1

Temat: Przepalanie oleju - Honda FMX 650

Witam
Postanowiłem dziś zmienić olej w swojej Hondzie FMX 650. Okazało się, że w motocyklu było ok 300ml oleju (zamiast ponad 2 litrów...). Zmieniając filtr zauważyłem również, że jego przykrywka była źle dokręcona (osoby wtajemniczone wiedzą jak to wygląda, przepływ oleju po przefiltrowaniu był bardzo utrudniony). Czy ten błąd miał coś wspólnego z przepalaniem oleju? Czy normalne jest dla tego motocykla przepalanie oleju, jeśli tak to w jakiej ilości? Jeśli okaże się, że ordynarnie żłopie, to rozumiem, że muszę zmienić pierścienie oraz przy okazji uszczelki? Piszcie wszelkie rady i spostrzeżenia.
Z góry dzięki za pomoc.

Śląsk, Bielsko-Biała

2 Ostatnio edytowany przez n-man (2015-04-10 22:36:47)

Odp: Przepalanie oleju - Honda FMX 650

zamiast wymieniać to dolewaj ;) będziesz miał zawsze świeży. tak na poważnie to szykuj się na remont, sama jazda z takim poziomem to nic dobrego

Husqa smr 570

3

Odp: Przepalanie oleju - Honda FMX 650

To nie jest normalne, mi fmx przez sezon w ogóle nie wziął oleju, tak jak n-mam mówił, remont sie szykuje...

GasGas FSE 400 SM

http://www.bikepics.com/members/huntrr/
http://p1.bikepics.com/2014/10/31/bikepics-2705839-800.jpg

4

Odp: Przepalanie oleju - Honda FMX 650

A spuściłeś olej z silnika i ramy? Bo przy 300ml to po 30 sekundach pracy wałek rozrządu by się zatrzymał...

UrbanStreetWorkshop
#44 CRF450R
Totalna amatorka..:)

5 Ostatnio edytowany przez Roriert11 (2015-04-12 05:02:34)

Odp: Przepalanie oleju - Honda FMX 650

Z silnika i ramy, nie wiem ile jeździłem z takim stanem, ale silnik chodzi ok, przyspiesza, prędkość, kompresja poprawne itp. Jedynie mam zastrzeżenia do dźwięku pracy zaworów, nie wiem na ile mogą być głośne w moto, temu planuję wizytę u mechanika. Jeśli macie jeszcze jakieś rady spostrzeżenia to pisać. Dzięki za dotychczasowe wypowiedzi
PS. Przejechałem kilka km z samym kolektorem idacym od cylindra, tj bez końcówek. Czy mogło go wpłynąć na spalanie oleju?

Śląsk, Bielsko-Biała

6

Odp: Przepalanie oleju - Honda FMX 650

A jak Ci moto pali olej? Widzisz za sobą kłęby dymu po odpuszczeniu manetki? Może to kwestia samych uszczelniaczy zaworowych.

Lepiej na Hondzie niż na wielbłądzie, bo wielbłąd turysta nie lata 300 :)