1 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2016-01-31 10:53:52)

Temat: Mega problem z malowaniem.

Siema, temat nie dotyczy SM ale wiem ze na was zawsze mozna liczyć:)) Malowałem Hondę cbr kolorem nh-1 (czarny) mieszalnia Standox. Oryginalny został tylko zbiornik i przedni błotnik które na 100% nigdy nie były ruszane. Odebrałem przeszczesliwy resztę plastików i przystąpiłem do montażu. Ku mojemu zdziwieniu odcień malowanych plastików wpada w szary/niebieskawy a to co zostało nie malowane jest czarne! Poczytałem trochę i okazuje sie ze nh-1 dobierany w mieszalniach ma sie nijak do oryginału Hondy, rzekomo prawidłowym odpowiednikiem dla nh-1 jest ral 9005. Wcześniej w ten temat nie wnikałem bo i po co skoro miałem nr oryginału. Doradźcie co począć w tej sprawie? Czy do kogokolwiek mogę mieć pretensje w tej kwestii ze w pizdu to są dwa różne kolory!

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

2

Odp: Mega problem z malowaniem.

Nic teraz nie zrobisz. Mogles do mieszalni zabrac element w oryginalnym malowaniu, to wtedy dobraliby duzo dokladniej

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

3 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2016-01-31 11:09:23)

Odp: Mega problem z malowaniem.

Dostali ogon który był w tym czarnym oryginale bo tez wymagał prysniecia (lekko draśnięty był z lewej strony), a reszta czyli dół i czasza które były juz malowane wcześniej  wlasnie miały ten szary odcień juz, więc myślałem ze to wlasnie ktoś wcześniej pomalował tym czym miał pod ręką, a to ktos tez dobrał pod ten nh-1.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

4 Ostatnio edytowany przez maniek-rr312 (2016-01-31 11:27:50)

Odp: Mega problem z malowaniem.

Lakiery motocyklowe sa trudne do dobrania!! Dlatego serwis przy zamowieniu nowych plastikow przysyla juz malowane. Nikt nie przewiduje napraw.

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

5

Odp: Mega problem z malowaniem.

i jeszcze jedna ważna informacja - często ten sam lakier na metalu i plastiku może mieć różny odcień...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

6

Odp: Mega problem z malowaniem.

Czyli nie mam wyjścia, musze pomalować jeszcze te 2 elementy. Co za k.urwa szczęście ze jeden symbol to 2 różne kolory.

levis napisał/a:

i jeszcze jedna ważna informacja - często ten sam lakier na metalu i plastiku może mieć różny odcień...

Nie ma tam żadnego metalowego elementu, nakładka na zbiornik tez jest plastikowa.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

7

Odp: Mega problem z malowaniem.

nie nadarmo  są tez 3 kolory podkładów ;)

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

8 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2016-01-31 13:49:33)

Odp: Mega problem z malowaniem.

helmex napisał/a:

nie nadarmo  są tez 3 kolory podkładów ;)

Jakie? Jaki powinien być pod czarny? W.kurwiony jestem bo ktoś gdzieś popełnił karygodny błąd i kto powinien za to odpowiedzieć? Ja to zapłaciłem za to furę pieniędzy, zdecydowałem sie na praktycznie najdrożą opcje i miał być czarny czarny. Jezeli chodzi o efekt to jest idealnie gładko bez żadnej mory itp. itd ale nie ten kolor. Jutro zadzwonię do standoxa i pogadam co i jak, dopiero wtedy wpadam do lakiernika z tymi gratami i bedą to malować aż bedzie czarny a nie szaro-niebieski.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

9

Odp: Mega problem z malowaniem.

Na opakowaniu z lakierem jest napis wykonać próbny natrysk