1 Ostatnio edytowany przez karol128 (2014-05-18 14:28:47)

Temat: Źle dobrany tłok ,rozrząd, łożyska skrzyni.

Jestem w trakcie małego remontu crf. Po rozebraniu okazało się, że tłok jest ok i widać, że niedawno był wsadzony. Jest to wiseco a więc nominał. Mechanik mówi natomiast że wsadziłby trochę ciaśniejszą selekcję. W związku z tym, że i tak wydaję worek pieniędzy na części mam pytanie czy na takim nieprawidłowo dobranym tłoku można jeszcze latać bez obaw. W sumie chodził jakoś do tej pory ale nurtuje mnie kwestia czy nie przyśpieszy zużycia cylindra.

Drugie pytanie dotyczy rozrządu. Czy po wymianie łańcuszka trzeba wymieniać napinacz? Ten który jest wysunął się na 8 ząbków.

Trzecie kwestia to łożyska skrzyni biegów - wymieniać czy nie ma takiej potrzeby.

2

Odp: Źle dobrany tłok ,rozrząd, łożyska skrzyni.

1. Podaj konkretne wartości, a nie trochę większy, trochę mniejszy.
2-3 wszystko zależy od efektów weryfikacji. Pytaj swojego mechanika.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

3

Odp: Źle dobrany tłok ,rozrząd, łożyska skrzyni.

Ogólnie temat do wywalenia. Po konsultacji z mechanikiem postanowiłem zostawić stare części i za 30-40mth wymienić komplet bo nie ma co wywalać pieniędzy skoro stare graty są jeszcze w nie najgorszym stanie.

4

Odp: Źle dobrany tłok ,rozrząd, łożyska skrzyni.

Za 30-40 mth to bedziesz musiał silnik wymienic kolego... Ale twój wybór, tylko nie wrzucaj swojego sprzeta tu na forumowa giełde...ok?

Yamaha TT600R=> KTM 525EXC/SM=> KTM SXF250=> KTM EXCR 530 FACTORY '11 obecnie w wersji SM :)

5 Ostatnio edytowany przez master_be (2014-05-22 09:39:44)

Odp: Źle dobrany tłok ,rozrząd, łożyska skrzyni.

Po zakupie motocykla mój też wyglądał jak nowy, ale dla pewności wolałem wymienić i jestem spokojny (chociaż o tłok :)   )
Ja bym zmienił dla pewności, koszt wymiany cylindra będzie większy, ale części do crf są tanie.
Sama uszczelka pod głowicę to 120zl, chyba że montujesz stara ;)
Właśnie patrzę ceny do crf z usa:
Tłok 101$
Cylinder 216$

A u nas zamiennik 550zl, tylko nie ma chyba innych selekcji tylko nominał.

CRF450R

6 Ostatnio edytowany przez karol128 (2014-05-27 02:25:16)

Odp: Źle dobrany tłok ,rozrząd, łożyska skrzyni.

Dobra ale po co mam wymieniać, skoro stary jest jeszcze dobry. I tak pakuję już sporo kasy, chociaż nie było właściwie nic nie było specjalnie zużyte. Poczekam 30 godzin i wymienię. Jak pójdzie cylek to trudno kupię nowy ale ufam mechanikowi który zrobił już kilkadziesiąt crf.

Master_be - Niestety oryginalny tłok to tylko nominał. Koszty uszczelki mnie nie dotyczą bo i tak mam drugą oraz sporo oem części w pudełku ale nie w tym rzecz aby wkładać je bez potrzeby. 30h jazdy to dla mnie sporo bo tylko na torze będzie sprzęt jeżdżony a więc to będzie z 10 wyjazdów, czyli pewnie do końca sezonu w moim przypadku.

MartinezKtm525A - Jak będę miał silnik do wymiany to na pewno wrzucę tutaj i na pewno o tym napiszę. Nie mierz innych swoją miarą. Ja nikomu min nie wciskam.