1 Ostatnio edytowany przez KaczmaR199 (2014-09-15 12:04:43)

Temat: DR-Z gaśnie przy ostrym odkręceniu manetki

Witam,

1. Wczoraj podczas jazdy kilkakrotnie zgasła mi DRZ'a.
Nie wiem czy to mozliwe ale wydaje mi sie ze ma ustawione zbyt niskie obroty, bo glownie gasnie gdy wbijam jedynke (sprzeglo wcisniete do konca) i probuje lekko dodac gaz, wtedy nastychmiastowo gasnie, tak jakby ja cos odcinalo.
Raz mialem taka sytuacje jak dojezdzalem do skrzyzowania na sprzegle i tez zgasla.

2. I jeszcze jedno pytanko.
Czy to normalne ze nieraz nie chce wejsc jedynka i trzeba ruszyc motocyklem kilka cm do przodu lub do tylu zeby wbic bieg?

W ostatnim czasi troche Was mecze pytaniami, ale dopiero obywam sie ze sprzetem i wole "zapobiegac niz leczyc" :) Pozdro.

DR-Z 400 SM K6

2

Odp: DR-Z gaśnie przy ostrym odkręceniu manetki

Zły olej - zła lepkość klei sprzęgło wbijasz jedynkę i gaśnie.
Zły naciąg linki od sprzęgła - jak wciśniesz sprzęgło na biegu to nie ciągnie do przodu?
Mogą być za niskie obroty.
Czujnik od "kosy" "podpórki" "stopki" jak zwał tak zwał, może jest do kitu, lub haczysz o niego nogą.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3 Ostatnio edytowany przez KaczmaR199 (2014-08-27 09:18:38)

Odp: DR-Z gaśnie przy ostrym odkręceniu manetki

Znaczy nie gasnie gdy wbijam jedynke. Bo moge wcisnac sprzeglo wbic jedynke i nic sie nie dzieje, wszystko ladnie pracuje, gasnie dopiero w momencie, gdy lekko przekrece manetke.

I dodam ze to nie jest regula. Gasnie moze raz na 10 prob.

DR-Z 400 SM K6

4

Odp: DR-Z gaśnie przy ostrym odkręceniu manetki

Trochę odkopuję temat.

Wszystkie bolączki z pracą mojej drz'y spowodowane były odłączeniem się wężyka od kranika podciśnieniowego i można o tym przeczytać tutaj -> [url]http://forum.supermoto.pl/topic29772-kranik.html[/url]

Jednak jedyny problem, który pozostał to gasnący silnik przy gwałtownym odkręceniu manetki na biegu jałowym. Poczytałem trochę i dowiedziałem się, że można wyeliminować takie zjawisko, ale wszystko tyczyło się FCR'a. Niestety ja mam Mikuni i nie mam pojęcia czy da radę to jakoś wyregulować, czy to norma.   

Jest to strasznie irytujący problem, gdyż już kilkakrotnie podczas zwykłego ruszania zgasł mi silnik.

Jak wrócę do domu podrzucę filmik.

P.S.
Cała reszta cyka jak w zegarku. Wkręca się ładnie schodzi z obrotów też elegancko, nie strzela z wydechu.

DR-Z 400 SM K6

5

Odp: DR-Z gaśnie przy ostrym odkręceniu manetki

[url]https://www.youtube.com/watch?v=kE1RqJ47zRg&feature=youtu.be[/url]
Wcześniej wspomniany filmik.

DR-Z 400 SM K6

6

Odp: DR-Z gaśnie przy ostrym odkręceniu manetki

Powinieneś zacząć od dokładnego czyszczenia gaźnika i weryfikacji części. Za takie zachowanie najczęściej odpowiada pompa przyśpieszająca.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

7

Odp: DR-Z gaśnie przy ostrym odkręceniu manetki

No też własnie doczytałem, że to najprawdopodobniej wina pompki przyśpieszającej. Tylko co to znaczy? Że jest zepsuta, czy można jakoś wyregulować? Czy wyregulować od nowa gaźnik? Co w takiej sytuacji zrobić oprócz czyszczenia? Mam wątpliwości co do zabrudzonego gaźnika, ale oczywiście przeczyszczę.

DR-Z 400 SM K6

8

Odp: DR-Z gaśnie przy ostrym odkręceniu manetki

Ale ty nie masz pompki przyśpieszającej!
Jak dla mnie to wina leży gdzieś pomiędzy za niskie obroty/źle wyregulowany gaźnik.
Możliwe, że silnik wyłącza automatyczny dekompresator.
Na filmiku słychać nawet strzał z tłumika.
Ty masz oryginalny wydech czy jakiś akcesoryjny?
Filtr masz czysty a paliwo jest pewne?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9

Odp: DR-Z gaśnie przy ostrym odkręceniu manetki

No wlasnie naczytalem sie o pompce przyspieszajacej, ale zaden nie dotyczyl mikuni juz wiem dlaczego.
Z tlumika strzela jedynie jak schodzi z obrotow i to bardzo rzadko.

Historia z tlumikiem jest nieco dluzsza.
Jak go kupilem mial kompletnie wybebeszony seryjny wydech i zrobiony 3x3 mod. Teraz sam wyciszylem tlumik wsadzajac w niego rure perforowana i wate do tlumikow. Jednak przed tym zabiegiem tez gasl w taki sam sposob.
Filtr czysty, paliwo 3x z innych zrodel i bez roznicy.

DR-Z 400 SM K6

10

Odp: DR-Z gaśnie przy ostrym odkręceniu manetki

To jest już jakiś trop.
Wybebeszony wydech i 3x3 wymaga regulacji gaźnika - a raczej zakupu zestawu DJ lub JD.
Pytanie co u Ciebie siedzi w gaźniku?

Przy silniku masz nadal takie ustrojstwo które połączone jest wężykiem z gaźnikiem?
http://p1.bikepics.com/2010%5C01%5C31%5Cbikepics-1890895-800.jpg


Masz możliwość regulacji mieszanki pod gaźnikiem, czy ten otwór masz zaślepiony?
http://p1.bikepics.com/2010%5C01%5C31%5Cbikepics-1891066-800.jpg

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11

Odp: DR-Z gaśnie przy ostrym odkręceniu manetki

Otwor zaslepiony.
Pair valve mam zamontowany. Dodatkowo na wezyku ktory idzie do gaznika z pair valve zamontowany jest rozdzielacz od ktorego biegnie drugi wezyk do kranika podcisnieniowego.

DR-Z 400 SM K6

12

Odp: DR-Z gaśnie przy ostrym odkręceniu manetki

A nie, jednak mam śrubkę do regulacji. Była nieco przybrudzona i nie było jej widać, ale jest.

DR-Z 400 SM K6

13

Odp: DR-Z gaśnie przy ostrym odkręceniu manetki

Jak możesz to wykręć świecę i powiedz jaki ma kolor lub daj jej fotkę w dobrym świetle.
Ja bym zaczął twoje perypetie od wzbogacenia mieszanki.
Czyli tą śrubę którą widzisz na dole wykręć na początek o dodatkowe 0,5 obrotu i zobacz jak działa.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

14 Ostatnio edytowany przez KaczmaR199 (2014-09-16 20:25:56)

Odp: DR-Z gaśnie przy ostrym odkręceniu manetki

http://images66.fotosik.pl/187/f9c9cece10888d36.jpg

http://images70.fotosik.pl/187/42214600130ace08.jpg

Ta swieca z dwiema elektrodami jest dobra? Nie spotkałem się z taką w drz.

DR-Z 400 SM K6

15

Odp: DR-Z gaśnie przy ostrym odkręceniu manetki

Panowie dalej lipa. Krecilem srubka od mieszanki co 1/3 obrotu przez cala skale prawie i jak gasl tak gasnie. Wydaje mi sie ze to nie wina mieszanki bo sie nie dlawi w ogole tylko jak ostro dodam gazu z wolnych obrotow to go odcina jakbym z kluczyka go zgasil. Z reszta widac to na filmie.

DR-Z 400 SM K6