16

Odp: zastosowanie helicoil w głowicy ktm

Wkrecaj śmiało ta sprezynke. No tosz nie kupisz nowej glowicy. To tylko dekiel. Zadbaj o higienę calej operacji powoli i precyzyjnie i po sprawie.  Ten mały kawałek mozna magnesem spróbować albo w ogóle zamiast sprezynki sa tez tulejki naprawcze.

DR650, XT600, EXC520, YZ450F, EXC-R450, EXC-R400, EXC-R530, SXF350, SXF250, EXC500SM, ADV990, 690Rally

17

Odp: zastosowanie helicoil w głowicy ktm

Robiłem kiedyś gwint w silniku z użyciem helicoil. Wytrzymał rok aż sprzedałem sprzęta. Później też było okej z tego co wiem. Tak jak pisze większość - moim zdaniem nie jest to żadne druciarstwo.

18

Odp: zastosowanie helicoil w głowicy ktm

Ja stosuje oryginalne zestawy helicoil i nigdy z tym problemu nie było(naprawiałem nawet zerwany gwint szpilek cylindra w karterach w sx 525 i nic się z tym złego nie dzieje),  jedyne czego musisz się trzymać to jest osiowość ze starym otworem. Śruby pokrywy zaworów nie są przelotowe. Podczas wiercenia i gwintowania, wiertło jak i gwintownik warto przesmarować gęstym smarem wychwyci większość opiłków z otworu gwintu a resztę po prostu wydmuchać(zabezpieczając wszystko inne wokoło żeby w nie pożądane miejsca nie dostały się opiłki) otwór jest ślepy (do pewności możesz jeszcze coś do niego włożyć żeby sprawdzić) także ten odłamek ze sprężynki by mógł nawet tam zostać bo by nigdzie nic nie narobił a jak chcesz go koniecznie wyciągać to po jego zbiciu na jakiś patyczek gęstego smaru i po prostu go wyjąć.
Ps. Helicoil jest o tyle dobry że można go stosować nawet tam gdzie jest mało miejsca na gwint można jeszcze zastosować stalowe tulejki na przykład ze zestawu time-sert ale jest to już rozwiązane dużo droższe jak i wymaga dużo więcej miejsca od helicoil ale też gwint jest jeszcze mocniejszy od "sprężynki"

19 Ostatnio edytowany przez Pablo_87 (2016-03-27 20:35:16)

Odp: zastosowanie helicoil w głowicy ktm

Temat do zamknięcia, wprawiłem sprężynkę i jest ok. Dzięki wszystkim za tak wiele odpowiedzi

Husqvarna SM450R & Yamaha YZ 250
było KTM Exc-r 530 Yamaha WR400F  Ducati Monster 800 S.i.e.
http://www.bikepics.com/members/pablo87/

20

Odp: zastosowanie helicoil w głowicy ktm

Podlacze sie,zeby nie zakladac nowego tematu. Skladam motocykl i zorientowalem sie ze w mocowaniu zacisku do lagi mam juz zastosowana sprezynke helicoil. Pol zeszlego sezonu na tym latalem, teraz widze ze kawalek sprezynki wystaje z drugiej strony i zastanawiam sie czy nie wydlubac go i wkrecic nowa sprezynke? Co w ogole myslicie o helicoil w zacisku,nie chcialbym zeby kiedys sie urwal jak bede lecial 300? Wpakowalem w ten zacisk duzo $$ za zestaw naprawczy a tu teraz taki psikus. Zacisk to beringer 6p,jest chyba aluminiowy,a piszecie tutaj ze sprezynka jest mocniejsza niz alu gwint,wiec teoretycznie powinno byc ok?

21

Odp: zastosowanie helicoil w głowicy ktm

Od alu gwintu z całą pewnością będzie mocniejsza. A ten wystający kawałek wystawał już wcześniej, czy dopiero teraz na to zwróciłeś uwagę ?

Husqvarna SM450R & Yamaha YZ 250
było KTM Exc-r 530 Yamaha WR400F  Ducati Monster 800 S.i.e.
http://www.bikepics.com/members/pablo87/

22

Odp: zastosowanie helicoil w głowicy ktm

Pytanie czy wystaje wyrwany element sprężynki czy po prostu wystaje sprężynka bo jest za długa?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

23

Odp: zastosowanie helicoil w głowicy ktm

Pablo,ciezko powiedziec,dopiero teraz to zauwazylem. Wyglada to tak jakby ostatni zwoj sie wyprostowal troche i wystaje. Moge kupic zestaw choc troche sie cenia i wymienic tylko czy to bezpiexzne? Troche sily tam dzialaja i nie wiem czy taki patent w takim miejscu to dobra opcja,choc skoro lepszy od alu to moze da rade

24

Odp: zastosowanie helicoil w głowicy ktm

Zestaw kosztuje 40zł
Nie musi to być od razu heli coil.
Wymiana trwa 20s.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

25

Odp: zastosowanie helicoil w głowicy ktm

Przy hamulcu wolalbym orginal co by miec pewnosc co do jakosci. Mam w pracy sie okazalo, okarne za dar
mo. Mam nadzieje,ze to faktycznie mocniejsze niz fabryczny geint i sie nie up....

26

Odp: zastosowanie helicoil w głowicy ktm

Ja też mam w beringerze tą sprężynkę. Nie ma obaw co do wytrzymałości, jest dużo lepiej jak na oryginalnym, który przy entym dokręceniu i tak się upierdoli:)

27

Odp: zastosowanie helicoil w głowicy ktm

Helicoli to nie jakiś tam patent tylko porządna regeneracja gwintu. Jezeli ori gwint w aluminium wytrzymuje takie siły to helicoli tym bardziej. Wystarczyłoby spróbować przeciągnąć ori gwint i helicoli wtedy daje to pojęcie jaka jest moc sprężynki:)

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650