1

Temat: KLX 300 blokuje się silnik

Podbiłem swojego KLX'a na koło na 1, wrzuciłem 2 bez sprzęgła i w tym samym momencie co wrzuciłem bieg zablokowało koło i silnik stanął, kopka chodziła ciężej a potem doszła do momentu że nie mogłem jej ruszyć. Wrzuciłem 3, poszarpałem moto przód-tył, puściło. Wystraszony zaryzykowałem i odpaliłem moto, odpalił normalnie, chodził tak samo normalnie, kompletnie bez żadnych zmian w pracy silnika, żadnych szumów itp, przejechałem się kawałek normalnie jechał wszystko w jak najlepszym porządku, pojechałem dalej, jebs znowu zgasła i zablokowało. No to wrzuciłem luz i kolega mnie holował. Teraz kickstarter chodzi prawie normalnie bo gdy dochodzi do pewnego momentu to ciężej idzie a potem znowu normalnie.
Co do moto to jakieś 400 km po remoncie, tłok selekcja A, pasowanie na 6 setek, nicasil, nowe zawory, olej IPONE Katana 10w50, jedynie łańcuszek rozrządu był już lekko na wykończeniu i mechanik mówił że trzeba będzie niedługo go wymienić. I tutaj nasuwają się przypuszczenia moje i znajomych że przeskoczył łańcuszek rozrządu lub coś innego związanego z nim, przypomnę że to wszystko zdarzyło się przy zmianie biegu z 1 na 2 bez sprzęgła na kole.
Wiem że silnik trzeba rozbierać itp ale zanim oddam do mechanika chciałbym troszeczkę się o tym dowiedzieć co nieco.

2

Odp: KLX 300 blokuje się silnik

Zlej olej i zobacz czy nie wylecą z nim jakieś resztki trybów.
I czy coś się nie przykleiło do magnesu od śruby spustowej.
Może skasowałeś jakąś zębatkę i teraz to co się odłamało blokuje ci skrzynię.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: KLX 300 blokuje się silnik

Jutro zleje olej i obczaje, a co do skrzyni to dodam też że podczas gdy silnik był 'zablokowany' biegi mogłem zmieniać bez problemu tak samo po uruchomieniu motocykla nie było z nimi żadnego problemu

4

Odp: KLX 300 blokuje się silnik

zmieniać tak ale jakieś zębatki mogły się nie kręcić
nie jest też powiedziane, że to zęby od skrzyni, może od kosza sprzęgłowego

najprostsze co możesz zrobić to zlać olej i zobacz czy on ci prawdy nie powie

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: KLX 300 blokuje się silnik

masz tam rozrusznik ? miałem podobną sytuację, jak zębatka, która łączyła tryby rozrusznika z tą na wale krzywo się ustawiała - efekt, zablokowany silnik.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

6

Odp: KLX 300 blokuje się silnik

brak rozrusznika, jutro spuszczam olej, jedyny problem to taki że śrubę mam dorabianą bez magnesu ale myślę że mimo to i tak powinno coś wylecieć w razie czego, dziękuje bardzo za pomoc, jutro dam znać

7

Odp: KLX 300 blokuje się silnik

Zainwestuj w śrubę z magnesem bo naprawdę jest to bardzo ważna rzecz!
Wydłuża żywotność silnika i pozwala diagnozować jego stan.

Mi się np. posypał tryb w silniku i dowiedziałem się o tym ponieważ przyczepił się do magnesu. Jakbym go nie miał to latałby se dalej z olejem i mógł mi narobić potwornych szkód.
Tak samo jak magnes wygląda jak choinka to znaczy, że padają nam np. łożyska wału.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

8 Ostatnio edytowany przez Striker (2014-09-01 18:49:08)

Odp: KLX 300 blokuje się silnik

Sprawdziłem rozrząd - nie przeskoczył, spuściłem olej ale nic ciekawego nie wyleciało, ciekawy postanowiłem odkręcić dekiel od strony sprzęgła i znalazłem parę długich i nie za grubych zmielonych kawałeczków, ewidentnie coś zostało zmielone :( ale na tryby to nie wygląda. Rozmawiałem z dwoma (polecanymi) mechanikami, jeden za rozłożenie i złożenie woła 700 zł a drugi 900 zł ._. Czy to są odpowiednie ceny bo ja na nich się nie znam ale wydają mi się trochę wysokie. Ewentualnie polecicie kogoś nieopodal Piotrkowa Trybunalskiego (mogę dojechać parędziesiąt km najwyżej)

9

Odp: KLX 300 blokuje się silnik

wyślij moto majstrowi tutaj od nas z forum. Na pewno policzy Cię mniej a robota będzie zrobiona.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

10

Odp: KLX 300 blokuje się silnik

A dokładniej do kogo takiego bo ja tutaj nowy jestem i nie znam nikogo jeszcze :)

11 Ostatnio edytowany przez racek (2014-09-01 22:40:50)

Odp: KLX 300 blokuje się silnik

Majster to jak sam nazwa mówi majster , to osoba która zna  sie na remontach,doradzi,pomorze , sam osobiście zasięgam jego rad, napewno jak oddasz motor do niego to nie bedziesz żałował .No i jest aktywną osobą na forum.

Ktm#exc#525#sm

12

Odp: KLX 300 blokuje się silnik

Przyczyną blokowania było dolne łożysko korbowodu, aż dziwne że to jeszcze jeździło :D
[url]https://www.youtube.com/watch?v=jlgYJV1JXcU[/url]