1

Temat: XR 650 by Raku

Jako, że marką Honda miałem mało wspólnego będę zadawał pytania które mnie nurtują w związku z moją XR, na pierwszy ogień idzie gaźnik, moto nie chce się wkręcać na obroty bez zaciągniętego ssania, jak jest zaciągnięte na pierwszy czy drugi stopień to wkręca się w miarę, co może być powodem? Zbyt duża dawka paliwa? W temacie gaziorów jestem ''noga'' :/

Na początku filmiku bez ssania słychać jak się dławi a później coś tam się wkręca z zaciągniętym ssaniem ;)
[url]http://www.youtube.com/watch?v=xDVovH82zPg[/url]

#666
EXC 525 : XTZ 660 : TXT 250

2

Odp: XR 650 by Raku

Wow niezły kurwistrzał , włączając ssanie zwiększasz dawkę paliwa więc wynikało by że ma za małą dawkę.
Najlepiej jak go wyjmiesz, rozbierzesz w mak i posprawdzasz wszystko, może ktoś coś grzebał z dyszami pod ten wydech i mu nie wyszło.
Ustaw poziom paliwa , pokombinuj z ustawieniem iglicy, sprawdź kolor świecy, sprawdź szczelność krućca czy nie łapie lewego powietrza.

Litrowy Gixer

3 Ostatnio edytowany przez vlo (2014-02-05 00:14:04)

Odp: XR 650 by Raku

albo ten co robil wydech nie zestroil gaznika - zostawil dysze takie jakie byly pod ori wydech. zobacz jakie masz dysze i czy odblokowana jest - moze ktos cos pominal.

ps. ladnie napierdziela - wspolczuje tym co za toba ;)

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

4

Odp: XR 650 by Raku

Ciekawe jak wyglądają gniazda zaworowe...

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: XR 650 by Raku

za małe dysze jeśli to oryginalny gaźnik z klapką ssania to na sssaniu masz bogatsza mieszanke.

6

Odp: XR 650 by Raku

Możesz coś dokłaniej napisać? :D

#666
EXC 525 : XTZ 660 : TXT 250

7

Odp: XR 650 by Raku

[url]http://www.4strokes.com/tech/honda/uncork_brp/[/url]

tu masz opisane co powinno byc zrobione. szukaj w google pod haslem uncorking xr650r jest duzo opisow i z czym ludzie zmagali sie i jak dobierali dysze.

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

8

Odp: XR 650 by Raku

Wydaje mi się że mógł tam siedzieć jakiś inny tuningowy gaźnik , na sprzedaż zmienili na oryginał a tuningowy sprzedadzą osobno lub przełożony do innego moto.

Litrowy Gixer

9

Odp: XR 650 by Raku

Kurewa, tematu gaźników boje sie jak ognia :/ ni ogarniam tego tematu.Jak sądzicie ten ori gaźnik lepszy od FCR39?

#666
EXC 525 : XTZ 660 : TXT 250

10

Odp: XR 650 by Raku

u mnie na ori gaźniku idzie jak diabeł, trzeba zajżeć do krućca czy nie ma zwężki, wyebać z airboxa gumkę wsadzić odpowiednią dyszę i ustawić iglicę, wydech ma w tym temacie najmniejsze znaczenie. Wrzuć fotkę gaźnika czy aby na pewno jest oryginał.

ps. jak już będziesz miał wszystkiego dosyć to chętnie odkupię to cudo

11

Odp: XR 650 by Raku

ori gaznik jest bdb i podatny na tuning. jego wada jest reakcja na glebe. jezeli chcesz zmieniac to edelbrock albo mikuni tm ktory ostatnio ludzie polecaja bo jest plug&play (chyba 900zl nowy - nie wiem jak to jest u polskich przedstawicieli). nie ma co bawic sie z innymi. ja latam na ori i jest malina. zerknij co masz w srodku i bedziesz wiedzial. a airboxa to masz ori? filtr gabkowy? u mnie siedzial modowany to go wyjalem i wsadzilem gabkowy plus otwarty airbox.

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

12

Odp: XR 650 by Raku

Gaźnik ori na pewno, króćca zwężanego brak, dysza jak dobrze pamiętam 175 a to chyba już nie jest ori rozmiar?

#666
EXC 525 : XTZ 660 : TXT 250

13 Ostatnio edytowany przez Materka (2014-02-05 22:54:40)

Odp: XR 650 by Raku

mam taką samą dyszę, chyba według tego robiłem [url]http://www.honda-xr650r.com/xr650r-factory-recommended-uncorking-procedure/honda_xr650r_uncork_document_the-wrench/[/url]

14

Odp: XR 650 by Raku

Nowy TM 36 kosztuje coś pod 1300 zł w mikuni PL, więc do XR 650 będzie napewno droższy...

Kula daje fula :D 
     
http://www.youtube.com/watch?v=FdCnQNuojUw

15

Odp: XR 650 by Raku

wlasnie widze ze cos ceny poszly do gory. jeszcze rok temu Mikuni TM-40 kosztowalo 300$.

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach