1 Ostatnio edytowany przez juraas (2014-10-14 22:01:10)

Temat: Zjechany wałek dzwigni zmiany biegów

Z frezow dużo nie zostało tzn jest jeszcze trochę ale są juz na tyle zjechane, że podczas jazdy poluzowuje się nozka i spada mimo, że na postoju się nie ruszało i było dokręcania na podkladce sprężynowej, wiec o popuszczaniu się śruby nie ma mowy ;/ Jest na to jakiś sposób oprócz wymiany?

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

2 Ostatnio edytowany przez kompan do picia (2014-10-14 22:11:25)

Odp: Zjechany wałek dzwigni zmiany biegów

Na pewno zjechany jest wałek, a nie dźwignia? Czytałem o takim przypadku, że resztki dźwigni zostały na wieloklinie wałka, który wyglądał na starty. Wałek to stal utwardzana, dźwignia to pewnie aluminium, więc..

3

Odp: Zjechany wałek dzwigni zmiany biegów

Sprawdzę.

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

4

Odp: Zjechany wałek dzwigni zmiany biegów

Miałem podobnie. Wymieniłem stopkę na nową metalową, dokręciłem na klej i już nie lata.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

5

Odp: Zjechany wałek dzwigni zmiany biegów

rzeźnicki pomysł z simsona i wsk- przewiercić wałek i dźwignię i wbić trzpień stalowy.
Niestety jeżeli wałek jest wyjechany, proponuję wymianę wałka.

ogień na tłooook!!!
EKO-Groszek Racing Team

6

Odp: Zjechany wałek dzwigni zmiany biegów

levis napisał/a:

Miałem podobnie. Wymieniłem stopkę na nową metalową, dokręciłem na klej i już nie lata.

Może pamiętasz co za klej użyłeś?

evolution09x, dnia 27 Maj 2013 - 17:20, napisał:
Nie wiem nawet co to tłok.

Stań przed dużym lustrem, rozepnij rozpór, odchyl nieco nachy i patrz uważnie... to jest tłok... cylinder wygląda inaczej i bywa przeważnie noszony pod spódnicami... :)

7

Odp: Zjechany wałek dzwigni zmiany biegów

tak, użyłem kleju loctite, ale tylko do śruby kontrującej, żeby się nie luzowała.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450