31

Odp: blokada w 640 lc4 ??

ja mam z 2003 roku z zaplonem kokusana i EPC jest zintegrowane z CDI wiec bez boscha niedarady go wywalic  ;)

z tymi modami to raczej lipa ... probowalem to wykonac i nic nie dalo, pozatym wieksze dziurki w przepustnicy beda powodowaly jej drgania (na ssaniu bedzie sie podnosila, potem opadala i tak w kolko .... 4000 razy na minute ;) ) i szybciej sie wytrze.
Ta biala wkladka ma (powinna miec) takie 4 kolka po bokach - jak ich niema to znaczy ze sie wytarla i jest do wymiany.

32

Odp: blokada w 640 lc4 ??

Cześć!

Bardzo ciekawy temat. Mam pytanie: po co modyfikować airbox? W moim LC4 z 2001r. w airboksie jest dziura wielkości małej dłoni i przelotowy wydech. CZy to pomaga w czymkolwiek? Czy przy takiej konfiguracji potrzebne są jakieś modyfikacje w gaźniku? Jeśli tak to jak mogę poznać czy zostały wykonane?

Pozdr,

Maciek

LC4SM

33

Odp: blokada w 640 lc4 ??

sobekkk napisał/a:

ja mam z 2003 roku z zaplonem kokusana i EPC jest zintegrowane z CDI wiec bez boscha niedarady go wywalic  ;)

Zawsze możesz mu odciąć czujniki 2 i 3 biegu - nie będzie wiedział kiedy odpalać "tryb ekologiczny-wqrzający" ;) No i oczywiście zawór "kastrujący" można odłączyć.
Za jakiś czas będę rzeźbił przekładkę nowszego modułu (2003+) zamiast starszego (nie są wprost zamienne) i dam znać czy jest jakaś znacząca różnica (z TPSem i bez).

Airboxy rzeźbi się po to, aby zwiększyć przepływ powietrza. W gaźniku teoretycznie powinno się zmienić dysze na większe - czy tak masz możesz sprawdzić po jego rozebraniu, po oznaczeniach dysz (choć jeśli ktoś je rozwiercał to ciężko będzie dojść).

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

34

Odp: blokada w 640 lc4 ??

fxrider napisał/a:

Za jakiś czas będę rzeźbił przekładkę nowszego modułu (2003+) zamiast starszego (nie są wprost zamienne) i dam znać czy jest jakaś znacząca różnica (z TPSem i bez).

a po co taka zamiana ?

35

Odp: blokada w 640 lc4 ??

sobekkk napisał/a:

a po co taka zamiana ?

Bo nowsze moduły (2003+) mają możliwość przestawienia mapy zapłonowej na benzynę niskooktanową, a akurat ADV buduję :)
Po za tym ciekawość - jak to podłączyć mam już rozpracowane.

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...