1

Temat: abc o układzie hamulcowym, problem z hb

siema, może mi ktoś wytłumaczyć w prosty sposób jak utwardzić hamulec?

Założyli mi nowy układ hamulcowy, dwa zaciski plus pompa Nissin z tłoczkiem 19mm (HB)

Przy hamowaniu pompa wchodziła do samego końca do kierownicy i nie blokowała koła, więc razem z kolegą próbowałem oddalić pompę od kierownicy. Odpowietrzyliśmy układ, dolaliśmy płynu do zbiorniczka pod korek, odpowietrzyliśmy, znowu dolaliśmy i wsadziliśmy kawałek metalu w miejsce gdzie klamka naciska na tłoczek. Dzięki temu jak się kawałek przejechałem to działało to rewelacyjnie, w miarę lekki nacisk powodował zadowalające hamowanie. Przejechałem tak 5km. Działało tak jak chciałem. :)


Dziś rano pojechałem nim do pracy, po ok 7km zaczął sam hamować, postanowiłem dojechać do jakiegos serwisu i zrobiłem jeszcze 1km i już był mega opór. Stanąłem na poboczu i trochę dymiło z zacisku i po chwili wywaliło przewód z zacisku.
Przynajmniej mogłem do roboty dojechać, bo zaciski puściły.

Czy może ktoś mi to w banalny sposób wytłumaczyć co tu zaszło? Wiedzę na ten temat mam prawie zerową, ja umiem tylko psuć sprzęty ;)
Dlaczego najpierw było ok a później zaczął sam hamować?
Czy przewód hamulca jeszcze się do czegoś nada - przewód jest niby w stalowym oplocie ale wygląda na marny ;)

pozdr.

yamaha 29 koni
husq więcej koni

2

Odp: abc o układzie hamulcowym, problem z hb

Pewnie ten kawałek co wsadziłeś zblokował pompę. Trzeba było włożyć  nakrętkę między regulację klamki. Ale stawiam, że to wasze odpowietrzanie było nieprawidłowe:) Teraz wypadałoby rozebrać pompę i sprawdzić czy nie ma jakiś zadziorów na cylinderku.

3

Odp: abc o układzie hamulcowym, problem z hb

Zapowietrzony. Jak oddaliłeś klamkę to był cały czas tłoczek wciśnięty i dobrze hamowało (miałem identycznie z przednim heblem w WR) ale po czasie się rozgrzał i zaczął sam hamować aż do momentu zablokuje koło. Musisz to porządnie odpowietrzyć. Pompy w pozycji hb nie odpowietrzysz. Musi być obrócona tak aby była w swojej naturalnej pozycji. To samo z zaciskiem.

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.