1

Temat: Problem z odpaleniem sxv 550

Więc dzisiaj pojechałem obejrzeć moto które chcę kupić. Sprzedający mi powiedział że aku jest doszczętnie padnięte więc postanowiłem mimo tego przyjechać i odpalić go przez kable z samochodu. Motor po wielu próbach odpalił raz i po chwili zgasł bo sprzedający nie włączył "ssania". Poźniej już nie zdołaliśmy go odpalić. Jutro ma kupić nową baterie i będziemy próbować dalej.

Moje pytanie:
-czy możliwe że moto nie chciało odpalić przez rozwalone aku mimo prądu z samochodu?
-czy uruchomienie tego modelu zawsze jest tak trudne?

Pozdrawiam

Aprilia sxv 550 2006 3700km przebiegu.

2

Odp: Problem z odpaleniem sxv 550

Ssanie w motocyklu z wtryskiem ?
Apki do któregoś roku miały problem z rozruchem.

Była Husqa WSM 50.
Powrót w 2015...

3 Ostatnio edytowany przez pol_lol (2013-05-29 09:50:34)

Odp: Problem z odpaleniem sxv 550

Co dziwnego w tym ze wtrysk ma dzwignie ssania?
Sporo morocykli mimo wtrysku posiada manualne ssanie.
Wiekszosc ma jednak automatyczne.
Z tego co pamietam to Apka nie posiada go w ogole.
Problemy z rozruchem występowały w tym modelu,powodujac szybkie rozladowanie aku i padanie rozrusznika;)

4

Odp: Problem z odpaleniem sxv 550

W tym dziale jest chyba tylko 5 tematów o sxv.
Wystarczy ja przejrzeć i już będzie wszystko wiadomo.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: Problem z odpaleniem sxv 550

odpalanie moto przez kable z puszki, średnio mądry pomysł

https://www.bikepics.com/members/81

6

Odp: Problem z odpaleniem sxv 550

delta napisał/a:

odpalanie moto przez kable z puszki, średnio mądry pomysł

a to mnie zainteresowało, możesz wyjaśnić co masz na myśli?

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

7

Odp: Problem z odpaleniem sxv 550

Bondek napisał/a:
delta napisał/a:

odpalanie moto przez kable z puszki, średnio mądry pomysł

a to mnie zainteresowało, możesz wyjaśnić co masz na myśli?

chociażby uszkodzić reg. napięcia

https://www.bikepics.com/members/81

8 Ostatnio edytowany przez fistach (2013-05-29 11:46:47)

Odp: Problem z odpaleniem sxv 550

-nie powinno sie opalac moto z akumlatora samochodowego, mozna spalic regulator napiecia
-moto na wtrysk nie ma ssania, to co sprzedajacy zrobil, to odkrecil lekko manetke i zablokowal (zolty przycisk)
-Aprilia sxv 550 2006 3700km przebiegu/ nie polecam, stare uszczelnienie, ktore jest wadliwe (chyba ze ktos wymienil), brak starter kitu. W lecie bedzie odpalal, ale nie zawsze. W zimne dni zalezy od szczescia.

Ile chcesz wydac na Apke? ja mam swieza na sprzedaz. Co prawda SXV450, ale w bardzo ladnym stanie i bezproblemowa.

Huska 701 '17

9 Ostatnio edytowany przez tabul (2013-05-29 15:11:57)

Odp: Problem z odpaleniem sxv 550

Możecie mi wytłumaczyć jak można spalić regulator napięcia ??  w aku samochodowym napięcie jest to samo, tylko amperaż inny, a to odbiornik bierze tyle ile potrzebuje, w tym przypadku sterownik i rozrusznik, więc jeśli napięcie jest to samo, czyli 12V to jak niby ma się spalić regulator napięcia, który jeśli już to reguluje napięcie i prąd ładowania - czyli do aku, a nie z aku...

no chyba że ktoś chce od stara, czy innych wynalazków gdzie jest 24V to się zgadza, spalić można wszystko...

10

Odp: Problem z odpaleniem sxv 550

Apki mają problem z odpalaniem, jest to ich naturalny problem. nie tylko na naszym "podrzędnym" poziomie ale wiem również, że na mistrzostwach Niemiec mają problemy z odpalaniem i największym ich problemem jest rozrusznik, gdyż często padają. tego motocykla nie można odpalać z gazem. trzeba wiedzieć jak go odpalić ale odpalasz bez gazu. Musisz się liczyć z kosztami takiego rozrusznika. Ja aktualnie jestem przy wymianie sprzęgła rozrusznika, gdyż wymieniłem na nowy rozrusznik i nadal były problemy. Motor zajebisty jednak licz się z tym, że części najlepiej zamawiać z anglii gdyż ja już czekam półtorej miesiąca i nie wiadomo kiedy dojdą.

Aprilia SXV 450 #3

11

Odp: Problem z odpaleniem sxv 550

No ja właśnie mieszkam w angli i tutaj rozglądam sie za moto. W sumie już po sprawie bo przed chwilą dzwonił sprzedający i mówił że mechanik dzisiaj oglądał moto i chyba magneto jest rozsypane. Więc opierdoliłem bo bo na aukcji pisał że wszystko gra i trąbi. Niestety musze szukać dalej. A Ty fistach ile chcesz za swoją? I który masz rok?

Pozdro

12 Ostatnio edytowany przez Koso (2013-05-29 21:44:46)

Odp: Problem z odpaleniem sxv 550

to fistacha, sam pewnie kupie coś takiego na kolejne supermoto
[url]http://forum.supermoto.pl/topic24120-aprilia-sxv-450-2010rok.html[/url]

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

13

Odp: Problem z odpaleniem sxv 550

tabul napisał/a:

Możecie mi wytłumaczyć jak można spalić regulator napięcia ??  w aku samochodowym napięcie jest to samo, tylko amperaż inny, a to odbiornik bierze tyle ile potrzebuje, w tym przypadku sterownik i rozrusznik, więc jeśli napięcie jest to samo, czyli 12V to jak niby ma się spalić regulator napięcia, który jeśli już to reguluje napięcie i prąd ładowania - czyli do aku, a nie z aku...

no chyba że ktoś chce od stara, czy innych wynalazków gdzie jest 24V to się zgadza, spalić można wszystko...

wszystko zepsułeś.

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

14

Odp: Problem z odpaleniem sxv 550

pawelK napisał/a:

A Ty fistach ile chcesz za swoją? I który masz rok?

[url]http://forum.supermoto.pl/topic24120-aprilia-sxv-450-2010rok.html[/url]

Huska 701 '17

15

Odp: Problem z odpaleniem sxv 550

to prawda.tzeba umiec odpalic zgage.ja juz mam wprawe i jaram ja bez problemu.w zimie palilem ja za 3 do piatego krecenia rozrucznika.teraz pali za drugim.trzeba krecic bez gazu a jak juz kreci minimalnie dodac gazu.

Aprilia ma ssanie.zoltym przyciskiem blokuje sie tlyko manetke.jednak w filtrze powietrza jest normalnie czujnik temp powietrza i na zimnym dawka jest zwiekszona.

Drz650->klx650->SXV 550->DRZ400sm->husq wr250 zadymiacz