16

Odp: Jak sprawdzić czy wałki rozrządu nie są przesunięte względem zębatki?

Majster128 napisał/a:

95% wybuchania jest spowodowanie olewającym stosunkiem użytkownika lub błędami montażowymi, ale w tym przypadku za bardzo przestawiony wałek wydechowy może spowodować zetkniecie się zaworów z tłokiem i ich urwanie.

Dokładnie. U mojego brata rozrząd był przestawiony ponad o ząbek.
Sprawdzając regularnie luzy zaworowe, w pewnym momencie człowiek zauważy, że coś jest nie tak.

Pozdrawiam,
Piotrek

17

Odp: Jak sprawdzić czy wałki rozrządu nie są przesunięte względem zębatki?

W takich silnikach nie sprawdza się powiedzenie że "nadgorliwość jest gorsza niż faszyzm", im częściej serwisujemy, zaglądamy do środka i wymieniamy podzespoły tym mniej problemów i zdrowiej dla silnika.

/// GO HARD OR GO HOME /// YZ426F

18

Odp: Jak sprawdzić czy wałki rozrządu nie są przesunięte względem zębatki?

Tak zerkam na te posty i nie bardzo wiem o co biega. Czy te wałki mają jakąś możliwość przestawiania się krzywek względem zębatek? Czy co?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

19

Odp: Jak sprawdzić czy wałki rozrządu nie są przesunięte względem zębatki?

Kolka zębate są nałożone na ciepło na walki rozrządu. Nie ma klina ani stożka. Wałek potrafi powoli opóźnić się. W tych silnikach 90 % awarii głowicy to urwanie środkowego dolotu i jest raczej nie związane z opóźnieniem faz rozrządu.

Pozdrawiam,
Piotrek

20

Odp: Jak sprawdzić czy wałki rozrządu nie są przesunięte względem zębatki?

No ale przestawiony rozrząd to po pierwsze brak osiągów, a po drugie nieprawidłowa praca więc to dosyć ważna rzecz.

/// GO HARD OR GO HOME /// YZ426F

21

Odp: Jak sprawdzić czy wałki rozrządu nie są przesunięte względem zębatki?

No to brawo japońska technologia!

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

22 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2015-11-14 20:25:57)

Odp: Jak sprawdzić czy wałki rozrządu nie są przesunięte względem zębatki?

gierwi napisał/a:

No to brawo japońska technologia!

To była jedna z pierwszych wyczynowych maszyn 4t.
W nowszych modelach nie ma tego problemu.

A nie jak w KTM znane problemy w stosunkowo nowych konstrukacjach czy to 2009 czy 2012 :)

wymienione dźwigienki zaworowe - znana usterka tego modelu

Pozdrawiam,
Piotrek

23

Odp: Jak sprawdzić czy wałki rozrządu nie są przesunięte względem zębatki?

He, he, ale chyba Ty nie byłeś konstruktorem tego babola że zadałeś sobie tyle trudu z kopiowaniem mojego posta?! ;-) Przepraszam że Cię uraziłem, ale nie było to moim zamiarem. Chodzi mi tylko o powszechne przekonanie o wyższości japońskiej technologii. Co do KTM, to ponoć zakupione przeze mnie części są zmodernizowane w stosunku do tych padających - zobaczymy.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

24

Odp: Jak sprawdzić czy wałki rozrządu nie są przesunięte względem zębatki?

Wszyscy wiedzą, że najlepsze maszyny produkowane są we Włoszech :D

wybuchło już chyba wszystko -Hondy, TMy, Kawasaki, KTMy - a moja 9 letnie Apka ciągle sobie pyrka :D

żeby nie było - jedyne co było robione, to zmiana oleju :P

A do autora - kolego, jak chcesz mieć pewnośc, to kup wałki hot camsa i po sprawie...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

25

Odp: Jak sprawdzić czy wałki rozrządu nie są przesunięte względem zębatki?

levis napisał/a:

Wszyscy wiedzą, że najlepsze maszyny produkowane są we Włoszech :D

wybuchło już chyba wszystko -Hondy, TMy, Kawasaki, KTMy - a moja 9 letnie Apka ciągle sobie pyrka :D

żeby nie było - jedyne co było robione, to zmiana oleju :P

A do autora - kolego, jak chcesz mieć pewnośc, to kup wałki hot camsa i po sprawie...

Kwestia czasu :D

Pozdrawiam,
Piotrek

26

Odp: Jak sprawdzić czy wałki rozrządu nie są przesunięte względem zębatki?

levis napisał/a:

A do autora - kolego, jak chcesz mieć pewnośc, to kup wałki hot camsa i po sprawie...

Żadne pewność. Również kwestia czasu.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

27

Odp: Jak sprawdzić czy wałki rozrządu nie są przesunięte względem zębatki?

jak będzie miał nowe, to może je odpowiednio zabezpieczyć lub zaznaczyć - wtedy będzie miał pewność :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

28

Odp: Jak sprawdzić czy wałki rozrządu nie są przesunięte względem zębatki?

levis zobaczysz jeszcze Ci korba w dupe wejdzie.  a co do włochów to tylko dobra pizza i silnik 1.9 jtd :D

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

29

Odp: Jak sprawdzić czy wałki rozrządu nie są przesunięte względem zębatki?

levis napisał/a:

A do autora - kolego, jak chcesz mieć pewnośc, to kup wałki hot camsa i po sprawie...

Gdybym miał teraz kasę to uwierz że pierwsze co to kupiłbym te wałki, albo i nawet nowe z Yamahy za milion bo się ładnie cenią :P. Na remont wydałem już ponad 5 tysięcy, a to jeszcze nie koniec, muszę kupić nowe zawory ze sprężynami i masę innych gratów. A wałków akurat nie brałem pod uwagę niestety.. ;/ Mam nadzieję że dobra robota teraz wypali to może jeszcze w zimę pośmigam :)

/// GO HARD OR GO HOME /// YZ426F

30

Odp: Jak sprawdzić czy wałki rozrządu nie są przesunięte względem zębatki?

pw

sprzedam części
EXC 520 /  LC4 620 - całe na części - koła enduro - koła KTM DUKE SM
DRZ 400 - części zawieszanie, elektryka, air box, sprzęgła, elementy silnika
gg 6777220            tel 698 - 672 - sto jeden