1,291

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Tak, różnica nie była duża, ale była. Tulejki to akurat najmniejszy problem. Gorzej jest jak trzeba rzeźbić z osią.

PBM

1,292

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Orientuje się ktoś czy da radę przerobić piaste w której siedzą łożyska o średnicy zewnętrznej 37mm (zrobione pod ośkę 20mm) na oś 26mm ?  Ewentualnie jak to zrobić żeby działało w 530 exc
Link do kółek
[url]https://m.olx.pl/oferta/kola-supermoto-behr-talon-ktm-lc4-suzuki-drz-CID5-IDtYWbX.html[/url]

1,293

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

fifirifi napisał/a:

Orientuje się ktoś czy da radę przerobić piaste w której siedzą łożyska o średnicy zewnętrznej 37mm (zrobione pod ośkę 20mm) na oś 26mm ?  Ewentualnie jak to zrobić żeby działało w 530 exc
Link do kółek
[url]https://m.olx.pl/oferta/kola-supermoto-behr-talon-ktm-lc4-suzuki-drz-CID5-IDtYWbX.html[/url]

Ośkę 20mm zostawiasz, robisz tulejki na końcówki tej ośki aby móc ją zacisnąć w swoich lagach. Chyba że masz dobrego tokarza to robisz nową ośkę 20mm z pogrubioną jedną stroną i wtedy tulejka tylko po drugiej stronie.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

1,294 Ostatnio edytowany przez Spidi (2018-05-13 15:04:35)

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Dobra kolejne pytanko... zamęczę was. :)))

Gdzie kupić błotnik SM do EXC 2016.
Zdaje się w 2014 KTM zmienił system mocowania przedniego błotnika i zamiast 4ech śrub jak kiedyś teraz są dwie.
Tak więc błotnik z SMRa ani jakieś uniwersalne Ufo czy Acerbisa pasować nie będą.

Szukałem i nic nie mogę znaleźć.
Ktoś już przerabiał temat?

Aha - gdzie kupię zbiorniczek na zlewki?

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

1,295

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Znalezione w sieci.
1) adapter
[url]https://www.youtube.com/watch?v=RU0qoCmnAoY[/url]

2) błotnik
[url]https://www.dws-decals.com/en/products/plastics/supermoto-front-fender/ktm-supermoto-front-fender-2016-2018-black-graphics/[/url]

3) Wymieniasz pół na starsze i kupujesz starszy błotnik:D

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

1,296

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Widziałem ten filmik. Tylko u nas nic podobne nie mogę znaleźć do kupienia.

Patrzyłem, że od Husqvarny być może będzie pasować - szkoda tylko, że u nich raczej wyłącznie kolor biały...
Jak nie znajdę albo nic nie wymyślę u nas to chyba zamówię z tej strony z linku od Ciebie (dzięki). Wyjdzie ~250zł z przesyłką.
Prawie dwa razy tyle co OEM błotnik w KTMie ale nie za bardzo widzę alternatywę. :(

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

1,297

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Popatrz czy chińczki już nie sprzedają takich adapterów.
Bo na rynku widzę troszkę tego jest. Polisport ma 160zł razem z błotnikiem enduro.
[url]https://www.google.pl/search?q=ktm+front+fender+adapter&oq=ktm+front+fender+ad&aqs=chrome.1.69i57j0l5.5926j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8[/url]

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

1,298

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Nie można w błotniku dorobić otworów i wstawić tulejek do przykręcenia na 2 śruby?

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

1,299

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Błotnik na 2 śruby pewnie odpadnie powyżej 60km/h:)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

1,300

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Ale to nie jest tematem spotkania :P

Na wszystkim oszczędzają. Dwie śrubki na motocykl przy produkcji wielu daje kilogramy oszczędności. A w katalogach się chwalą, że redukcja wagi względem poprzedniego modelu. Dlaczego mnie to nie dziwi ;D

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

1,301

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Popatrz o czym mowa.
Nowy błotnik nadal jest na 4 śruby tylko, że 2 od dołu a 2 od przodu. Nie ma oszczędności na śrubach.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

1,302

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

SIEMA, chcę heftnąć delikatnie chłodnicę, jest w niej czujnik, wychodzą z niego dwa kabelki, jeden do instalacji drugi masujący.
spawanie nie zaszkodzi czujnikowi ?

benzyna

1,303

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Cześć, szybkie pytanko - ktm lc4, keihin fcr, gaśnie raz na jakiś czas na wolnych lub dojezdzajac do skrzyżowania prawie zawsze. Wiem, że to nie jest proste i oczywiste pytanie ale: czy miał ktoś coś podobnego lub wie jak to wyeliminować? Brakuje mi już cierpliwości i śmierdzi mi to przepustnica... Będę wdzięczny za każdą podpowiedź:)

1,304 Ostatnio edytowany przez Karolo (2018-06-21 15:36:53)

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Krótko, zwięźle i na temat - brawo ja, odwrotnie założyłem blaszkę przepustnicy. Problem wyeliminowany.... :)

1,305

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Szybkie pytanie, zbliża mi się wymiana oleju w SMC-R (2016r), w instrukcji nic nie pisze jakie filtry tam podchodzą.
Może mi ktoś podać oznaczenie filtrów, żebym mógł sobie w jakimś sklepie znaleźć?
Do tej pory znalazłem taki zestaw wg google: HIFLO HF651 + HIFLOFILTRO HF155. Będzie pasował na 100%? Jakich filtrów używacie w swoich moto?

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2