1

Temat: HM CRF450 - problemy z odpaleniem i równej pracy

Witam
Moja HM nie chce współpracować. A mianowicie. Ciężko było ją odpalić ale jak już odpaliła to dość dobrze chodziła. Sprawdziliśmy zawory - ok, wyczyszczony gaźnik i wszystkie przewody, wyregulowany na seryjne ustawienia, sprawdzony kąt wyprzedzenia zapłonu, Zmieniona fajka, świeca, cewka i dalej nic chociaż już przynajmniej w miarę normalna iskra jest (wcześniej bardzo słaba i czerwona). Aktualnie chodzi gorzej niż chodziła, odpala tylko na pych i to ciężko, strzela z rury. Paliwo dostaje - świece zalewa. Jest tak że jak odpali to chodzi chodzi chodzi i nagle cisza. Albo jak się odkręci gwałtownie gaz to też gaśnie. Kolejna przewidywana usterka to moduł. Czy można go jakoś sprawdzić? Może ogólne jakieś porady?
Pozdrawiam

2

Odp: HM CRF450 - problemy z odpaleniem i równej pracy

może dekompresator źle masz ustawiony

3

Odp: HM CRF450 - problemy z odpaleniem i równej pracy

Dalej nic... ktoś inny może się wypowiedzieć?

4

Odp: HM CRF450 - problemy z odpaleniem i równej pracy

sprawdzales śrube wolnych obrotow w gazniku?

crf 250r
ktm 450 smr #34

5

Odp: HM CRF450 - problemy z odpaleniem i równej pracy

Jak kompresja? moze czas na tlok/pierscienie....

_____________________________________________________________
https://www.youtube.com/user/motodrb/videos
http://adventuresklep.pl
https://www.instagram.com/supermotodrb/

6

Odp: HM CRF450 - problemy z odpaleniem i równej pracy

a ile powinien wydmuchać? To ewentualnie sprawdzę chociaż objawy ma jakby zapłon za późno dostawał.

7

Odp: HM CRF450 - problemy z odpaleniem i równej pracy

przypadek  z serwisu, objawy poobne, slaba kompresja,pękniety  zawór.

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

8

Odp: HM CRF450 - problemy z odpaleniem i równej pracy

problem częściowo rozwiązany. Iglica dwa ząbki do góry i odpaliła. Jednak pojawia się kolejny problem, ciężko odpala. Czasami za 3 kopem, czasami za 20 a czasami wcale. Czy zimny czy ciepły nie ma różnicy, czy z saniem zimnym czy ciepłym czy bez ssania, różnie próbuję. Jakieś pomysły?

9 Ostatnio edytowany przez szubert1985 (2015-08-24 23:27:20)

Odp: HM CRF450 - problemy z odpaleniem i równej pracy

Sprawdz czy rozrzad jest dobrze ustawiony.
U mnie był przestawiony o 1 ząb na gorze i bardzo ciezko bylo odpalic.

A co do modulu to tez bardzo prawdopodobne.
Miałem 2t z motoplatem - stator i cewkomoduł.
Jak padł cewkomoduł to bardzo ciezko odpalala. Jak sie udalo opadlic to reakcja na gaz była jakby z bardzo duzym opoznieniem, czasem po otwarciu manety potrafila zgasnać.

10

Odp: HM CRF450 - problemy z odpaleniem i równej pracy

Rozrząd jest dobrze ustawiony, już wcześniej sprawdziliśmy

11

Odp: HM CRF450 - problemy z odpaleniem i równej pracy

Zacznij od regulacji gaźnika.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

12

Odp: HM CRF450 - problemy z odpaleniem i równej pracy

A ile barów powinien dmuchać z dekompresatorem? Wyszło mi 7 chociaż nie wiem czy dobrze mój manometr mierzy bo w skuterze wyszło 5 barów a jeździ elegancko

13

Odp: HM CRF450 - problemy z odpaleniem i równej pracy

Z dekompresatorem to mało wiarygodne takie mierzenie. Ustaw wolne obroty na podwyższone koło 3 tys. i zobacz czy wtedy nie będzie lepiej palił.

14

Odp: HM CRF450 - problemy z odpaleniem i równej pracy

Wolne obroty właśnie są dość wysokie, bo jak obniżam to gaśnie i gorzej jest odpalić, wiec może też dekompresator

15 Ostatnio edytowany przez tabul (2015-08-25 16:06:28)

Odp: HM CRF450 - problemy z odpaleniem i równej pracy

a zawory sprawdzone w jakim sensie ? że luzy dobre ? raczej musisz głowicę zdjąć i sprawdzić szczelność, cylinder i tłok pomierzyć, japonia nawet z rozregulowanym gaźnikiem lepiej hula niż to co opisujesz a jakby coś z zapłonem było to raczej iskry byś nie miał.