1

Temat: Szarpanie przy jednostajnej jeździe CRF 450

Witam.
Problem z moją HM CRF 450 jest taki, że przy jednostajnej jeździe czuć nieregularne i o różnej sile poszarpywania. Coś jakby wypadał zapłon. Przy zmianie obrotów problem znika. Nie jest to na pewno napęd, ponieważ jest on nowy i wszystko dobrze podokręcane, swoją drogą to inny objaw. Nie mam dużego stażu z tym sprzętem bo od kupna śmignąłem się tylko kilka razy. W ciepłe dni po zmianie stojanu było okej, po wywrotce i przetarciu jednego z przewodów problem pojawił się ale zmieniła też się pogoda.
Jakieś pomysły?

Huska SM125s > DR-Z 400 sm ...

2

Odp: Szarpanie przy jednostajnej jeździe CRF 450

Musisz uzywac manetki w trybie 0/1 i problem ustanie. wyczyny nie lubia jednostajnych obrotow

3

Odp: Szarpanie przy jednostajnej jeździe CRF 450

lancuch wali o slizg. albo odkrecasz gaz albo hamujesz. problem zniknie.

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

4

Odp: Szarpanie przy jednostajnej jeździe CRF 450

Nieodpowiedni skład mieszanki. Gaźnik do regulacji.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

5 Ostatnio edytowany przez karol128 (2015-11-03 09:07:21)

Odp: Szarpanie przy jednostajnej jeździe CRF 450

Jeśli rzeczywiście przerywa to najprawdpodobniej jest to wina gaźnika. U mnie pomogło odłączenie TPS. Swoją drogą to chyba częsty przypadek w crf bo to już trzeci przypadek o jakim słyszę. Także wyreguluj gaźnik i sprawdź czy po odłączeniu wtyczki tps problem nie zniknie.

6

Odp: Szarpanie przy jednostajnej jeździe CRF 450

Taa zamiast coś poprawnie ustawić to lepiej wyciąć całkiem.... ehh

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

7

Odp: Szarpanie przy jednostajnej jeździe CRF 450

Inne moto i inne gaźniki ale miałem podobnie w VORku na dellorto jak musiałem ze dwa km przejechać normalną drogą do miejsca treningu i po zmianie na fcr ustało, a nawet jak to sporadycznie bo gaźnik nie do końca wyregulowany pod moto. Bałem się, że to zapłon bo modziłem przy statorze z wyprzedzeniem zapłonu ale to nie było przyczyną u mnie przerywania. Też bym obstawiał, że to gaźnik. Oczywiście przy operowaniu 0-1 to odczuwalne nie było. Pzdr.

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

8

Odp: Szarpanie przy jednostajnej jeździe CRF 450

Uwierz mi, że ustawiałem zarówno tps jak i gaźnik. Wiele konfiguracji ale efekt zawsze taki sam. Obstawiam, że to wina zużytego korpusu gaźnika. Być może używając jakiejś tajemnej kombinacji dysz da się to wyeliminować ale nie każdy ma czas aby 30 razy zmieniać dysze. Ja na piątej kombinacji poległem a odłączenie tps spowodowało, że problem nie występuje bez względu na regulację gaźnika.

9

Odp: Szarpanie przy jednostajnej jeździe CRF 450

Jest na to prosty sposób - sniffer z sonda szerokopasmową w tyłek i pomiar afr w trakcie jazdy

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

10

Odp: Szarpanie przy jednostajnej jeździe CRF 450

levis napisał/a:

Jest na to prosty sposób - sniffer z sonda szerokopasmową w tyłek i pomiar afr w trakcie jazdy


ooooo Panie nawet nie wiem co to, a też mam problem w HM'ce z szarpaniem przy jednostajnej jeździe.
Odepne Tps'a, jak kolega wyżej zaproponował i dam znać czy faktycznie pomogło.

A co macie na myśli ze zużytym korpusem ?
To cały gaźnik do wora idzie ? Czy plastikowy wkład (tak jak dellorto)?

11

Odp: Szarpanie przy jednostajnej jeździe CRF 450

Cały gaźnik, może być też wytarta płytka przepustnicy (bardzo droga). Ogólnie ten gaźnik ma gównianą trwałość.