1 Ostatnio edytowany przez paweuo (2013-08-21 22:03:44)

Temat: Konsekwencje potrącenia

Cześć
Mam pytanko - jakie mogą być konsekwencje potrącenia zwierzaka? Mam na myśli co może ulec uszkodzeniu. Jakieś 2 godziny temu przejechałem po sarence przy ok 100km/h. Nie wywaliłem się i chyba poza obolałą kostką, motocyklem całym we flakach i złamaną jedną szprychą w tylnym kole nic poważnego się nie stało. Miał już ktoś podobne zajście? Co sprawdzać? Czy np mogło uszkodzić się łożysko główki ramy?

XT 600 3UW '94 -> BT 1100
http://www.bikepics.com/members/paweuo/

2

Odp: Konsekwencje potrącenia

To miałeś farta. Po takiej rzeźni przyjżał bym sie dokładnie całemu motocyklowi, a w szczególnosci przedniemu zawieszeniu. Sprawdz lagi, półki, hamulec koło, wszystkie połaczenia gwintowe i sprawdz czy to jedzie prosto, tylko nie rozpedzaj sie odrazu bo flaki ci pospadają. Swoją drogą pokaz jakies zdjecie tej rzeźni

motoslide.com

3

Odp: Konsekwencje potrącenia

przysluguje ci odszkodowanie. jezeli sarna nie uciekla to mozesz to zglosic.

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

4

Odp: Konsekwencje potrącenia

Chyba że był znak uwaga sarny to role się zamieniają i grozi mu mandat

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: Konsekwencje potrącenia

złowiłem raz autem dzika gdzie nie było znaku.
teoretycznie można próbować to zgłosić i dochodzić swojego. ale praktycznie jest to dość uciążliwe i mało prawdopodobne, żeby się udało (od razu trzeba iść z tym do sądu i występować przeciwko nadleśnictwu, szukać jakiegoś lokalnego koła łowieckiego itd ... ) traci się wtedy sporo nerwów, czasu, kasy - zyskać można nie wiele.
ja się wkurzyłem i odpuściłem, ale gdybym zabrał nieboszczyka to ponoć można go potem sprzedać na części w przyzwoitej cenie... (ale to szemrany interes, ale szybszy i lepiej dochodowy)

Green

6 Ostatnio edytowany przez paweuo (2013-08-22 17:02:06)

Odp: Konsekwencje potrącenia

Dzięki za wskazówki Barteksm. Nie mam kamerki, a żałuje bo filmik byłby efektowny, chociaż to już półmrok był :)
A walkę o odszkodowanie sobie daruję - znajomi próbowali kiedyś wywalczyć od nadleśnictwa za skasowany samochód przez dzika i tak jak mówi gel3k - stracili tylko czas, kasę i nerwy.
Jedyny pożytek z całej sytuacji ma kumpel, który zabrał od razu sarninę żeby ją przerobić.

XT 600 3UW '94 -> BT 1100
http://www.bikepics.com/members/paweuo/

7

Odp: Konsekwencje potrącenia

Załóżmy że potrąciłem taką sarnę, zabrałem ze sobą i chcę ją sprzedać. Gdzie mogę się jej pozbyć? Są jakieś specjalne skupy? Czy może odwieźć do koła łowieckiego? Samemu raczej bał bym się ją obrobić przyrządzić i zjeść bez przebadania.

8

Odp: Konsekwencje potrącenia

ta, skupy....

znajomy znajomego co ma znajomego... tylko tak :p

chyba, że jesteś myśliwym i szczelasz z fury w zwierz akurat kiedy trwa odstrzał... inaczej kaplica.

Green

9

Odp: Konsekwencje potrącenia

A co ty chcesz badać u sarny?

DRZ400SM, KTM 990 ADV

10

Odp: Konsekwencje potrącenia

Mięso

11

Odp: Konsekwencje potrącenia

z tego co pamietam to podbiega pod kusownictwo. po drugie badamy chyba od wlosnia itp. szczegolnie ze to zwierzyna dzika.

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

12 Ostatnio edytowany przez rbsn99 (2013-08-31 20:42:25)

Odp: Konsekwencje potrącenia

Rudy102 napisał/a:

Mięso

Przecież, że nie sierść. Ale na co chcesz to mięso badać? :> Jak na włośnia to potrąciłeś sarnę zombi opierdalającą padlinę.

DRZ400SM, KTM 990 ADV

13

Odp: Konsekwencje potrącenia

rbsn99 napisał/a:
Rudy102 napisał/a:

Mięso

Ale na co? :>

Żeby się nie zarazić jakimś gó... głównie pasożytami. Jak schabowego jesz to taka świnia też była badana żebyś nie musiał gorzały pić do każdego kotleta ^^

Yamaha WR 250F - chyba się starzeje.
Husaberg TE 250
Husaberg FS 570 sztos
EXC 525 mianowicie, dość dobry. LC4 640 badziewie, do badziewia.

14

Odp: Konsekwencje potrącenia

Gorzała nie działa, a sarna nie zarazi się włośniem. Normalnie można ją żreć z rusztu czy z patelni bez żadnego badania.

DRZ400SM, KTM 990 ADV

15

Odp: Konsekwencje potrącenia

Mięsa sarny nie trzeba badać.