1

Temat: XR 400 cykanie w silniku

Witam,mam problem ponieważ nie mogę zlokalizować cykania w mojej xr-ce.dzwięk pochodzi z pokrywy zaworów, podczas czym silnik bardziej rozgrzany dźwięk jest coraz bardziej donośny.Ściągnąłem pokrywe zawarów do werfikacji ale nie zauważyłem żużyć dziwigienek zaworowych oraz wałka.rozrząd jest świeżo po wymianie ,zawory wyregulowane po japońsku,heheh.mam wrażenie że odgłosy pochodzą od strony dekopresatora.czy przyczyną odgłosów może być dekompresator?????może ktoś z was miał podobne objawy i podzieli się swoimi doświadczeniami

2

Odp: XR 400 cykanie w silniku

jeśli masz automatyczny dekompresator na wałku rozrządu tak jak w xr 600, to u mnie on też cykał, podczas remontu silnika wywaliłem go w pizdu! :F a podczas odpalania nie masz problemów ze znalezieniem kompresji?

3

Odp: XR 400 cykanie w silniku

Szczerze nie wiem jak jest z tym dekompresatorem:( jest na linkę, to chyba ręczny,a żeby ustawić tłok muszę sie trochę naszukać

4

Odp: XR 400 cykanie w silniku

u mnie tez cyka , i to napewno jest to autodeko, ale nie wywalalem tego jak robilem remont chociaz jakies luzne mi sie wydawalo, motor pali zajeb... , sprawdz linke czy nie masz za mocno nacjągnieta moze  z tamtąd to cykanie.

5

Odp: XR 400 cykanie w silniku

Linka jest ok.kiedyś przy rozbiórce zwrócił moją uwagę tym że był luźny,zastanawiałem sie czy ma to tak być.rozbiorę i przyjrzę sie jak to ściągnąć i spróbuje bez.tylko tak sie zastanawiam jakie będą konsekwencję jak to ściągnę???ciężej będzie palił?w razie czego można tą część kupić osobno w serwisie z tego co widziałem

6

Odp: XR 400 cykanie w silniku

z tego co wiem jak to sciagniesz i nie zablokujesz otworu smarujacego na walku, to olej nie bedzie tak dobrze docieral na krzywki , wiem ze sciagaja to ale w miejsce zakladaja tulejke lub spawaja

[url]http://www.dirtyadv.com/honda-xr-400-automatic-decompressor-removal/[/url]

7

Odp: XR 400 cykanie w silniku

wszystko jak w linku zrobiłem tylko dziurke pospawałem ładnie, i wg mnie lepiej się odpala bez tego góffna :F

8

Odp: XR 400 cykanie w silniku

Hej,

chciałem kupić pod Warszawą XR-kę, która miała podobne objawy. To znaczy: metaliczne cykanie z prawej strony. Ale tylko na rozgrzanym silniku. Na zimnym nie było go w ogóle słychać. Poza tym miała naciągniętą linkę autodekompresji i trudno było znaleźć kompresję kopniakiem. Po obejrzeniu motocykla i researchu, zadzwoniłem do właściciela i poprosiłem o poluzowanie linki autodekompresji, ale cykanie ponoć nadal daje się słyszeć.

Jak myślicie, jakie mogą być ewentualne straty, jeśli moto jeździło w ten sposób (dla obecnego właściciela nie był to niepokojący objaw)? Pytam, bo poza tym moto jest w niezłym stanie i świeże rocznikowo.

9

Odp: XR 400 cykanie w silniku

Jak dalej cyka po poluzowaniu linki to widocznie nie była to jej wina.Widocznie są to objawy zużytego dekompresatora.Właśnie sam jestem na etapie pozbycia się chwasta:)jutro biorę się za rozbiórkę

10

Odp: XR 400 cykanie w silniku

Aha mam pytanie co do pozbycia się dekomprestora???co z tym tłoczkiem i sprężynka w głowicy???one mają tam zostać czy trzeba je wyciągnąć

11 Ostatnio edytowany przez saczuk1 (2014-09-28 12:32:43)

Odp: XR 400 cykanie w silniku

up

12

Odp: XR 400 cykanie w silniku

Wyjmij to i zapomnij. To tylko podbija krzywkę autodeko. Gniazdo nie ma przelotu i nie ma związku ze smarowaniem. Bez autodeko może wyskoczyć i uczynić spustoszenie.

13

Odp: XR 400 cykanie w silniku

Autodeko ściagnietę,xr-ka chodzi jak nowa:)temat do zamknięcia

14

Odp: XR 400 cykanie w silniku

no widzisz, a tak to ci ktoś powie, że silnik zarżnięty bo stuka i cyka, a tu taka pierdoła w xr'kach jest, a bez niej się człowiek tak nie wkurza i moim zdaniem lepiej moto odpala bez autodeko.

15

Odp: XR 400 cykanie w silniku

i jest lżejsze :D

Kula daje fula :D 
     
http://www.youtube.com/watch?v=FdCnQNuojUw