1

Temat: wr250x luźna cewko fajka

Zostawiając moto na serwis i ogólny przegląd poprosiłem serwis o zbadanie dlaczego WR lubi sobie zgasnąć od czasu do czasu i okazało się że cewko fajka leży luźno na świecy  (podczas drgań może coś nie stykać) dlatego zalecana jest wymiana. Można coś zaradzić na taką bolączkę czy czeka mnie wymiana? - myślałem że to pierdoła a tu proszę niespodzianka, prawie 500 pln.

dabljuer250x

2 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2015-05-12 18:36:33)

Odp: wr250x luźna cewko fajka

Świeca może mieć zdjęty element na końcu patrz obrazek

http://spplthumb.blob.core.windows.net/540x405/cd/96/61/opel-astra-f-kadett-e-swiece-zaplonowe-ngk-bpr5e-sprzedam-87329327.jpg

i wtedy rzeczywiście może być luźne. Ewentualnie  w fajkocewce został ten element dokręcany.

Żeby się wyrobiła na luźno to raczej mało prawdopodobne...

Ale serwis raczej takie rzeczy wie...

Pozdrawiam,
Piotrek

3

Odp: wr250x luźna cewko fajka

Zawsze jest opcja przycięcia klienta na kilka stówek gdy jest zupełnie nieświadomy :)

KXF 250 '14

4

Odp: wr250x luźna cewko fajka

Dzięki za rade - przyjrzę się co i jak w weekend ale wydaje mi się że w ASO takie rzeczy powinni wiedzieć (przynajmniej mam taką nadzieję!). Może uda mi się coś zaradzić.

Takie jeszcze jedno dziwne pytanie z innej beczki - szukam przyczyny nierówno rozciągniętego łańcucha:
1. zbyt ostre go traktowanie? (hamowanie, redukowanie biegów, strzały ze sprzęgła)
2. za długo zwlekałem z regulacją - chociaż wydaje mi się że wszystko robię na czas.
3. mam założony kiepski napęd lub jakiś bubel? - kompletny zestaw napędowy RK z przebiegiem 3,5 tys. km.
4. kiepski środek smarujący? - syntetyczny biały smar do łańcucha valvoline

dodam że łańcuch ma jeszcze z 70% naciągu prze sobą.

dabljuer250x

5

Odp: wr250x luźna cewko fajka

A dlaczego sądzisz, że łańcuch jest nierówno rozciągnięty?
To jest oring, xring, no-ring?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6

Odp: wr250x luźna cewko fajka

superczesiu napisał/a:

Dzięki za rade - przyjrzę się co i jak w weekend ale wydaje mi się że w ASO takie rzeczy powinni wiedzieć (przynajmniej mam taką nadzieję!). Może uda mi się coś zaradzić.

Takie jeszcze jedno dziwne pytanie z innej beczki - szukam przyczyny nierówno rozciągniętego łańcucha:
1. zbyt ostre go traktowanie? (hamowanie, redukowanie biegów, strzały ze sprzęgła)
2. za długo zwlekałem z regulacją - chociaż wydaje mi się że wszystko robię na czas.
3. mam założony kiepski napęd lub jakiś bubel? - kompletny zestaw napędowy RK z przebiegiem 3,5 tys. km.
4. kiepski środek smarujący? - syntetyczny biały smar do łańcucha valvoline

dodam że łańcuch ma jeszcze z 70% naciągu prze sobą.

4.Sam stosuje ten smar, polecony przez mechanika co ma V storma 650 i xtx 660.

HUSQVARNA TE 449 2013
BMW E65 2005

7

Odp: wr250x luźna cewko fajka

Co do smaru to tez go używam juz chyba 3 czy 4 puszkę. Głównie zużyte w crossie na torze mx, trochę w supermoto na czarnym i tu i tu jestem happy.

KXF 250 '14

8

Odp: wr250x luźna cewko fajka

Łańcuch zaczyna zostawiać ślady na oponie co kilka ogniw.

dabljuer250x

9

Odp: wr250x luźna cewko fajka

Pierwsza kwestia fajkocewka. Z tego co pamiętam zakładana jest na świece, która nie ma tego dodatkowego, dokrecanego elementu.
Tak jak ktoś wyżej napisał, mało prawdopodobne żeby się tam coś wytarło do tego stopnia aby pojawił się luz.
Problem może polegać na tym, że ten element jest dość długi,  w dodatku częściowo gumowany, żeby nie dostawała się tam woda (szczelnie wypełnia otwór). Sam miałem problem z zamontowaniem tego elementu bo kiedy go wciskałem, fajkę wypychalo do góry. Do tego nie było słychać tego specyficznego dźwięku nachodzenia fajki na cewkę (jak choćby z komarka ;D)
Przez to nie bardzo wiadomo, czy fajka siedzi na miejscu, czy może trzeba cisnąć dalej.

Co do łańcucha to kupiłem wr z przebiegiem 9700km i mimo że naciąg w połowie i zębatki ok to musiałem zmienić cały napęd,  bo w jednym położeniu łańcuch napięty na maxa,  a w innej pozycji luźny jak cholera. Sam nie wiem z czego to wynika.  Dodam, że był to oryginał.  Teraz zmieniłem na dida i zobaczymy jak będzie.

WR 250x

10

Odp: wr250x luźna cewko fajka

superczesiu napisał/a:

Łańcuch zaczyna zostawiać ślady na oponie co kilka ogniw.

to nie oznacza, że jest nierówno zużyty

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11 Ostatnio edytowany przez KML (2015-05-12 22:44:25)

Odp: wr250x luźna cewko fajka

W fajce jest taka sprężynka która trzyma ją na świecy , zaświeć latarką i zobacz czy nie pękła/wypadła

Litrowy Gixer

12

Odp: wr250x luźna cewko fajka

Co do fajki to można ją zazwyczaj zdjąć z przewodu, trzeba ją po prostu wykręcić. Więc można kupić jakiś zamiennik ngk i przełożyć. Na pewno nie będzie to koszt 500zł.

13

Odp: wr250x luźna cewko fajka

kakarotto napisał/a:

Co do fajki to można ją zazwyczaj zdjąć z przewodu, trzeba ją po prostu wykręcić. Więc można kupić jakiś zamiennik ngk i przełożyć. Na pewno nie będzie to koszt 500zł.

mylisz fajkę z cewko-fajką

tak to mniej więcej wygląda
http://www.larsson.pl/foto/news/duze/20110306121048.gif

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

14

Odp: wr250x luźna cewko fajka

Kumam. Ale i tak z powodu luzu na świecy bym nie zmieniał. Na pewno da się potuningować.

15

Odp: wr250x luźna cewko fajka

Cewka została bo siedzi ładnie i nie sprawia ju problemów - wystarczyło ją tylko mocniej wcisnąć.

dabljuer250x