1

Temat: pompa do motomastera

Problem jest taki, mam zacisk motomastera, do tego pompę beringera ale ze ściga. Zestaw do dupy, musze użyć sporej siły żeby ostro hamować.
Ta sama pompa działała super z zaciskiem w xtx.

Męczy mnie juz to gniecenie klamki przy hamowaniu i mam plan zmienić pompę.
Chce założyć jakąś radialną, jakiej średnicy tłoczka szukać żeby wszystko fajnie współpracowalo ?

KTM 525 SM

2

Odp: pompa do motomastera

raczej dedykowanej do sm i tloczek max 16 mm . np brembo 16x18, sa tez brakingi 16, magury radialne do sm, beringery i jak sie cos pojawia to odrazu znika. towar deficytowy

3

Odp: pompa do motomastera

16 to spoko w r1 taka była i nie kosztuje majątku, dzięki :)

KTM 525 SM

4

Odp: pompa do motomastera

Tylko radialki do ścigów też nie będą pasowały idealnie pod jeden zacisk. Są dedykowane do układów 2x4tłoczki.

WSK 125 (odrestauruje się) - Honda CB450S - Suzuki GS500E - Suzuki SV650S - KTM LC4 Duke II - KTM LC4 640SM - KLX300R - enduro zajawka

5

Odp: pompa do motomastera

Taka teoria. Mój beringer niby też jest pod dwa zaciski a w xtx chodził całkiem w porządku, ale tam był zacisk brembo.

KTM 525 SM

6

Odp: pompa do motomastera

Z pompą od ściga powinieneś stawać dęba zwłaszcza przy zacisku motomastera który uważany jest za jeden z najlepszych do zwykłych pomp od cross-a.
Jeżeli działa na 4P Brembo to wręcz musi działać z motomasterem.
Jak nie działa to albo coś jest uszkodzone albo zużyte albo masz gumowe węże i nieodpowietrzony układ.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7 Ostatnio edytowany przez maciekr (2015-05-13 16:25:41)

Odp: pompa do motomastera

Wąż w oplocie, odpowietrzane 100 razy na wszystkie sposoby, zacisk zimą rozebrałem i wyczyściłem. Hebel działa, tylko jest strasznie twarda klamka.

Myślałem ze może w motomasterze są mniejsze tłoczki niż były w brembo i stąd ten problem.

KTM 525 SM

8

Odp: pompa do motomastera

Jak bardzo twarda to zbyt wydajna pompa do tego zacisku -> musisz zmienić.

9

Odp: pompa do motomastera

16 będzie ok czy szukać mniejszej?

KTM 525 SM

10

Odp: pompa do motomastera

Ja mam motomastera z pompą beringera fte 17mm i jest ok.

KXF 250 '14

11

Odp: pompa do motomastera

Najlepsza to 16x16

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

12

Odp: pompa do motomastera

Dzięki za info, biorę się za szukanie :)

KTM 525 SM