1

Temat: Zacisk od r1/r6???

Mam możliwość od znajomego kupienia w śmiesznej kasie zacisk od yamaszki r1/r6 i tu pytanie czy warto? jeżeli chodzi o to czy się zmieści to ze wstępnych pomiarów powinien. Mam zamiar wstawić go do KX-a, przymierzałem złote brembo od VOR-a i da się ładnie spasować, gdzie brembo ma od środka tarczy do brzegu korpusu 39mm (cały 78mm) a ten od yamaszki jest niesymetryczny i łącznie ma około 87mm ale od środka tarczy do wewnętrznej strony korpusu około 38mm. Jak wasze zdanie? bawić się w to? Pzdr.

przykładowe foto zacisku:

http://biobug.org/motorcycle/xs850/brakes/r6brakes.jpg

http://www.triumphrat.net/memberalbums/data/504/102.jpg

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

2

Odp: Zacisk od r1/r6???

Monobloki Sumitomo :) Fajne kombinerki... Interesowałem się nimi swojego czasu. Jaka kasa? Kwestia wyrzeźbienia adaptera.

WSK 125 (odrestauruje się) - Honda CB450S - Suzuki GS500E - Suzuki SV650S - KTM LC4 Duke II - KTM LC4 640SM - KLX300R - enduro zajawka

3

Odp: Zacisk od r1/r6???

kurde, wydają się jakby trochę grube :> no ale jak pomierzyłeś i masz odpowiednią tarczę to czemu nie :>

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

4

Odp: Zacisk od r1/r6???

Pewnie wezmę i tak bo 50zł to dobra cena, a jak nie wykorzystam to niech leży w składziku z kolekcją piast hehe. Z adapterem nie problem bo mam dostęp do obrabiarek tylko się zastanawiałem czy próbować czy lepiej poszukać klasycznego brembo. Jak wyjdzie, że są na tym samym poziomie lub lepszy to leci on do VOR-a hehe. Tarcza 320mm, a co do szerokości też się obawiałem, że za szeroki ale całe szczęście tak jak pisałem nie jest on symetryczny. W VOR-ze mam dodatkowo ori dystans miedzy piastą, a tarczą tak z 1,5cm i miejsca do szprych jest mnogo, pewnie z racji dość szerokich półek, to nawet jakby był symetryczny to by wszedł. Mi chodzi tylko czy da rade hamować hehe. Pzdr.

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

5

Odp: Zacisk od r1/r6???

O jakim zacisku brembo mowa? Z mojego rozpoznania wynika że ma mniejsze tłoczki niż np mój brembo bo 27mm i 30mm

WSK 125 (odrestauruje się) - Honda CB450S - Suzuki GS500E - Suzuki SV650S - KTM LC4 Duke II - KTM LC4 640SM - KLX300R - enduro zajawka

6 Ostatnio edytowany przez wyrzyk969 (2015-03-21 01:40:41)

Odp: Zacisk od r1/r6???

brembo takie jak w kacie czy huśce, właśnie też doczytałem w necie wymiar tłoczków i już sam się zastanawiam ale pewno z braku laku do KX-a tymczasowo pójdzie jeżeli nie będzie za szeroki

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

7

Odp: Zacisk od r1/r6???

KX jest lekki więc skoro w LC4 taki daje radę to przy tych gabarytach KXa ten sumitomo będzie robił front flipy z dobrymi klockami :)

WSK 125 (odrestauruje się) - Honda CB450S - Suzuki GS500E - Suzuki SV650S - KTM LC4 Duke II - KTM LC4 640SM - KLX300R - enduro zajawka

8 Ostatnio edytowany przez wyrzyk969 (2015-03-21 01:51:18)

Odp: Zacisk od r1/r6???

np radialne tokico ma większe tłoczki bo 30mm i 34mm ale dużo osób zastępuje je właśnie na sumitomo bo mimo mniejszych tłoczków działają niby lepiej. Ja jestem ciekaw jak to porównywalnie do brembo by działało.

w KX-ie latałem na brembo i stawał lepiej jak po jakiejś viagrze, mnie kusi cena tego zacisku, a i wyglądem nie grzeszy

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

9

Odp: Zacisk od r1/r6???

Dlaczego ma nie hamowac ? R1 pewnie ma 2 takie zaciski ale jest prawie 2 x ciezsza i hamuje z 280 a nie 160 :-)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

10

Odp: Zacisk od r1/r6???

Toż hamować będzie, na ori zacisku też będzie hamować.
Mi się cały czas rozchodzi o to jak on wypada w porównaniu do zwykłego złotego brembo (gorszy, lepszy, taki sam) i tyle. Pzdr.

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

11

Odp: Zacisk od r1/r6???

wyrzyk969 napisał/a:

Toż hamować będzie, na ori zacisku też będzie hamować.
Mi się cały czas rozchodzi o to jak on wypada w porównaniu do zwykłego złotego brembo (gorszy, lepszy, taki sam) i tyle. Pzdr.

Temat stary, ale co tam, kupiłeś te zaciski ? Może chcesz odsprzedać ?
Pozd
Michał