1 Ostatnio edytowany przez Lionix (2015-05-26 00:25:11)

Temat: Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie- Yamaha YZ 490 80's

WITAM

Panowie czy mial ktos kiedykolwiek z tu obecnych doczynienia z motocyklem Yamaha YZ 490?
Jest to sprzet wyprodukowany w latach 80, dwusuw.

Znajomy ma takiego do oddania za bezcen, u niego stoi ponad 10 lat w garazu pod kocem, szkoda zeby taka maszyna sie marnowala, pomyslalem ze warto by go przygarnac, gruntownie wyremontowac i zrobic z niego supermoto bo w Husabergu nie chce mi sie co chwila zmieniac kol.

Co myslicie? Dodam, ze sprzey wjechal do garazu o wlasnych silach, ogolnie z opowiadan wiem ze podobno potwor.

Jak z czesciami itp?
.pozdrawiam

2

Odp: Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie- Yamaha YZ 490 80's

Wg mnie sprzęt fajny na niedzielę i zloty. Szkoda go robić jako użytkowego i nie podejrzewam, aby finansowo to się opłacało. Ale jako zlotowy oldschool supermoto to jak najbardziej.

P.S. Jak byś nie kupował to daj znać :)

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

3

Odp: Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie- Yamaha YZ 490 80's

Myslalem juz kiedys o tym ale temat ucichl, a teraz znowu naszla mysl.
Czesci widze na ebayu idzie dostac- zastanawia mnie tylko czy ktos mial doczynienia z czyms takim. i uzytkowanie tak jak nowisz- na pewno nie na co dzien

4

Odp: Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie- Yamaha YZ 490 80's

Jak się nie zdecydujesz to ja jestem chętny ale traktowałbym raczej jako zabytek. Za części zapłacisz krocie i pewnie wiele z nich nie jest już dostępnych nawet w ASO, także nad jakimiś grubszymi remontami bym się zastanowił

5

Odp: Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie- Yamaha YZ 490 80's

Jak jest kompletny i lubisz ebaya to śmiało brać.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6

Odp: Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie- Yamaha YZ 490 80's

Jest kompletny i zarejestrowany jako CZ CROSS, z tym by cos trza bylo zrobic. Sprawdze dzis dokladnie numer ramy.

Panowie mozecie wytlumaczyc jak to kest z zakupami w stanach? Korba kosztyje ok 200 dolarow, tlok 120-130, lozyska walu, sprzeglo troche mniej.

7

Odp: Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie- Yamaha YZ 490 80's

jeżeli chcesz taniej albo przez znajomego, który wyśle Ci normalną paczkę albo przez firmę np repackit , która wrzuci inną kwotę na opakowanie :-)

Inaczej celnicy będą od Ciebie chcieli dowód zapłaty i od tej kwoty płacisz jakieś tam cło i podatek 23%

Ale generalnie zakupy same w sobie są bezproblemowe - zamawiałem sporo rzeczy i zawsze dochodzi. Czasem szybko, czasem trzeba trochę poczekać

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

8

Odp: Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie- Yamaha YZ 490 80's

znajomy/rodzina to najlepsze rozwiazanie. w wiekszosci wypadkow zaplacisz paypalem.

raz mi tylko oclili ciagnik-kosiarke do trawy ale to przegiecie juz bylo i nie mam na mysli celnikow ;)
wysylka doma/polamer z czego doma ma sledzenie.

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

9

Odp: Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie- Yamaha YZ 490 80's

A gdzie chcesz kupić te części?
Na ebayu czy w jakimś sklepie internetowym?
Łożyska kupisz w PL więc nie szukaj wszystkiego za oceanem bo przy obecnym kursie dolara to się średnio opłaca.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

10

Odp: Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie- Yamaha YZ 490 80's

Lionix napisał/a:

Panowie mozecie wytlumaczyc jak to kest z zakupami w stanach?

jest opcja bezproblemowa, od robsona dostałem namiar, mogę polecić, jakby co pw

https://www.bikepics.com/members/81

11

Odp: Ktokolwiek widzial ktokolwiek wie- Yamaha YZ 490 80's

dzieki, jeszcze przemysle temat. Obejrzalem sobie moto- na pewno jest do calkowitego rozebrania, czyszczenia i naprawiania/odnawiania elementow.
Za oceanem myslalem o korbie i tloku- w europie mawet nie szukalem, ale moze tez sa. Oczywiscie ebay.