1

Temat: Uszkodzony kosz sprzęgłowy - pytanie

Siema,

Dzisiaj przyjechał do mnie kolega WR 450, żeby uszczelnić mu pokrywę sprzęgła no i jak odkręciłem ją to zauważyłem, że kosz sprzęgłowy jest uszkodzony tzn. jest wyłamany jeden element jak zaznaczyłem na zdjęciu poglądowym poniżej.
[url=http://www.tinypic.pl/avc5jxot3605]http://images.tinypic.pl/i/00396/avc5jxot3605_t.jpg[/url]
Moje pytanie brzmi:
Czy można z czymś takim jeździć?
Bo jeździ tak już jakieś 70 godzin - nie zaglądał po  kupnie. Kosz zostanie wymieniony, ale bliżej końca sezonu przy okazji większych wymian (tłok, zawory, łańcuszek).

2

Odp: Uszkodzony kosz sprzęgłowy - pytanie

Będą się po prostu szybciej tworzyły rowki na innych płatach. Stopniowo działanie sprzęgła będzie się pogarszać.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

3

Odp: Uszkodzony kosz sprzęgłowy - pytanie

Rozumiem, a jakieś inne negatywne skutki kategorycznie wykluczające jazdę na tym? Bo po powyższej odpowiedzi wnioskuję, że do końca sezonu przelata spokojnie.

4

Odp: Uszkodzony kosz sprzęgłowy - pytanie

jak mi w szosówce  ułamał koles bolec w koszu do którego przykręcasz sprężynę
silnik dostał lekkiego bicia - wymieniłem kosz odrazo

i tu będzie tak samo

padnie ci łożysko w najlepszym wypadku lub będzie bum

tak ja uważam

sprzedam części
EXC 520 /  LC4 620 - całe na części - koła enduro - koła KTM DUKE SM
DRZ 400 - części zawieszanie, elektryka, air box, sprzęgła, elementy silnika
gg 6777220            tel 698 - 672 - sto jeden

5

Odp: Uszkodzony kosz sprzęgłowy - pytanie

bagins1983 napisał/a:

jak mi w szosówce  ułamał koles bolec w koszu do którego przykręcasz sprężynę
silnik dostał lekkiego bicia - wymieniłem kosz odrazo

i tu będzie tak samo

padnie ci łożysko w najlepszym wypadku lub będzie bum

tak ja uważam

No w sumie jest w tym dużo racji.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

6

Odp: Uszkodzony kosz sprzęgłowy - pytanie

No właśnie tutaj nic nie czuć, żadnego bicia, mi się wydaje, że masa tego urwanego kawałka nie jest aż tak znacząca, aczkolwiek może lepiej byłoby dospawać go - ale nigdzie w gratach dorzuconych do moto tego nie ma ;/. Chyba ktoś urwał i wyrzucił.

7

Odp: Uszkodzony kosz sprzęgłowy - pytanie

urwij drugiego po przeciwnej stronie :D

wymiana kosza nie jest skomplikowana i nie generuje jakis kosztow (poza koszem) wiec niech zrobi to odrazu.

8

Odp: Uszkodzony kosz sprzęgłowy - pytanie

Dokładnie. Lepiej zapobiegać niż leczyć ;)