1

Temat: Husqvarna SM 125 przerywa gaśnie nie trzyma obr, gaźnik?

Witam, mam problem z SM 125 2007r . Mianowicie gdy jechalem moto pod koniec przejazdzki dalem mu w gaz i nagle zaczelo dlawic mulic i zgasl. Odpalal tylko na ssaniu a bez niego gasl nawet na cieplym silniku.
Przeczyscilem gaznik zlozylem i odpalam. Chodzi jak powinien. Chwile pochodzil przejechalem wokol domu i znowu to samo. Bez ssania gasnie po chwili a po dodaniu gazu slychac buuuuu, natomiast ze ssaniem chodzi w miare normalnie da sie gazowac itp.. Przeciscilem drugi raz, wyczyscilem bak (bylo pelno syfu) i chyba przytkana dysza wolnych obr, odpalilem po zlozeniu chodzi jak talala, pochodzil z 5 minut? podczas regulowania zaczal przerywac i zgasl a potem co prawda odpalal ale strasznie przerywal i gasnal trzeba bylo dawac leciutko gaz a jak sie dalo o troszke za duzo to buuu a byl ustawiony jak wtedy gdy dzialal .. Prosze o pomoc co to moze byc? 3 raz gaznik? Jak t mozliwe... Moze cos innego sie uwalilo cos sie stalo? Moze swieca? mam NGK R BR9EG

Husqvarna SM 125

2

Odp: Husqvarna SM 125 przerywa gaśnie nie trzyma obr, gaźnik?

Przeczyść dokładnie wszystkie elementy, które są na drodze paliwa przed dyszami, tzn. też przewody paliwowe, airbox, wymień filtr powietrza. Objawy takie jakby Ci zapychało dyszę wolnych, więc ciągle musi być jakiś syf. Ustaw gaźnik na takich ustawieniach jak działał jak chodził dobrze. Miałem ten sam problem. Najlepiej wymocz co trzeba w preparacie do czyszczenia gaźników i przedmuchaj sprężonym powietrzem dobrze.

3 Ostatnio edytowany przez mateomix99 (2016-03-27 12:21:18)

Odp: Husqvarna SM 125 przerywa gaśnie nie trzyma obr, gaźnik?

krychoo napisał/a:

Przeczyść dokładnie wszystkie elementy, które są na drodze paliwa przed dyszami, tzn. też przewody paliwowe, airbox, wymień filtr powietrza. Objawy takie jakby Ci zapychało dyszę wolnych, więc ciągle musi być jakiś syf. Ustaw gaźnik na takich ustawieniach jak działał jak chodził dobrze. Miałem ten sam problem. Najlepiej wymocz co trzeba w preparacie do czyszczenia gaźników i przedmuchaj sprężonym powietrzem dobrze.

Właśnie zawsze po wyciagnieciu dyszy i przedmuchaniu jej chodzi jakis czas a potem znowu  to samo.. A bak wyczyszczony i kanaly paliwowe przed ta dysza chyba ze faktycznie z filtra bierze syf, zrobie to co napisales i dam znac

Wczoraj np. chodzil fajnie bez ssania dzisiaj odpalam bez ssania nagrzal sie i potem lekko gaz a on muli a wczoraj tak nie bylo. a jak sie da wiecej gazu to wkreca sie ale przerywa nie rowno spada z obrotow, a na ssaniu tak nie ma wszystko plynnie

Husqvarna SM 125

4

Odp: Husqvarna SM 125 przerywa gaśnie nie trzyma obr, gaźnik?

Zrobione. Wyczyszczony gaznik, filtr, airbox bardzo dokladnie, zalozony filtr paliwa i juz 100km przelatane bez problemow. Dzięki! Temat do zamkniecia :)

Husqvarna SM 125