1

Temat: Mody + technika sm 610

Witam serdecznie,

Moi drodzy mam do Was 3 pytania:

1. Chciałbym założyć akcesoryjną końcówkę wydechu do mojego sm 610 i.e. 2009. Niestety nie znalazłem dedykowanych do mojego sprzętu slipp on-ów firm takich jak leo vince czy acrap. Proszę powiedzcie mi czym się kierować wybierając końcówkę - średnicą dolotu, rozmiarem, mocowaniami końcówki? Zaznaczę że efekt ma być czysto kosmetyczny czyli wygląd plus więcej basu.

2. Myślę o zmianie zębatki zdawczej na akcesoryjną, np renthal -1 ząb. Chciałem uzyskać delikatnie leprze przyspieszenia na wyższych biegach. Zastanawia mnie jednak jak zmiany wielkości zębatek wpływają na obciążenie silnika? Czy aby nie jest to zbędny zabieg mogący prowadzić do np przegrzewania serducha przy nieznacznym efekcie?

3. Ostatnio coś dzieje się z moim prędkościomierzem. Podaje raczej losowe wartości prędkości i czasem zawyża obroty (bardzo rzadko). Spotkaliście się z takim defektem, jak sobie poradziliście?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi,
Pozdro,
Paweł

2

Odp: Mody + technika sm 610

UP

Nie chcę tylko windować tematu, więc napiszę przy okazji czego się dowiedziałem,.

AD.2
Jeśli chodzi o zmianę zębatki - faktycznie reakcja na gaz się poprawia. Pozostaje kwestia stylu jazdy i rozważenia za i przeciw. Koszt utrzymania prędkości okupiony jest trzymaniem wysokich obrotów i dochodzi majstrowanie przy biegach a jak wszyscy właściciele i sympatycy wiedzą pierwsze 2-3 są i tak dość krótkie, dodatkowe ich skrócenie powinna zostać przemyślana.

AD.3
Ponoć nie jestem odosobniony z tym problemem i jest to może nie bardzo, ale dość powszechne schorzenie sm-a. W 70% przypadków pomaga reset (np dobowy). Przetestuję w weekend i dam znać :)

Proszę podpowiedzcie mi w pierwszej kwestii i/lub dodajcie coś do tego co napisałem.

Pozdro,
Paweł

3

Odp: Mody + technika sm 610

UP

Oki, reset połowicznie pomógł :) Połowicznie to znaczy że na początku nie było efektu ale po kilku godzinach licznik zaczął pokazywać normalne wartości. Martwi mnie natomiast coś innego, gdy silnik się rozgrzeje zaczynam słyszeć rytmiczne "cykanie" zwłaszcza po prawej stronie. Jak myślicie, zawory? Rozrząd? Zapłon? wiem że ciężko coś powiedzieć po stwierdzeniu że cyka ale może ktoś miał coś podobnego.

Pozdro,
Paweł

4

Odp: Mody + technika sm 610

Co do przełożeń - spróbuj posymulować tym :

[url]http://www.gearingcommander.com/[/url]

-wrzucasz model, markę + aktualne ustawienia i GO

Hardcore - it's more than music...

5

Odp: Mody + technika sm 610

w sm610i.e. miałem problem z prędkościomierzem, pokazywał dobrze do 60km/h pózniej wariował, nie resetowałem komputera jak ty, wymieniłem przewód prędkościomierza razem z czujnikiem, i jest w porządku, z tym ze jak sie okazało po demontażu mój czujnik był "starty" tam gdzie jest blisko tarczy hamulcowej.

Husqvarna SM610i.e

6

Odp: Mody + technika sm 610

to jest myśl :) Pamiętasz może skąd ściągałeś czujnik i jaki był mniej więcej koszt?

Dzięki wielkie!
Paweł

7 Ostatnio edytowany przez 751 (2015-05-20 14:03:42)

Odp: Mody + technika sm 610

Obroty licznik bierze z modułu a prędkość z magnesu na tarczy.

Obroty to pewnie wina którejś kostki. Rozpiąć wyczyścić psiknąć i pewnie się poprawi.

Prędkość: Magnes to raczej się nie psuje, pewnie wina czujnika. Brudny zardzewiały zepsuty lub wina kostki.

Wyczyścić ewentualnie odrdzewić a jak zepsuty to wymienić. Z tym czujnikiem to jest tak że jak ktoś wjeżdża w teren to powinien się zaopatrzyć w kilka przed sezonem. Tylko ASO około 80 pln ( chyba )

Ja po drugim czy trzecim się poddałem

Ściągnij sobie katalog części znajdź nr kabelka z czujnikiem zadzwoń i podadzą przez telefon ile plnów

Huśka 510 sm + yzf 250 + busik na 3 moto + spore chęci do spalania etyliny

8

Odp: Mody + technika sm 610

Hej

Dopiero w niedzielę dam będę mógł wymontować czujnik i "rozbebeszyć" moje maleństwo. Wyczyszczę wszystkie kostki i dam znać co ustaliłem:) Może komuś się przyda.

PS

Dajcie jeszcze jakieś tipsy odnośnie wymiany końcówki wydechu np na coś takiego [url]http://olx.pl/oferta/tlumik-motocyklowy-leovince-carbon-sbk-evo-yamaha-honda-kawasaki-inne-CID5-ID8d7zT.html#b27c419ef8;promoted[/url] :)

Pozdro,
Paweł