może tak nie widać ale jest to bardziej kolor kawy z mlekiem niż biały. Tylko czy to okopcenie wkoło to norma?

7

Odp: czerwone kolanka CRF450X

Po co grzebać przy gaźniku, jak objawy które opisałeś to norma... jesteś przeczulony.

Yamaha WR 250F - chyba się starzeje.
Husaberg TE 250
Husaberg FS 570 sztos
EXC 525 mianowicie, dość dobry. LC4 640 badziewie, do badziewia.

8

Odp: czerwone kolanka CRF450X

Kuba9311 napisał/a:

czy kolor świecy jest dobry?

Nie wiadomo czy kolor świecy dobry czy nie, bo nie wiemy ile na niej przejechałeś. Świeca trochę potrzebuje jednak żeby się wygrzać i nabrać swojego koloru adekwatnego do mieszanki spalania.

SMC 625 '04 -> TDM900 -> ...??
https://www.bikepics.com/pics/2013/02/14/bikepics-2516302-full.jpg

9

Odp: czerwone kolanka CRF450X

velkurczak napisał/a:

Po co grzebać przy gaźniku, jak objawy które opisałeś to norma... jesteś przeczulony.

otóż to!

https://www.bikepics.com/members/81

10

Odp: czerwone kolanka CRF450X

Dzisiaj z nudów wypolerowalem kolektor... Odpalilem i dopiero teraz widać jak mocno kolanko jest czerwone... Jestem w szoku, kolektor jest od cylka do połowy kolanka czerwony:/ świeca ma kolor brązowawy, więc nie powinna mieć za ubogo:/  proszę uspokujcie mnie bo strach mam w ogóle jeździć:/

11

Odp: czerwone kolanka CRF450X

Nie stresuj się, tak ma być.

12

Odp: czerwone kolanka CRF450X

ok, jeśli tak ma być to trudno. Dzięki za pomoc. Druga sprawa to fakt, że po przyłożeniu jakiejś suchej trawy do kolektora potrafi sie ona zrobić czarna, a nawet delikatnie zażarzyć, strach tym w teren wjeżdżać... Jeszcze jakiś pożar spowoduje;/ Macie jakieś patenty na owinięcie czymś tego kolektora, np bandażem albo cos? Z góry dzięki!:)

13

Odp: czerwone kolanka CRF450X

Witam tez mam tytana i jest to samo,to norma na postoju, co do sciecy to musisz ja sprawdzić po przynajmniej 10 pracy by sie wygrzała ,na ile obrotów masz ustawiona śrubkę składu mieszanki?
Pozdrawiam

14

Odp: czerwone kolanka CRF450X

już tyle tam kręciłem, że sam nie wiem:D jutro sprawdzę i napisze ale wydaję mi się że około 2obr, a Ty ile masz?

15

Odp: czerwone kolanka CRF450X

Na postoju kolektor ma prawo zrobić się czerwony. Najważniejsze, żeby w trakcie pracy pozostawał w normalnej temperaturze

PBM