1

Temat: rozrusznik wr450

Siema.
Moim głównym celem stała się yamaha wr450f
Przymierzam się do kupna, bo mam już jedną na oku w fajnych $$.
Tylko moto jest z 2003r i tu pytanie do was, wiem ze w tym roku były problemy z rozrusznikiem
I teraz tak, co tam się z nim dzieje co ulega uszkodzeniu, jakie są objawy, jaki jest koszt naprawy.

Pozdo Afi. ;)

GSX-R 750 1999
KTM 520 EXC 2001
KTM 525 EXC 2007

2

Odp: rozrusznik wr450

rozrusznik to jest akurat najmniejsze zmartwienie - za 300 pln zrobisz sobie remont kapitalny i będzie działał. Jest dużo innych droższych w naprawie rzeczy w motocyklu, na które powinieneś zwrócić uwagę.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

3

Odp: rozrusznik wr450

levis napisał/a:

rozrusznik to jest akurat najmniejsze zmartwienie - za 300 pln zrobisz sobie remont kapitalny i będzie działał. Jest dużo innych droższych w naprawie rzeczy w motocyklu, na które powinieneś zwrócić uwagę.

chodzi mi o to zeby nie było tak że zrobie rozrusznik i ch*j go strzeli za pół roku ;/

co jeszcze jest awaryjne w tych wr 450 2003-2006?

GSX-R 750 1999
KTM 520 EXC 2001
KTM 525 EXC 2007

4

Odp: rozrusznik wr450

jak będziesz miał zwalony silnik/gaźnik i będziesz kręcił do oporu, zamiast naprawić co trzeba, to rozrusznik może się psuć i co 5 dni - jak np w Aprilkach.

Jeśli jednak Twój silnik będzie ok, a gaźnik dobrze wyregulowany, to rozrusznik posłuży bardzo długo.

Co do reszty - cóż są to maszyny wyczynowe - może klęknąć wszystko - od zaworów, przez wyrobiony kosz sprzęgłowy aż po tłok/korbę.

Najlepiej po kupnie zdjąć głowicę i posprawdzać, żeby mieć święty spokój i czyste sumienie...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

5

Odp: rozrusznik wr450

dlatego szukam takiej do remontu żeby zrobić kape silnika i wiedzieć co mam ;)

GSX-R 750 1999
KTM 520 EXC 2001
KTM 525 EXC 2007