16

Odp: Narzędzia

Ja ma King Tony i też jestem zadowolony a cena taka sama jak nie niższa niż za Jonesswaya.
1/4" 5-25Nm 136,54 zł brutto
3/8" 20-110Nm 144,18 zł brutto
1/2" 40-210Nm 148,47 zł brutto

Za 3 klucze wychodzi 429,19 zł brutto

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

17

Odp: Narzędzia

Rzeczywiście cena dobra za te o większym zakresie Nm. A jakieś świadectwo kalibracji posiadają? Jak z jakością wykonania tych kluczy ? Jak polecasz to chyba sobie sprawię. Na allegro są dostępne czy tylko na tej stronce co podesłałeś ?

KTM 625 SMC

18

Odp: Narzędzia

Jaki jest maksymalny moment śrub w silniku 2T ?

Triumph Daytona 675

19

Odp: Narzędzia

Kosz sprzęgła 100Nm
Zębatka na wale 150Nm

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

20

Odp: Narzędzia

Dzięki

Triumph Daytona 675

21 Ostatnio edytowany przez I/JG53_Pogo (2013-08-13 13:45:47)

Odp: Narzędzia

rbsn99 napisał/a:

Typowe polskie podejście mechanika. Jak śruba była wkręcana w gniazdo na odpowiedni moment to nie ma problemu, można składać na serwisówkę. Gorzej jak wcześniej jakiś szpec za dychę wkręcił na maksa (dokręci ręką ile może i jeszcze pół obrotu z metrową rurą - tak dla pewności, żeby się nie odkręciło) , przeciągnie gwinty, to wtedy nawet delikatnie kręcąc trzeba uważać.


Jeżeli idiota dokręcał to nic dziwnnego ...

Narzędzia to nie wszystko daj debilowi  super wyposażony warsztat to i tak coś spierdoli choć by nie wiem do jakich narzędzi miał dostęp . Ale sztuką jest coś naprawić przy ograniczonym dostępie do narzędzi . Owszem są takie które są niezbędne ale i takie które można w łatwy sposób zastąpić czymś innym lub mieć po prostu na to dobry sposób
Klucz DM to fajny bajer i tyle ale nie jest to rzecz niezbędna by rozebrać i złożyć silnik.
Za tą kasę to wolał bym kupić (i to polecam) klucz udarowy elektryczny o wiele bardziej przydatna rzecz zwłaszcza przy odkręcaniu wału czy uciążliwych koszy sprzęgłowych .
Lub masę innych niezbędnych czasami narzędzi

Co do samych momentów pamiętam kiedyś przy dokręcaniu kluczem DM pokrywy wałków rozrządu dokręciłem zgodnie z zaleceniem czyli 10 NM i dobrze że sprawdziłem jeszcze normalnym kluczem bo śruby były zwyczajnie luźne .

michal_lc4 napisał/a:

Taaa, typowy dobry polski mechanik od Golfów II'jek dokręca śruby "na kanapki". Jak zje jedną kanapkę to dokręca miskę w Golfie, a jak wtrząchnie trzy kanapki to bierze się za głowice... Po co klucz dyno, ma go w ręce... znaczy w kanapkach... ;)

Dla twojej wiadomości jeszcze jedna sprawa klucz dynamometryczny (z określonym momentem) służy bardziej do pomiaru wartości działającej siły niż do dokręcania ale tak się przyjeło bo ludzie zaczeli tymi kluczami dokręcać.  Czyli czy dana śruba została dokręcona z odpowiednim momentem stosując np próbę odkręcenia o ustalonej wartości .

Co innego klucz wychyłkowy


Zresztą nie ważne każdy niech sobie robi jak chce

https://www.facebook.com/MoherosBanditos
www.youtube.com/JG53Pogo

22

Odp: Narzędzia

I/JG53_Pogo napisał/a:

Jeżeli idiota dokręcał to nic dziwnnego ...

Narzędzia to nie wszystko daj debilowi  super wyposażony warsztat to i tak coś spierdoli choć by nie wiem do jakich narzędzi miał dostęp . Ale sztuką jest coś naprawić przy ograniczonym dostępie do narzędzi .

Po części się z Tobą zgodzę. Można, ale po to ktoś napisał serwisówkę, policzył momenty dokręcania, wyliczył wytrzymałość, momenty zrywania śrub żeby było dobrze a nie bo takie miał "widzi-mi-się".
Klucze DM są teraz na tyle tanie i na tyle dobre, że nie jest to praktycznie żaden wydatek jak się choć trochę grzebie.
Pisałem już wcześniej, że przede wszystkim trzeba myśleć. Można zrobić dużo i dobrze mając niewiele i można spierd.... mając wszytko a nie posiadając wiedzy.

My tu gadu gadu a temat miał być o narzędziach. Coval daje radę do zastosowań amatorskich i jest stosunkowo tani.

DRZ400SM, KTM 990 ADV

23

Odp: Narzędzia

Yato też do amatorskich prac jest wystarczające, używam zestawu kluczy z grzechotkami już 3 rok, jedynie zaczęła obraca się plastikowa rękojeść na takim a'la wkrętaku ze zmiennymi końcówkami.
BDB stosunek cen do jakości.

Triumph Daytona 675

24

Odp: Narzędzia

Mnie ostatnio bardzo przekonują narzędzia firmy NEO.
Aczkolwiek najwięcej mam King Tony i doceniam ich wytrzymałość i precyzję wykonania. Np. zużyć nasadki jest bardzo ciężko a są wykonane bardzo dokładnie i da się nimi odkręcić praktycznie każdą śrubę. Nie niszczą główek śrub.
Klucze imbusowe typu L również hiper mocne, końcówki nie da się odkształcić, a sam klucz choć cienki wygnie się ale nie złamie czy wypatrzy. Oczywiście się wygina i wraca do stanu pierwotnego. A uważam że najłatwiej jakość sprawdzić po imbusach. Moje po kilku latach są jak nowe. A są najczęściej używanymi narzędziami u mnie.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

25

Odp: Narzędzia

Jeśli chodzi o zwykłe klucze, to też używam YATO, również mnie nie zawiodły. Używane nie raz pod dość sporym obciążeniem i działają dalej jak należy, nic sie nie pogięło/złamało itp. Zestaw taki podstawowy z mała grzechotką 1/4 cala, kosztuje chyba z 70PLN na allegro.
Rozmiary wystarczają na większość śrub w silniku.

KTM 625 SMC

26

Odp: Narzędzia

Klucz DM przydaje się chociaż przy przykręcaniu kół. Mnie na przykład denerwuje jak dowalają z "pneumata"(bez sprawdzenia kluczem DM). Po pierwsze nigdy nie ma pewności ile dokręcił (słabe ciśnienie) a po drugie odkręcanie śruby dowalonej na maxa to nic fajnego.

Pozdrawiam,
Piotrek

27 Ostatnio edytowany przez I/JG53_Pogo (2013-08-13 15:13:38)

Odp: Narzędzia

Sebas napisał/a:

Yato też do amatorskich prac jest wystarczające, używam zestawu kluczy z grzechotkami już 3 rok, jedynie zaczęła obraca się plastikowa rękojeść na takim a'la wkrętaku ze zmiennymi końcówkami. BDB stosunek cen do jakości.


Taką samą przypadłość mają jak że drogie i markowe klucze marki BETA lol ;)
Mieliśmy całe wyposażenie z BETY czyli wózek ale z czasem kombinerki grzechotki , szczypczyki ,żabki czy  i inne pierdoły traciły gumowe elementy

Jedyne klucze jakie na razie nie reagują na oleje , smary czy benzynę to Proxxony .
Guma nie mięknie i trzyma się rewelacyjnie więc polecam te klucze .

Jeden z zestawów mam taki kilka ładnych lat i są bardzo wytrzymałe i wygodne w pracy

[url]http://allegro.pl/proxxon-polska-zestaw-kluczy-23040-i3439625506.html[/url]

https://www.facebook.com/MoherosBanditos
www.youtube.com/JG53Pogo

28

Odp: Narzędzia

a ja polecam zestaw kluczy marki HONITON cena/ jakość bardzo dobra i do garażowej grzebaniny super się sprawują.

29 Ostatnio edytowany przez Jamcor (2013-08-13 15:54:53)

Odp: Narzędzia

do garażowych zastosowań polecam kuźnie COVAL - cena do jakości jest naprawdę super ;) Gdyby ktoś potrzebował jakieś narzędzia z BAHCO lub inne, elektronarzędzie śmiało pisać na priv

Two Worlds, One Bike

30

Odp: Narzędzia

polecam jeszcze taki zestaw(imbusy,torxy,spline)   yato yt-0400  ja uzywam takiego zestawu i jestem bardzo zadowolony na moje potrzeby w sam raz:
http://i42.tinypic.com/2jbs09h.jpg

Sherco st300  Cabestany Replica