1 Ostatnio edytowany przez bnk (2014-09-14 16:12:14)

Temat: Światła w crf450R

Witam, panowie, jako iż udało mi wie zarejestrować moja crfe, postanowiłem zrobic jakoś w niej światła, znalazłem takie oto cudo [url]http://www.trailtech.net/stators-flywheels/sr-8201[/url]
Jak myślicie, będą na tym działać światła ? I czy oryginalne magneto moze zostać ?
Dzięki za odpowiedz, pozdrawiam :)

Edit: czy Moze lepiej zainwestować w to ? [url]http://www.amazon.com/Trail-Tech-SR-8201A-Stator-Electrical/dp/B007ST3AWG[/url] cena praktycznie ta sama a 70W jest i magneto.

EXC 450 SM-sprzedany
CRF450R 08'

2

Odp: Światła w crf450R

z tego co pamietam brat ma rozwiazanie z pierwszego linku. prawda jest taka: daruj sobie. kup akumulator, wsadz go do airboxa. do tego zarowki led i migacze - i tak nie bedziesz uzywal.

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

3

Odp: Światła w crf450R

Nie wyrabia to czy jak ? Myślisz ze w airboxie zmieszcze aku ? I nie bede musiał codziennie ładować ? :P problemem jest to ze mieszkam w Austrii i bede musiał crf przerejestrować na austriie (chore wymogi) a tutaj przeglądy sa zajebiscie szczegółowe, ciekawe czy taka lampa led przejdzie przegląd.

EXC 450 SM-sprzedany
CRF450R 08'

4

Odp: Światła w crf450R

brat ma lampe normalna ale wstawil do niej zarowke led aby cos swiecilo. jak puszcza gaz to kieunki nawet nie mrygaja. potrzebne jest wiecej wat. poszukaj na necie z tego co pamietam nie tylko trialtech robi takie kity.

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

5

Odp: Światła w crf450R

W Takim razie ten drugi zestaw (70W) powinien wyrobić, a kierunki nie idą przypadkiem bezpośrednio z aku ? Możesz zapytać brata czy jest tam cewką świetlna ? Czy światła tez sa do aku podłączone ?

EXC 450 SM-sprzedany
CRF450R 08'

6

Odp: Światła w crf450R

vlo napisał/a:

brat ma lampe normalna ale wstawil do niej zarowke led aby cos swiecilo. jak puszcza gaz to kieunki nawet nie mrygaja. potrzebne jest wiecej wat. poszukaj na necie z tego co pamietam nie tylko trialtech robi takie kity.

40W to jest moc potrzebna na światło przód i tył i nic więcej.
W USA KTM-y wychodzą na takich 40W alternatorach ponieważ do ich przepisów kierunki, klakson i wentylator nie są potrzebne.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: Światła w crf450R

bnk napisał/a:

W Takim razie ten drugi zestaw (70W) powinien wyrobić, a kierunki nie idą przypadkiem bezpośrednio z aku ? Możesz zapytać brata czy jest tam cewką świetlna ? Czy światła tez sa do aku podłączone ?

W tym zestawie musi być wszystko podłączone do aku, inaczej świecić nie będzie. Przynajmniej nie na wolnych obrotach a już tym bardziej z zapalonym światłem stop.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

8

Odp: Światła w crf450R

Hacker, w takim razie jeżeli założę ten zestaw 70W to teoretycznie wszystko będzie działać bez większych problemów ?

EXC 450 SM-sprzedany
CRF450R 08'

9

Odp: Światła w crf450R

Jeżeli jest aku to bez problemu przy założeniu, że nie musisz mieć świateł długich/drogowych

Żarówka przód to 35+35W. Czyli jak włączysz drogowe to masz 70W
Żarówka tył to 21+5W. Czyli jak wciśniesz stop to masz 26W
Kierunkowskaz żarówka 10W/szt. Jeżeli LED to nie wiem chyba z 1,5W/szt. Czyli włączasz kierunek i masz 20W lub 3W dla LED
Klakson to jakieś 20W. I jest to krótkotrwały pobór.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

10

Odp: Światła w crf450R

Dzięki hacker, w takim razie zamawiam ten drugi zestaw, jak przyjdzie dam znać jak to sie sprawuje :) apropo świateł, jeszcze jedno pytanie, macie chłopaki pojęcie gdzie można kupic ten przełącznik zespolony do włączania świateł i kierunków ? Bo ja póki co to trafiłem na jakieś badziewie skuterowe, po wyglądzie widać ze dostanie trochę syfu i sie rozdupcy heheh

EXC 450 SM-sprzedany
CRF450R 08'

11

Odp: Światła w crf450R

Najfajniejszy jest ktm-a. Kupisz w salonie ktm. Allegro i używki sobie daruj bo drożej niż w salonie.
Innych fajnych nie znam. W larssonie jest jakiś wybór ale to takie właśnie chińskie są.

Co do tego zestawu to jest tam na pewno większe czyli cięższe koło zamachowe więc po jego montażu charakterystyka silnika zrobi się bardziej endurowa. Niewiele ale pewnie poczujesz.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

12

Odp: Światła w crf450R

Czytałem właśnie o tym ale podobno można zostawić stare magneto.

Verified Purchase
This stator and battery work very well, it was pretty simple to install. The only problem I had with it is when I put the heavy flywheel on and got everything put back together, my bike ran really bad and I didn't want to rejet my bike so I decided to put on the stock flywheel hoping that it would still produce enough power and it does. I only with I would have bought the kit without the flywheel so that I would have saved $100

EXC 450 SM-sprzedany
CRF450R 08'

13 Ostatnio edytowany przez master_be (2014-09-15 11:44:38)

Odp: Światła w crf450R

Niestety te 40W to chyba wartość maksymalna.
Ja mając żarówkę 25W (mniejszej już nie było) + ledy na tył i migacze akumulatora mi nie ładuje a raczaej po 2-3 godzinach jazdy muszę profilaktycznie doładować akumulator bo na zegarze (trailtech) podświetelenie siada (10V na akumulatorze).
Ja tam z grubsza się nie przejmuje i latam na postaojowych ledach :) wtedy problemu nie mam.
Może mam źle zrobioną instalację, bo sam robiłem i teraz bym inaczej pewne rzeczy zrobił.

Dodam jeszcze że są dwie wersje oświetlenia do crf.
Na prąd zmienny - tylko oświetlenie, nawet bez klaksonu bo on wymaga DC.
Na prąd stały - oświetlenie i migacze +  ewentualnie jakaś bateryjka.

Linka do tematu ze światłami.
[url]http://forum.supermoto.pl/topic24196-oswietlenie-crf-450r.html[/url]

Tak są też informacje co wstawiałem i gdzie kupiłem.

CRF450R

14

Odp: Światła w crf450R

Dzięki master za temat :) wybór padł na trailtecha 70W, ta moc powinna wyrobić jeżeli zamontuje lampę na przodzie 35W a kierunki i tylna lampę zrobię na ledach, plus jakiś mały klakson, dam znać jak zamontuje wszystko i przetestuje, pozdro mordy i dzięki za zainteresowanie

EXC 450 SM-sprzedany
CRF450R 08'

15

Odp: Światła w crf450R

Jeżeli jest akumulator to musi być prąd stały.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD