1

Temat: zakup motocykla sportowego a koszty w firmie

chciałem podpytać kolegów z PP i MP jakie mają sposoby na zaksięgowanie zakupu nowego motocykla sportowego (bez homologacji drogowej) w koszty firmy, w grę wchodzi otrzymanie FV od sprzedającego na "nośnik reklamy"

jestem otwarty na rady i propozycję

HUSKA FC 250 / 2018
HUSKA FS 450 / 2018
HUSKA FS 450 / 2021

2

Odp: zakup motocykla sportowego a koszty w firmie

Honde można na agregat rozpisać :)

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

3

Odp: zakup motocykla sportowego a koszty w firmie

Franz tu jest prosta sprawa, kosiarkę zawsze sobie wrzucisz w środki trwałe :), nazwa ta sama :)

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

4

Odp: zakup motocykla sportowego a koszty w firmie

a yamahę jako fortepian jeśli jesteś muzykiem:)

rmz 250
gas gas txt 250

5

Odp: zakup motocykla sportowego a koszty w firmie

ile kosztów można odzyskać rejestrując hondę jako agregat? :)

6

Odp: zakup motocykla sportowego a koszty w firmie

Jeżeli motocykl będzie posiadał znaki firmowe, powinieneś bez większego problemu rozpisać motocykl na cele promocyjne marki/firmy.
To jest forma reklamy, lecz najlepiej będzie pogadać z księgową, gdyż jak wiadomo, w naszym cudownym kraju interpretacja prawa podatkowego jest mocno zależna od urzędnika.

7

Odp: zakup motocykla sportowego a koszty w firmie

Dobry temat, też bym dowiedział się czegoś w tej sprawie.

Używkę też można kupić na cele reklamowe i wrzucić w koszty? Amortyzacja też jest do odpisania?

8

Odp: zakup motocykla sportowego a koszty w firmie

benito napisał/a:

Jeżeli motocykl będzie posiadał znaki firmowe, powinieneś bez większego problemu rozpisać motocykl na cele promocyjne marki/firmy.
To jest forma reklamy, lecz najlepiej będzie pogadać z księgową, gdyż jak wiadomo, w naszym cudownym kraju interpretacja prawa podatkowego jest mocno zależna od urzędnika.

Jest dokładnie tak jak piszesz... Tak samo jak wszelkie kombinezony, kaski itp gdzie występuje chociażby samo logo firmy, można wpisać w koszta jako 'reklama'.

Ducati 748s

9

Odp: zakup motocykla sportowego a koszty w firmie

Nie witam jakie macie działalności, ale ja w firmie transportowej nie mogę brac cichow na moto, z moto tez wyglada to niezbyt ciekawie bo kupując moto za 36k raptem niecałe 3tysie mogłem odliczyć ...

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

10

Odp: zakup motocykla sportowego a koszty w firmie

Dodatkowo, powinieneś mieć możliwość odliczenia pełnej kwoty VAT od zakupu motocykla i wszelkich części zamiennych i eksploatacyjnych, z racji właśnie reklamy firmy.
Gdy masz "normalny" pojazd zarejestrowany na firmę, możesz odliczyć tylko połowę podatku, gdy używasz go do celów służbowych i prywatnych, a całość gdy korzystasz z niego tylko i wyłącznie służbowo i prowadzisz książkę przebiegów.

Ale zdecydowanie porozmawiaj z księgową, niech sprawdzi w Twoim US, gdyż interpretacja może być bardzo różna.

Jak chcesz, mogę zapytać kolegów ścigających się w wyścigach torowych, jak oni to prowadzą...

11

Odp: zakup motocykla sportowego a koszty w firmie

w całej układance nie jest problemem wprowadzenia motocykla do firmy i zaksięgowanie tego kosztu, sprawa problematyczna to udowodnienie skarbówce że z tytułu tego kosztu jaki ponieśliśmy, firma na określone korzyści tj. przychody a to już nie jest takie łatwe...

HUSKA FC 250 / 2018
HUSKA FS 450 / 2018
HUSKA FS 450 / 2021

12

Odp: zakup motocykla sportowego a koszty w firmie

Odświeżam, ma ktoś jakieś nowe doświadczenia w kwestii nośnika reklamy?