1

Temat: Jak podnieść moc ttr?

Witam jak w temacie, czy da się coś zrobić aby podnieść moc w ttr600 aby był bardziej dzika bez straty prędkości.  Nie wiem np. zmiana gaźnika, tłumika itp. Może ktoś już przerabiał taki temat? Pytam bo rozważam kupno takiego sprzęta ale wiem, że nie jest to potwór bo miałem prze chwilę xt600. Pozdrawiam

2

Odp: Jak podnieść moc ttr?

tłumnik gazńik co najwyżej jakiś big bore kit

Honda hm w planach crf 2007 replica :D

3

Odp: Jak podnieść moc ttr?

[url]http://www.abp-racing.de/presseumbauten/ttr-600/[/url]

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

4 Ostatnio edytowany przez Materka (2014-03-29 16:12:32)

Odp: Jak podnieść moc ttr?

[url]http://www.kedo.de[/url] jest sporo rzeczy ja miałem wałek i tłok na 628, KN wydech i dyszę w gaźniku i było git

5

Odp: Jak podnieść moc ttr?

Materka a jaki był koszt tych modyfikacji? Czy konkretnie było czuć różnicę?

6 Ostatnio edytowany przez Majster128 (2014-03-30 15:06:27)

Odp: Jak podnieść moc ttr?

Jest możliwość modyfikacji jak najbardziej. W grę wchodziłaby modyfikacja tłoka, cylindra, głowicy, walka rozrządu, korbowodu, gaźnika.
Trzeba założyć, że montujesz nowy korbowód i tłok, bo stare części może się wypiąć przy zwiększeniu mocy.
Koszt modyfikacji z częściami 3000-6000 zł w zależności od wybranych opcji modyfikacji.
Do dodatkowych opcji można zaliczyć zaprojektowanie i wykonanie ukł. wydechowego i korektę ukł. dolotowego.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

7

Odp: Jak podnieść moc ttr?

Jak taki koszt , to lepiej kup sobie mocniejszy motocykl, po co kombinować? Wystarczy przelotowy wydech, można samemu zrobić, i do tego dostroić gaznik, koszt moze 100zł, a efekt odczuwalny. miałem tak w swojej tt zroboine i nic przez 3 lata katowania nie wymiękło...

Yamaha TT600R=> KTM 525EXC/SM=> KTM SXF250=> KTM EXCR 530 FACTORY '11 obecnie w wersji SM :)

8

Odp: Jak podnieść moc ttr?

Dziękuję MartinezKtm525 konkretna odpowiedź. Dalej się zastanawiam.

9 Ostatnio edytowany przez Materka (2014-03-30 23:00:14)

Odp: Jak podnieść moc ttr?

O ile dobrze pamietam to koło 4000 różnica bardzo odczuwalna, zwykła tt ciągnie dobrze od dołu a tak sobie na wysokich obrotach a po tuningu ciągnęła z dołu ale dostała dużo mocy na wysokich obrotach, jeden feler ze trzeba było założyć lepsze sprzęgło za 900
Nie ma potrzeby projektować układu wydechowego bo można kupić gotowy o trochę większej średnicy z kwasówki
A korekta układu dolotowego polega na usunięciu dremelem smarków i ewentualnie progu na łączeniu

10 Ostatnio edytowany przez kik_man (2014-03-31 00:09:24)

Odp: Jak podnieść moc ttr?

sam się zastanawiałem nad tym samym w przypadku tego samego motocykla. wydech i dysza mało da, a jak chcesz bardziej ingerować w silnik to lepiej zmienić moto. w takich samych pieniądzach kupisz xr600 i wg mnie to dużo lepiej jedzie w serii. gaźnik fajniejszy, ydis w porównaniu do keihina jest dużo gorszy. na minus dla Hondy to zawias paoli i ohlins w Yamasze jest naprawdę super. parę groszy dołożymy i mamy lc4 które w serii ma 10km więcej

11

Odp: Jak podnieść moc ttr?

Ja się bawiłem bo chciałem mieć TT, kupiłem tanio zamęczoną, zrobiłem remont na tuningowych częściach i wyszło świetnie, jakbym miał zdrową sztukę to pewnie zmieniłbym na xr zamiast tuningować

12

Odp: Jak podnieść moc ttr?

Korekta ukł. dolotowego polega przede wszystkim na ustaleniu jego długości i średnicy.
Ukł. wydechowy projektuje się wg. aktualnych parametrów silnika (kątów otwarcia zaworów, skoku tłoka itp.). Nie wiadomo do jakich parametrów jest przystosowany owy ukł. z kwasówki.
Zmiana samego wydechu to jedynie liźnięcie możliwości jakie daje silnik, ale przed jakąkolwiek pracą trzeba wziąć pod uwagę ile właściciel chce wydać na modyfikacje.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

13

Odp: Jak podnieść moc ttr?

Skoro potrafili dobrać tłok i wałek to myślę ze kolektor wydechowy też, układu dolotowego nie było w ofercie wiec usunąłem tylko niedoskonałości fabryczne.
Teoretyzować można długo i spędzić sezon w internecie zamiast jeździć.

14

Odp: Jak podnieść moc ttr?

kik_man napisał/a:

ydis w porównaniu do keihina jest dużo gorszy.

Oj kolego chyba sie mylisz, albo nie miałes styczności z tym gaznikiem w tt. To fakt seryjny gaznik nieco ogranicza możliwości silnika TT, ale nie mozna mówić ze jest on zły! Powiedziałbym że pod niektórymi względami jest nawet lepszy od tych stałocisnieniowych z XR czy LC4. W TT nie ma mowy o jakimkolwiek dławieniu, a i odpalanie jest perfekcyjne. Ja nie raz wygrałem browara u kumpli, bo sie zakładaliśmy że moja TT nie odpali po dłuższym postoju za pierwszym kopem, ZAWSZE odpalała;)

Yamaha TT600R=> KTM 525EXC/SM=> KTM SXF250=> KTM EXCR 530 FACTORY '11 obecnie w wersji SM :)

15

Odp: Jak podnieść moc ttr?

Jesli ktoś nie chce wydac 4000-5000 tyś zł na tuning silnika, tak jak to polecają koledzy wyzej to prosze o PW. Mam gotowe receptury za moze 100-200 zł jak ożywić silnik, nie rozbierając go na cześci pierwsze. Trzeba tylko troche pracy i czasu, i odrobine umiejętmości mechanicznych, a charakter TT zmieni sie nie do poznania. Miałem w 100% seryjna ze szwajcarii w doskonałej kondycji i wiem ze nie trzeba ładować kilku tyś zł żeby chodziła duzo lepiej ;)

Yamaha TT600R=> KTM 525EXC/SM=> KTM SXF250=> KTM EXCR 530 FACTORY '11 obecnie w wersji SM :)