1

Temat: Szczelność zaworów Yamaha WR 400

Witam

Jak dobrze sprawdzić szczelność zaworów ? Ja zalałem je benzynką i na 2 dolotowych widać pocenie się, na wydechowych troszkę " szybciej " się poci. Gdzieś czytałem, że to jest normalne no ale do jakiego stopnia pocenia ?

Ogólnie zagineło mi gdzieś sprężanie O_o .. wyciągnałem tylko gaźnik... po 2 tygodniach złożyłem, raz kopnąłem (z sprężniem) i już później nie było sprężania. Myślę, że jakiś brud musiał się dostać do silnika no ale w takim stopniu ??

2

Odp: Szczelność zaworów Yamaha WR 400

Ma się nie pocić, niedawno robiłem WR 400, po wymianie dwóch zaworów i lekkim dotarciu ich ani nawet minimalnego śladu pocenia się. W Twoim przypadku albo docieraj, albo wymieniaj i docieraj - w zależności od zużycia.

3

Odp: Szczelność zaworów Yamaha WR 400

Jest taki mały trik ołowkiem rysujesz przylgnie a po włożeniu w gniazdo po przekręceniu zaworu przy dobrym dotarciu zaznaczona cecha powinna zniknąć w każdym miejscu

https://www.facebook.com/MoherosBanditos
www.youtube.com/JG53Pogo

4

Odp: Szczelność zaworów Yamaha WR 400

No i jak zwykle coś się znalazło dodatkowego ;) [url]http://www.fotosik.pl/u/Jacis/album/1479651[/url]
Poddać to regeneracji ? Czy kupić nową głowicę ?

5

Odp: Szczelność zaworów Yamaha WR 400

Witam ponownie.

Odnawiam troche temat bo ruszyłem z naprawą głowicy.

Kupiłem używaną głowicę niby w stanie idealnym.. (nie mam zdjęć bo wysłałem wszystko do naprawy) Z mojego punktu widzenia moja głowica przy tej kupionej wygląda o niebo lepiej ... oprócz tej niby panewki która się zatarła.
Wysłałem głowice do naprawy, okazuje się ze (kupiony wraz z głowica) docisk wałka ssącego nie jest od tej głowicy i wałek się nie kręci .. O_o . Powiedzieli mi, że bez żadnego problemu naprawią mi moją z uszkodzoną panewką. ( gdzie dzwoniłem do 3 innych serwisów i powiedzieli mi, że czegoś takiego nie naprawią i nikt mi nie naprawi) Pytałem jak z gwarancją naprawy to powiedział, że nie ma możliwości zatarcia się po naprawie chyba, że będzie brak smarowania....  Jutro będę wiedział cenowo jak wygląda ta naprawa i jaki czas naprawy. Wydałem sporo kaski na nową głowice a tu okazuje się, że naprawią mi starą. ;/ No cóż, mam nadzieje, że pojeżdżę trochę w tym sezonie ;) Podobno zbliżają się upały :D

6

Odp: Szczelność zaworów Yamaha WR 400

Jaki warsztat oferuje Ci naprawę tego zatarcia? Z tego co mi wiadomo jedynie Świątek podejmuje się takich prac.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

7

Odp: Szczelność zaworów Yamaha WR 400

Aktualizacja:

W tym tygodniu głowica będzie u mnie. Wycena 550zł za naprawę, wymianę uszczelniaczy (i chyba prowadnic zaworowych) za dotarcie, ustawienie kątów zaworowych ? czyli pełna naprawa głowicy. ( jak ktoś potrzebuję mam drugą głowicę do odsprzedania.

Dzwoniłem do jednego mechanika od moto i powiedział mi ze on zawsze głowice oddaje do wrocławia [url=http://www.glowice.pl]www.glowice.pl[/url]
Zadzwoniłem i powiedział, że bez problemu zrobią :)

P.S.
W ogóle dzięki, że teraz piszesz że jednak da rady to zrobić.... bo jestem 800zł w plecy z głowicą ;) chyba ze sprzedam

8

Odp: Szczelność zaworów Yamaha WR 400

Na stronie znalazłem "Na głowice zakupione lub regenerowane w naszej firmie udzielamy półrocznej gwarancji." :)

9

Odp: Szczelność zaworów Yamaha WR 400

Głowica naprawiona i wysłana w dniu dzisiejszym. Mam nadzieje, że jutro dojdzie. Będzie złożona i nie wiem czy rozkręcać docisk wałka żeby zobaczyć jak naprawili.
Ustawili luzy zaworowe ale jestem ciekawy czy w ogóle można sprawdzić i ustawić luzy na stole ?

10

Odp: Szczelność zaworów Yamaha WR 400

Jacis napisał/a:

Głowica naprawiona i wysłana w dniu dzisiejszym. Mam nadzieje, że jutro dojdzie. Będzie złożona i nie wiem czy rozkręcać docisk wałka żeby zobaczyć jak naprawili.
Ustawili luzy zaworowe ale jestem ciekawy czy w ogóle można sprawdzić i ustawić luzy na stole ?

A niby czemu nie można byłoby ich ustawić na stole ?

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

11

Odp: Szczelność zaworów Yamaha WR 400

A kumpel dzisiaj mi coś tak namieszal i zwątpiłem.

12

Odp: Szczelność zaworów Yamaha WR 400

Głowica założona :) Wszystko ustawiłem no i kopie ... i kopie i kopie... No i odpalił i zdechł .. oczywiście gaźnik po wymianie przepustnicy i zapewne trzeba wyregulować. Chociaż i tak w niej nic nie ruszałem. Dodatkowo jakby sprzęgło sie przyblokowało. Ale później odpuściło i działa w porządku.
Tak samo nagle mam wyciek z przewodu olejowego dochodzącego do głowicy... nowe uszczelki miedziane i chyba ta rurka gdzieś ma mikropękniecie ... ;/ Nie da rady określić dokładnie gdzie. Ale podejrzewam że przy spawaniu rurki do kółeczka. Dam do spawania i zobaczymy :)

13

Odp: Szczelność zaworów Yamaha WR 400

Podkladki musisz nad plomieniem zagrzac az zczernieja to zmiekna i nie bedzie cieklo.Bo to na bank one.Mialem to samo.

14

Odp: Szczelność zaworów Yamaha WR 400

Witam

No robiłem tak i troszke ustało.... ale dalej lało. Więc poleciałem do firmy xD i sfrezowałem wszystkie boki bo było nawet okiem widać, że były krzywe(zgniecione). Bez grzania cudownie pasuje zero wycieków.
Gaźnik niby wyregulowany ale jednak nie działa jak trzeba. Jak zimny to muszę kopnąć z dwa razy ze ssaniem później wyłączyć ssanie i dopiero odpali.... Na ciepłym nie ma problemu. Śrubka odkręcona na 1,5 obr. gaźnik czyszczony. Jeszcze czekam w poniedziałek będę miał nową świecę. Nie wiem kiedy była wymieniana więc chyba na nią też przyszedł czas.

15

Odp: Szczelność zaworów Yamaha WR 400

Nowa świeca. Śrubka w gaźniku odkręcona na 3 obroty. Moto jak ciepły chodzi teraz idealnie. Jak zimny próbowałem odpalić bez ssania odpałił bez problemu i zdechł. Na ssaniu za drugim razem.
Jak miałem śrubkę na 1,5 obrotu to rano była masakra odpalić moto. Teraz jest w porządku. Tak myślę ;) Moto zbiera się super, szybko schodzi z obrotów i chodzi równiutko :D
Jak sprawdzić czy miałem wymieniane dyszę w gaźniku ??