1 Ostatnio edytowany przez piotrek123 (2015-02-22 23:31:08)

Temat: klr 650 kapie olej z wężykia,za dużo oleju?

witam kupilem motor tydzien temu i juz pasuje cos dzialac. Problem wyglada tak ze po kazdej przejażdżce kapie olej z takiego wężykia za silnikiem pod amortyzatorem. Wężyk idzie do puchy filtra powietrza ale jest przed nim. Swiece tam latarka i widac wszystko uwalone w oleju. Za kazdym razem oleju skapnie okolo nakretka taka typowa. w okienku olejowym jest za duzo bo cale jest zalane. Co to moze byc? Chodzi rowno nie dymi tlumnik sadzy żadnej nie ma.

2

Odp: klr 650 kapie olej z wężykia,za dużo oleju?

Po pierwsze to jest forum supermoto a nie turystyczne.
To co opisujesz wygląda na odmę czyli odpowietrzenie silnika.
Skoro masz zalane za dużo oleju to pewnie Ci go wyrzuca odmą.
Odma (wężyk) zazwyczaj podłączona jest do airboxa aby gazy z silnika zostały zassane przez gaźnik i spalone - w ramach ochrony środowiska.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: klr 650 kapie olej z wężykia,za dużo oleju?

No oby to tylko to trochę mnie uspokoiles wymienie olej wlewajac tyle ile potrzeba i zobaczymy. Wiem ze jest to forum supermoto ide w tym kierunku

4

Odp: klr 650 kapie olej z wężykia,za dużo oleju?

jak masz klr  to spokojnie , nie musisz ulewac oleju.  nowe motocykle poprafily brac litre na 500 km slaba technologia oporostu kawasaki.

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

5

Odp: klr 650 kapie olej z wężykia,za dużo oleju?

no trochę zaczynam sie denerwowac. Motocykl dostal wszystkie nowe plyny nowy akumulator, zrobilem przy nim wszystko co moglem i sam dalem rade ale dalej kuleje. jak kapalo tak kapie. Zawsze jak przyjade i zgasze silnik bo na wlaczonym kapnie moze kropelka,dwie. Nowy olej 10w40 ksiazkowo 2.5 Litra plus nowy filtr. Moze byc cos z silnikiem?

6

Odp: klr 650 kapie olej z wężykia,za dużo oleju?

Dowiedz się wpierw jak sprawdza się stan oleju.
Polecam przestudiowanie dokumentacji (instrukcja, serwisówka).

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

7

Odp: klr 650 kapie olej z wężykia,za dużo oleju?

No właśnie według serwisowki wlalem 2,5 litra. W okienku jest w połowie, osobiscie nie mam pojęcia o co chodzi cztero suwa jeszcze nie miałem moze jakies uszczelniacze na zaworach albo nawet pierścienie?  No ale teoretycznie tez nie bo by chyba spalal ten olej i dymil ewentualnie wywalwl do tłumika. Macie jakies pomysly? Jutro moze spuszcze pol litra dla swietego spokoju i zobaczymy co powie

8

Odp: klr 650 kapie olej z wężykia,za dużo oleju?

A jak masz dokładnie zbudowany ten airbox?

Rozumiem, że do airboxa idzie przewód z odmy i na dole wychodzi drugi przewód w postaci odpływu z airboxa tak?
I przez ten wąż z odpływu kapie Ci olej silnikowy?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9

Odp: klr 650 kapie olej z wężykia,za dużo oleju?

Tak idzie mi tam gruby wezyk z odmy (tak podejrzewam bo wychodzi z silnika tylko ten) ale odpiinalismy dziada i suchutki byl.Chyba ze rzeczywiscie jakies gazy tamtedy ida i sie skrapla ale to by kapalo caly czas. Niewiem czy tak powinno byc ale jak silnik chodzi i odkrece wlew oleju to doslownie bucha taka chmurka kropelek oleju na wysokosc ok 120cm. Dzis zapomnialem zakrecic jak odpalilem to szybko trzeba bylo gasic:-)

10

Odp: klr 650 kapie olej z wężykia,za dużo oleju?

A nie nasączałeś ostatnio filtra powietrza?
Bardzo często z niego ścieka olej do filtrów i potrafi być tego sporo.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11

Odp: klr 650 kapie olej z wężykia,za dużo oleju?

a może zlałeś 2 litry a zalałeś 2.5? ciężko pozbyć się całego oleju z silnika

Husqa smr 570

12

Odp: klr 650 kapie olej z wężykia,za dużo oleju?

No jutro koniecznie sprawdze to dokladniej i spuszcze jeszcze pol litra i zobaczymy czy jej pomoże

13

Odp: klr 650 kapie olej z wężykia,za dużo oleju?

nie wlewa sie wg tego ile ma wejsc tylko na poziom odpowiedni.no chyba że  tam nie ma czym sprawdzic?

Husqa smr 570

14

Odp: klr 650 kapie olej z wężykia,za dużo oleju?

Jest okienko.Odlalem ile moglem juz jest ciut ponizej polowy w okienku i dalej kapie, ale pomoglo bo wcześniej byla 'Kałuża' oleju tak teraz 3 krople.Tak juz zostawie wiecej juz odlewac nie powinienem.

15

Odp: klr 650 kapie olej z wężykia,za dużo oleju?

Miałem podobny przypadek,
Powodem był oczywiscie nadmiar oleju. Po zalaniu odpowiedniej ilości musiałem jeszcze wymienić jakiś uszczelniacz i od tamtej pory mam spokoj.

#66