1 Ostatnio edytowany przez bielu000 (2015-08-29 14:10:28)

Temat: Husqvarna SM 610 i.e 2007 nie odpala, sucha świeca.

Cześć, mam taki trochę nietypowy problem z moją Huśką.
Mianowicie, po skończonym ujeżdżaniu w zeszły weekend odstawiłem Huskę, na swoje miejsce, stała sobie cały tydzień nieruszana - na zewnątrz ale pod zadaszeniem, chroniona od niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Dzisiejsza próba uruchomienia motocykla nie powiodła się, Huśka kręci i kręci i absolutnie nie ma zamiaru odpalić nawet na dosłownie "sekundkę". Paliwo jest, pompa działa, natomiast świeca po wykręceniu jest sucha. Na wyświetlaczu nie świeci się żadna niepożądana kontrolka.

Ma ktoś pomysł co jest nie tak? Jest w Huśce jakaś diagnostyka wtrysku czy coś w tym stylu?

Pytanko - czy przy odpietych przewodach paliwowych od pompy, po uruchomieniu zapłonu z zaworu out na pompie powinno polecieć paliwo pod ciśnieniem?

Czy brak iskry może być spowodowany brakiem paliwa na wtryskiwaczu? Lub odwrotnie - brak iskry może powodować, że wtryskiwacz nie podaje paliwa? Występują takie zależności?

Jakiś pech mnie dopadł - auto rozwalone, Huska nie chce zagadać, to już się w głowie nie mieści.

Husqvarna TE/SM 610i.e

2 Ostatnio edytowany przez bielu000 (2015-09-08 17:41:31)

Odp: Husqvarna SM 610 i.e 2007 nie odpala, sucha świeca.

Problemem był czujnik położenia wału.

Niestety w katalogu ta część występuje w komplecie razem z całym statorem i kołem magnetycznym.

U Mleczka cena wynosi - 1181zł.

Nieco taniej można znaleźć na ebay.com - czujnik i stator bez koła - cena 600zł - o dziwo lokalizacja w Polsce.

Znalazłem też na allegro pewnego sprzedawcę, który handluje m.in. czujnikami, niestety nie ma "na stanie" oryginalnego, ani zamiennika do Husqvarny, jednakże jest w stanie sprowadzić z Norwegii - koszt 300zł.

Ja póki co spasowałem czujnik od KTM-a SX450 - czujnik ma podobną rezystencję i praktycznie wszystkie wymiary oprócz rozstawu otworów zgadzają się z oryginalnym czujnikiem Husqvarny. W tym przypadku musiałem rozwiercić trochę otwory i zeszlifować krawędzie mocowania czujnika aby go dopasować. Motocykl odpala i pracuje bez problemu. W najbliższym czasie będą testy "pod obciążeniem" gdyż póki co nie dam rady jeździć bo oczekuję na zapinkę do łańcucha.

Husqvarna TE/SM 610i.e