1,081 Ostatnio edytowany przez Adammada (2016-10-25 22:38:20)

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Witam, mam mozliwosc przygarnac gaznik fcr 41 do mojego exc 525,ktory ma fcr39. Pytanie czy jest sens, daje do jakies wyczowalne roznice? Czy oprocz gaznika wypadaloby cos jeszcze wymienic,widze ze sx msja inna glowice niz exc, choc rozmiary zaworow te same. Moj gaznik ma cieple palenie na kierownicy i tps,a ten 41 cieple przy gazniku i jest bez tps czy ma to znaczenie? Nie wiem czy jest sens inwestowac. Pozdrawiam

1,082

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

TPS-a możesz przełożyć ze swojego gaźnika.
Ssanie też możesz przełożyć - grzybka na cięgno.
Sprawdź dokładnie czy ten 41 ma oba ssania - czarne i czerwone a nie tylko czarne.
Mocowanie do głowicy będzie pasować.
Pytanie czy oba gaźniki mają takie same podejście do airboxu. Bo KTM ma odkręcany ten element z gaźnika a inne marki mają na stałe i różnią się średnicą.

Zmieni się troszkę charakterystyka - będzie lepiej na wyższych obrotach, szybciej się wkręcał. Może być gorzej w dolnych obrotach ale przy tej pojemności to chyba tego nie odczujesz.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

1,083 Ostatnio edytowany przez DumDum (2016-10-26 15:40:55)

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

hacker33 napisał/a:

Pytanie czy oba gaźniki mają takie same podejście do airboxu. Bo KTM ma odkręcany ten element z gaźnika a inne marki mają na stałe i różnią się średnicą.

Od bodajże '06 były już jednolite korpusy w KTM'ach, a przynajmniej w 525

PBM

1,084

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

hacker33 napisał/a:

TPS-a możesz przełożyć ze swojego gaźnika.
Ssanie też możesz przełożyć - grzybka na cięgno.
Sprawdź dokładnie czy ten 41 ma oba ssania - czarne i czerwone a nie tylko czarne.
Mocowanie do głowicy będzie pasować.
Pytanie czy oba gaźniki mają takie same podejście do airboxu. Bo KTM ma odkręcany ten element z gaźnika a inne marki mają na stałe i różnią się średnicą.

Zmieni się troszkę charakterystyka - będzie lepiej na wyższych obrotach, szybciej się wkręcał. Może być gorzej w dolnych obrotach ale przy tej pojemności to chyba tego nie odczujesz.

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz.Koles sie upera,ze jest on z ktm 525exc i nie przyjmuje do wiadomosci ze w exc nie bylo fabrycznie 41mm w exc,ale mniejsza z tym. Gaznik ma oznaczenie 41 22a, wedlug serwisowki pochodzi od 450sx i powinien pasowac. Ma rownierz oba ssania. Pytanie tylko jeszcze jaka jest realna cena za uzywanego fcr41? 100€ to rozsadna cena?

1,085

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

cena używanego fcr41 waha się od 400 do 1000zł

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

1,086 Ostatnio edytowany przez The Box (2016-10-29 13:49:17)

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Może ktoś polecić godną zaufania stację diagnostyczna na terenie Warszawy?  INFO może być na priv. Thx.

1,087

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Witam szukam kogoś kto naprawi kolektor wydechowy , ma kilka wgniotek z góry dzięki za info

1,088

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Ile spece typu król lub centrowanie.waw.pl biorą sobie za przeplecenie koła , tzn:

- rozplecenie koła
- zaplecenie od nowa
- centrowanie

Z góry dzięk

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

1,089

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Nie wiem czy jeszcze aktualne, ale fcr41 bez tps z czerwonym i czarnym ssaniem (ciepłe ręczne) pasuje bez przeróbek do exc, sam mam taki założony. Oprócz różnic, o których mówiliście to jeszcze jedna - w sx'owym gaźniku odma nie ma króćca na odmę - ona sobie wisi ;p

1,090

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

levis napisał/a:

Ile spece typu król lub centrowanie.waw.pl biorą sobie za przeplecenie koła , tzn:

- rozplecenie koła
- zaplecenie od nowa
- centrowanie

Z góry dzięk

Król koło 70zł.
Nowe szprychy + to co powyżej chyba 250.

Pozdrawiam,
Piotrek

1,091 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2016-11-09 22:53:17)

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Jeszcze uzupełnie bo ostatnio w temacie jestem
Król 150zł za przeplecenie, centrowanie i malowanie proszkowe od koła.

1,092

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Hej,
niedługo czeka mnie wymiana sprzęgła. W serwisie to ok 800 zł (tarcze + przekładki). Na allegro [url]http://allegro.pl/tarcze-sprzeglowe-sprzegla-ktm-125-sx-exc-98-06-i6567291007.html[/url] 150 zł. Spytałem o producenta - nazywa się on Taiwan : )

Co wybrać?

1,093

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Taki całkowity no name to może przesada ale np. amerykanskiego Proxa ogarniesz za 300-400zł. BTW. masz oferte na PW.

1,094

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Czy Micheliny SM, 17 i 16.5 są generalnie w takiej samej cenie ?

Jak było dostępnością 17 w tym sezonie ?

pytam, bo planuję zakupić jeden komplet.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

1,095

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Kupilem silnik 690 z duka 14rok. Mam silnik z wiazka kabli przepustnica,zegary,ecu. Niestety sie spoznilem i ktos kupil stacyjke kluczyki i peknieta rame. Orientuje sie ktos co potrzebuje dokladnie zeby uruchomic ten silnik? Nie wiem czy kupic sama stacyjke z kluczami czy musze szukac stacyjke razem z eku plus licznik? Silniki z smc i duke sa dokladnie takie same,tylko roznia sie elektronika? Mam zamiar wpakowac ten silnik w rame od 525 jak sie uda.