1

Temat: odprężnik/ciepłe ssanie

oto definicja z scigacz.pl:
Odprężnik (ciepłe ssanie)
Typ wspomagania rozruchu stosowany w czterosuwach. Pomaga odpalić rozgrzany motocykl, który np. zgasł przy upadku. Odprężnik pomaga też przy uruchamianiu zimnego dużego silnika jednocylindrowego. Może być manualny lub automatyczny.

Wie ktoś co to jest cieple ssanie i jak działa? To nie jest coś przy gaźniku?

A przy okazji tematu, po co w mojej husce autodeko na wałku plus jeszcze ręczne?
Czytalem wiele wątków o tym, ze jak ma sie autodeko to sie kopie bardzo lekko niemalze jak 2t, ja mam inne odczucie, albo jestem za lekki .

2

Odp: odprężnik/ciepłe ssanie

Ciepłe ssanie to taka czerwona dźwignia przy gaźniku.
Służy do uruchamiania ciepłego silnika często po zalaniu. Jak ją pociągniesz to otwierasz kanalik z powietrzem. Czyli zubożasz mieszankę. Bo masz za bogato od zalania.

Autodeko służy do uruchamiania silnika z mniejszą siłą. Otwiera on delikatnie zawór wydechowy poniżej jakiś obrotów (400 czy ileś).
Dzięki temu łatwiej się kopię i rozrusznik daje radę kręcić zwłaszcza w silnikach z dużym stopniem sprężania.
I działa tylko w jednym danym punkcie obrotu wałka i bardzo krótko.

Ręczne deko otwiera zawór cały czas. Tak długo jak trzymasz dźwignię ręcznego deko tak długo jest otwarty zawór wydechowy. Przez to tłok nie buduje wcale ciśnienia i dlatego możesz nim przewietrzyć cylinder (brak podciśnienia które zassa świeżą mieszankę) i dlatego przy jego użyciu można wciskać kopkę ręką.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: odprężnik/ciepłe ssanie

W twojej husqce jest autodeko ręczne. I pomaga tylko w ustawieniu tłoka w GMP. Wiem, bo mam taką samą. U siebie wyrzuciłem autodeko. Stwierdziłem, że jest niepotrzebne. Jak chcesz odpalić husqe to tłok musi być w GMP i koniec kropka. Inaczej nawet nie próbuj kopać ;d

Honda Crm 250 Mk III Mugen > Husqvarna Smr 570

4

Odp: odprężnik/ciepłe ssanie

Autodeko to automatyczny dekompresator więc nie może być ręczny:)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: odprężnik/ciepłe ssanie

hacker, źle dobrałem słowa. Obaj wiemy o co mi chodziło ;d

Honda Crm 250 Mk III Mugen > Husqvarna Smr 570