1

Temat: Suzuki DRZ 400 problem z gaśnięciem moto poczas jazdy

Mam dziwny problem ze swoją DRZyną, mam ją od nie dawna ale zdarzyło się kilka razy, że podczas jazdy gasła.
Objawy: jazda z umiarkowaną prędkością do szybkiej (przedział 60-100 km), nagle po odpuszczaniu gazu i ponownym dodaniu brak reakcji za chwile moto gaśnie. Zjeżdżam na pobocze kręcę i nic, przekręcam kranik w pozycję res i odpala (czasem od strzała czasem po chwili) i tutaj kolejny problem bo po wrzuceniu jedynki znów potrafi czasem zgasnąć.
Nie ma reguły kiedy się to dzieje czasami jak moto jest jeszcze dobrze nie rozgrzane a czasem po dłuższej jeździe.
Jak na razie nie zdarza to się zbyt często ale wolałbym wyeliminować przyczynę od razu a nie czekać aż coś siądzie.
Nie mam pojęcia co może być przyczyną i czekam na wasze sugestie.

2

Odp: Suzuki DRZ 400 problem z gaśnięciem moto poczas jazdy

Przeczyścić cały układ zasilania.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

3 Ostatnio edytowany przez konradoz (2014-04-07 10:06:36)

Odp: Suzuki DRZ 400 problem z gaśnięciem moto poczas jazdy

Majster128 napisał/a:

Przeczyścić cały układ zasilania.

Pytanie laika: są do tego odpowiednie środki czyszcząco konserwujące? (chodzi mi o wężyki, kranik, filtr paliwa itp., za gaźnik raczej sam się nie będę zabierał chyba)

4

Odp: Suzuki DRZ 400 problem z gaśnięciem moto poczas jazdy

Podstawowe narzędzia to benzyna i kompresor.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

5

Odp: Suzuki DRZ 400 problem z gaśnięciem moto poczas jazdy

A przypadkiem w drezynie nie ma czujnika przy stopce??? Jeżeli jest to zacznij od niego.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

6

Odp: Suzuki DRZ 400 problem z gaśnięciem moto poczas jazdy

Jak po wrzuceniu 1 Ci gaśnie to sprawdź czy nie jest przetarty nigdzie przewód przy czujniku podnóżka

7

Odp: Suzuki DRZ 400 problem z gaśnięciem moto poczas jazdy

W takim razie jutro sprawdzę czujnik stopki oraz przewody paliwowe, kranik, filterek paliwa  i jak to nie pomoże to gaźnik pójdzie do czyszczenia.
Dzięki wszystkim za porady.

8

Odp: Suzuki DRZ 400 problem z gaśnięciem moto poczas jazdy

Zlej benzynę, zdemontuj bak, wyciągnij kranik i sprawdź filtr paliwa w baku. Potem wytargaj gaźnik, przeczyść cały układ powietrzny(filtr, gasbox aż do gaźnika).
Czujnik i świecę sprawdź, najlepiej wymień profilaktycznie jak już masz wszystko zdemontowane.

9

Odp: Suzuki DRZ 400 problem z gaśnięciem moto poczas jazdy

W gaźniku też jest filterek:)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD