1

Temat: DRZ400SM Strzelanie po zamknieciu gazu.

Po kazdym odpuszczeniu seria strzałów bardzo podobnie jak na tym filmie

[url]http://www.youtube.com/watch?v=xJeCgDwQ-a4[/url]

Świeżo po założeniu zestawu JD jetting, dysza główna 155  dysza wolnych obrotów 25 kolektor seryjny tłumik Scorpion całość raczej szczelna. Zaslepiony PAIR(zaslepka z kwasówki nie uszczelniałem dodatkowo) wypieta wtyczka od solenoidu. Zapala bez problemu, osiagi bardzo dobre, praca na wolnych obrotach raczej ok(mogłby chyba pracowac równiej). Od czego zaczac?

2

Odp: DRZ400SM Strzelanie po zamknieciu gazu.

sprawdzenia stanu świecy i luzów zaworowych.

Najszybszą metodą doraźnego sprawdzenia, jest przesunięcie położenia iglicy o jeden ząbek w dół czy w górę i obserwowanie, czy strzały się nasilają czy znikają

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

3

Odp: DRZ400SM Strzelanie po zamknieciu gazu.

Jak dla mnie uboga mieszanka. Jw. Podnieś iglicę, sprawdź luzy. Ja miałem podobny problem i jeden ząbek w dół go rozwiązał.

4

Odp: DRZ400SM Strzelanie po zamknieciu gazu.

Świeca była irydowa(kolor kawy z mlekiem), zmieniłem na zwykła i podniosłem iglice o 1 zabek. Strzela tak samo, i dodatkowo dławi sie podczas przyspieszania.

5

Odp: DRZ400SM Strzelanie po zamknieciu gazu.

to teraz ząbek na iglicy w drugą stronę od ustawienia początkowego.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

6

Odp: DRZ400SM Strzelanie po zamknieciu gazu.

W komentarzach pod filmem gosc pisze ze mial zapchana pilot jet.Mam zalozona dysze wolnych obrotów 25. Fabrycznie była 22,5. W szpargałach znalazłem jeszcze dysze 35. Myslicie ze warto sprobowac podmienic na probe?

7

Odp: DRZ400SM Strzelanie po zamknieciu gazu.

Opuscilem iglice o 1 zabek. Praca  silnika twardsza, osiagi porownywalne do polozenia srodkowego, strzelanie jak było, tak jest.

8

Odp: DRZ400SM Strzelanie po zamknieciu gazu.

Problem rozwiazany. Powodem było fałszywe powietrze(spadła zaślepka ktora zamontowałem po usunieciu pair). Założyłem ulepszona zaslepke. Mam jeszcze jedna watpliwosc. Po jezdzie jak dotykam dekla od magneta, to aż parzy. Dekiel sprzegła tez jest bardzo ciepły ale nie aż tak. Czy macie tak samo?

9

Odp: DRZ400SM Strzelanie po zamknieciu gazu.

panowie taki sam problem tyle że inne moto i gaźnik fcr 41mx, problem się zaczął w sumie gdy się ochłodziło, strzela przy obr: 3-4tys przy odpuszczeniu gazu wali seriami, wykluczyłem lewe powietrze wyczyściłem dysze wolnych, świeca kawa z mlekiem, czyżby mieszanka przy takim chłodzie się na tyle zmieniła żeby iglice dawać wyżej/ niżej? albo to zawory domagają się już regulacji? pozdro

10

Odp: DRZ400SM Strzelanie po zamknieciu gazu.

żeby nie było, że nie rozwiązałem problemu i nie podałem przyczyny i rozwiązania:
za ciepła świeca już chyba na wykończeniu, wsadziłem zalecaną przez serwisówkę i git, dodatkowo mikropęknięcie na kolanku zaraz przy wylocie z głowicy, teraz miiut malinna ;D