16

Odp: drz bierze dużo oleju

A danie bardziej gęstego oleju - 15w40 coś by dało ?

Huska SM125s > DR-Z 400 sm ...

17 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2014-06-24 08:57:47)

Odp: drz bierze dużo oleju

pewnie pobór oleju być może by zmniejszyło ale zmieniasz na olej o słabszy właściwościach smarnych.
Jak nie chcesz nic robić, albo Cie nie stać na naprawę, to po prostu go sprzedaj.

Pozdrawiam,
Piotrek

18

Odp: drz bierze dużo oleju

Zmienię na 10w40 i w najbliższym czasie zajrzę do silnika. Zobaczymy.

Huska SM125s > DR-Z 400 sm ...

19

Odp: drz bierze dużo oleju

Aha, jeszcze jedno (pewnie nie to ale warto zajrzeć); zaglądałeś do zębatki zdawczej, nie wali tam olejem?

20

Odp: drz bierze dużo oleju

Zaglądałem - sucho. Znaczy tylko tyle co z łańcucha

Huska SM125s > DR-Z 400 sm ...

21

Odp: drz bierze dużo oleju

A uszczelniacze zaworów też mogą mieć wpływ ? Ktoś na forum napisał, że wymienił i spora różnica była. W szkole nauczyciel mi powiedział, że jest taka zależność - bierze niezależnie od jazdy - uszczelniacze zaworów . Czym więcej odkręcasz tym więcej bierze - pierścienie/tłok.

Huska SM125s > DR-Z 400 sm ...

22

Odp: drz bierze dużo oleju

Mogą to być oczywiście uszczelniacze. Trzeba rozłożyć silnik i zobaczyć.

Pozdrawiam,
Piotrek

23

Odp: drz bierze dużo oleju

Kolego, ja na Twoim miejscu pojeździłbym spokojnie do końca sezonu, tylko kontrolował stan oleju. Jak się pogoda zepsuje, to wyjąć piec i wysłać do zrobienia - np Majstrowi. Nie zapłacisz dużo, a będziesz się dalej cieszył sprzętem ;-)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

24

Odp: drz bierze dużo oleju

dziś pykło 600 km i litrowy zapas 10w50 się skończył. Pojadę wieczorem do brata który zajmuje się naprawą motocykli to będziemy coś kombinować

Huska SM125s > DR-Z 400 sm ...

25

Odp: drz bierze dużo oleju

Skoro twoj brat naprawia moto to czemu od razu nie dales mu maszyny do ogarniecia tylko teoretyzujesz na forum? Inaczej sie ocenia sprawe jak sie widzi co jest z piecem a inaczej jak ktos tylko to opisuje. Czlowieku men!!

26

Odp: drz bierze dużo oleju

No sorki. Ale nie każdy mechanik od razu wie jakie dana maszyna ma kaprysy...

Huska SM125s > DR-Z 400 sm ...

27

Odp: drz bierze dużo oleju

Zdecydowaliśmy, że najpierw zmienię olej na 10w40 i zobaczymy co będzie. Kumpel od którego kupiłem mówił że mu 2l na 6500km wzięła w tamtym sezonie. Gość który ją serwisował ( przyjaciel brata ) mówił, że silnik elegancki. Zaglądał tej zimy. Jak poprawy nie będzie po zmianie oleju to otwieramy.

Huska SM125s > DR-Z 400 sm ...

28

Odp: drz bierze dużo oleju

Mój poprzedni motocykl DR 650 se z 2000 roku na kołach super moto przy katowaniu na zawodach gymkhana nie wziął 200 ml oleju a jest olejakiem, proponuję zdemontować głowicę, cylinder, tłok z pierścieniami, sprawdź czy jest "próg" na górnej części cylindra i czy się błyszczy powierzchnia cylindra czy jest "matowa". zmierz luz między tłokiem a cylindrem szczelinomierzem, opierając się na serwisówce będziesz wiedział czy luz jest w tolerancji, również mógłbyś zawieźć cylinder z tłokiem na szlifiernie w celu zmierzenia średnicówką cylindra w kilku miejscacg czy nie jest "jajowaty". Ja zalewałem mojego supermociaka olejem motul 5100 10w40 pół syntetyk i nic się nie działo.

Oferujemy profesjonalne usługi serwisowe wszelkiego rodzaju motocykl, skuterów dwusuwowych i czterosuwowych renomowanych marek yamaha, suzuki, honda, kawasaki, bmw, ktm. Świadczymy usługi w zakresie:
- naprawy bieżące, powypadkowe, regulacje luzów zaworowych, gaźników, remonty silników, skrzyń biegów,
- serwis zawieszenia, przeglądy motocykli, przygotowanie do sezonu letniego i zimowego.

29

Odp: drz bierze dużo oleju

Ale masz rację, zanim zaczniesz cokolwiek rozbierać wymień najpierw olej z filtrem oleju. Zdecydowanie mniejsze koszta od kapy silnika ;)

Oferujemy profesjonalne usługi serwisowe wszelkiego rodzaju motocykl, skuterów dwusuwowych i czterosuwowych renomowanych marek yamaha, suzuki, honda, kawasaki, bmw, ktm. Świadczymy usługi w zakresie:
- naprawy bieżące, powypadkowe, regulacje luzów zaworowych, gaźników, remonty silników, skrzyń biegów,
- serwis zawieszenia, przeglądy motocykli, przygotowanie do sezonu letniego i zimowego.

30

Odp: drz bierze dużo oleju

Moja seryjna drz bierze od nowosci , obecnie mam 48-tysi nawinięte i nadal bierze.
Mnie przy ostrej jeździe bierze ok całą podziałkę bagnetu na 100-150 km castrola power1 (dawny GPS) 10w40.
Do silnika jeszcze nie zaglądałem. Na sezon kupuje 4L inaqrwiam :)

Najlepsze MOTO to SUPERMOTO