1

Temat: skaczące zawieszenie

mam problem z tylnym zawieszeniem w lc4 z 2005r mianowicie gdy obojetnie czy hamulcem czy skrzynią spowoduje zablokowanie tylnego koła to zaczyna ono podskakiwać. :/ o co kaman ?

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

2

Odp: skaczące zawieszenie

standard. ja mam to samo jak przyładuję dwa biegi w dół, i poprostu puszczę sprzęgło. musisz nauczyć się wysprzęglać redukcję, albo założyć antyhopping :)

husaberg  fe501SM   ktm 990 super duke (sprzedam)

3

Odp: skaczące zawieszenie

kurde zrobić normalnie to nie jest problem
ale jak chce zeby slida dostał to potem podskakuje chulera wredna. no chyba że idzie jakoś tak wysprzeglić żeby slida dostał i nie podskakiwało ? aja o tym nie iwem ? ;p

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

4

Odp: skaczące zawieszenie

To raczej nie wina zawieszenia chociaż dziwne że podskakuje przy blokowaniu tyłu hamulcem.
Pochyl motocykl, zbij biegi, spróbuj nie puszczać sprzęgła od razu do końca,  i hamuj przodem.

5

Odp: skaczące zawieszenie

hmm.... oki wypróbuje

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

6

Odp: skaczące zawieszenie

Też miałem ten problem i faktycznie trzeba się ratować sprzęgłem. Jak mam lekko wciśnięte sprzęgło i hamuję tyłem, to po podskokach ani śladu :) Wydaje mi się także, że jak na tylnym kole jest mniej masy (mocniejsze hamowanie przodem), to tył też ma mniejszą tendencję do podskakiwania...
PS. Zawieszenie tył mam ustawione na połowę tłumienia w obie strony.

KTM 640 SM '05

7

Odp: skaczące zawieszenie

a mi kapeć piszczy jak powalony :D aż wstyd czasem



Jak masz niskie obroty to przyhamowuje silnik w momencie jak spręży meszanke potem przeskakuje i znowu na czwartym cyklu masz sprężanie, możliwe że wtedy silnik przyhamowuje mocniej i koło podskoczy, ale jak temu zaradzić to jeszcze nie wiem, można hamulcem redukować efekt. Jak się mylę to poprawcie :D

mój koń YAMAHA TT600E