1

Temat: przeróbka kmx 125 na SM Da radę?

Cześć wszystkim.
Z racji tego, że jestem nowym użytkownikiem proszę o wyrozumiałość.
Posiadam aktualnie kawasaki kmx 125 2003r ( enduro) kupiłem go 2 miesiące temu zrobiłem ponad 2 tysiące km nie jeździłem ani razu w terenie większym niż jakaś mała żwirownia, i doszedłem do wniosku że szkoda mi takiego dobrego motoru na zajechanie w terenie i naszła mnie niespodziewana ochota na supermoto.
Otóż moje pytanie brzmi.
Czy mojego kmx da radę ładnie przerobić na supermoto?
Jak tak to od czego zacząć?
I oczywiście czy opłaca mi się to, KMX niedawno wystawiłem na sprzedaż ponieważ nagrzałem się strasznie na Derbi Sende 125 SM.
"Kawę" wyceniłem na około 6000zł ponieważ kupiłem ją za 4,500zł wsadziłem nowe opony wymieniłem olej, do mieszanki lany był najdroższy olej castrola do 2suwów, założyłem nowe kierunkowskazy ponieważ stare były ledowe, a poprzedni właściciel nie wiedział, że jak się zmienia kierunki na ledy to trzeba wymienić przerywacz. No i kilka spraw z kosmetyki. Motocykl jest w bardzo dobry stanie technicznym jak i wizualnym.
I teraz pytanie brzmi czy opłaca mi się go przerabiać na SM czy lepiej sprzedać i kupić tą sendę?(Jeżeli kupić sendę to prosiłbym o jakieś opinie)

Kupię supermoto pojemnośc 125ccm zarejestrowane na motorower ;)

2

Odp: przeróbka kmx 125 na SM Da radę?

Powiem Ci, że będzie mooooocno zawiedziony jak przejedziesz się sendą ... Jak KMX za ~28km o ile jest odblokowany, to senda ma z 15. Lepiej poszukaj DTX, niby minimalnie słabszy, ale nie będzie to mocno odczuwalne.

Kawasaki KX250F

3

Odp: przeróbka kmx 125 na SM Da radę?

No ja wiem i uświadamiam się myślą że senda to 4 suw i będzie wolniejsza i będzie miała mniej mocy, jednak tak myślałem i chyba nawet wolę 4 suwa, mam 17 lat jestem bez pracy jedyne co to praktyki za którę dostaje śmieszne pieniądze a do szkoły mam 20 km w jedną stronę dziennie 40 motorek ma mi służyć głównie jako dojazd do szkoły dlatego też zdecydowałem się na SM tylko teraz jakie, a no i oczywiście 4 suw wchodzi w grę jak najbardziej. Senda uwiodła mnie wyglądem i tym, że szperałem trochę w sieci o niej i nie znalazłem jakiś złych opinii

Kupię supermoto pojemnośc 125ccm zarejestrowane na motorower ;)

4

Odp: przeróbka kmx 125 na SM Da radę?

Do dojazdów do szkoły, to będzie idealny sprzęt. Mało pali, raczej wieczny, ktoś z forum ma do sprzedania sendę z tego co pamiętam. A tak btw. to niech jakiś mod przeniesie, bo bardzo nie trafiłeś z działem :)

Kawasaki KX250F

5

Odp: przeróbka kmx 125 na SM Da radę?

No za dział przepraszam (nowy jestem ;/)
A tak btw jestem strasznie zadowolony z szybkości odpowiedzi i szacunku rozmówców tutaj, wczesniej byłem użytkownikiem forum mojekawasaki.pl i stanowczo odradzam, jeżeli ktoś nie ma sprzętu minimum ninja 636 to jest traktowany jak g*wno, banda chamów i marginesów społecznych :/

Kupię supermoto pojemnośc 125ccm zarejestrowane na motorower ;)

6

Odp: przeróbka kmx 125 na SM Da radę?

Temat przenoszę do działu Garaż - on jest związany z modyfikacjami , dział sprawy techniczne dotyczy spraw forum.


P.S. Z doświadczenia proponuję zmienić motor na jakieś małe SM koledzy doradzą wyjdzie taniej i miej nerwów niż przeróbka na SM

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

7 Ostatnio edytowany przez Aisha (2014-11-07 09:48:54)

Odp: przeróbka kmx 125 na SM Da radę?

Przeróbka tylko pozornie jest prosta - w praktyce wymaga masy pracy i pieniędzy. Sama rozeznawałam temat i ostatecznie zdecydowałam się na zakup SM, bo okazuje się to tańsze.
______________
Kabarety - zobacz!