1

Temat: XR600R '90 Słaba iskra

Może coś poradzicie na słabą iskrę w xr600r. Rok 1990.
Na początku nie miała iskry i była niezła plątanina kabli.
Po zrobieniu od nowa instalacji i założeniu nowego stojana (niestety nie oryginalny od olka) Pojawiła się iskra, lecz strasznie słaba (ledwie odczuwalna na ręce i prawie nie zauważalna na świecy)
Więc pomyślałem aby sprawdzić moduł, a że z boku stała Honda rebel 125 to podmieniłem moduły i dalej to samo (rebel hodziłą na obu modułach), więc można go wykluczyć.
Oczywiście podłączyłem kilka różnych cewek WN i na niektórych iskra stawała się jeszcze słabsza. No to miernik w rękę i lecimy. Rezystancja na impulsatorze 400 om, co niby jest ok, ale na stojanie rezystancja wynosi 160, a fabrycznie powinno być około 300.
Teraz pytanie, czy mieliście kiedyś problemy z nowym stojanem, czy może ja coś pomieszałem, bo walczyłem dziś pół dnia i nic nie pomogło  <blee>
Jeszcze będę próbował na module z nowszego rocznika, bo ten stojan wygląda jak taki z lat 92 w górę, a producent podaję, że pasuje do wszystkich :<
Kabel odpowiedzialny za gaszenie silnika odłączony od modułu.

2

Odp: XR600R '90 Słaba iskra

Problem rozwiązany, ale żeby nie zakładać nowego tematu to mam pytanko tutaj.
Jak wiadomo seryjny gaźnik PD to porażka, więc wrzuciłem Mikuni TM40. Od czego pasujecie linki gazu lub całe rolgazy, póki co siedzi hybryda seryjnej linki i QA, ale wygląda to niezbyt estetycznie.

3

Odp: XR600R '90 Słaba iskra

problem rozwiązany, a co było problemem ?:)