1

Temat: Zbiorniczek na zlewki TE 450

Panowie mam pytanie czy mogę zrobić zbiorniczek na zlewki z tego zbiorniczka co jest za sprężyna taniego zawieszenia? To jest chyba jaki zbiorniczek przelewowy od chłodnicy ale widzę że u mnie jest on pusty.

2

Odp: Zbiorniczek na zlewki TE 450

Tak !! Tak jest oryginalnie w RR

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

3

Odp: Zbiorniczek na zlewki TE 450

maniek-rr312 napisał/a:

Tak !! Tak jest oryginalnie w RR


A w zwykłej wersji jaką role pełni ten zbiorniczek?

4

Odp: Zbiorniczek na zlewki TE 450

Wyrównawczy od chłodnicy

5

Odp: Zbiorniczek na zlewki TE 450

Odkopię temat...
Mam w wyrównawczym trochę płynu chłodniczego, faktycznie nie ma żadnych przeszkód żeby zrobić z tego zbiornik na zlewki?
Co z odmą? fabrycznie idzie do filtra powietrza, ją też trzeba przenieść do zbiorniczka?

6

Odp: Zbiorniczek na zlewki TE 450

wasik napisał/a:

Odkopię temat...
Mam w wyrównawczym trochę płynu chłodniczego, faktycznie nie ma żadnych przeszkód żeby zrobić z tego zbiornik na zlewki?
Co z odmą? fabrycznie idzie do filtra powietrza, ją też trzeba przenieść do zbiorniczka?


Albo pipki albo ...


Jak zrobisz z tego zbiorniczek na zlewki to tracisz wyrównawczy ale prawdziwe wyścigówki  nie mają zbiorniczka od chłodnicy tylko mają na zlewki.

Robi się to tak:

zdejmujesz  rurkę od chłodnicy z króćca od dołu. Zaślepiasz króciec aby nic tamtędy nie ciekło.  Ja tą rurkę uciąłem i zostawiłem tak z 10 mm i w rurkę wsadziłem śrubę jakiś cybancik i działa.

Następnie wiercisz otwory od góry na wszystkie rurki z gaźnika + na tą z chłodnicy. Wtykasz wszystko od góry tylko tak aby rurka od chłodnicy była możliwie płytko wsadzona aby nie zassała syfu i już. Masz wyścigówkę.


Odmę zostaw tam gdzie jest.


PZDR

Huśka 510 sm + yzf 250 + busik na 3 moto + spore chęci do spalania etyliny

7

Odp: Zbiorniczek na zlewki TE 450

A dlaczego zatykasz przewód przelewowy od chłodnicy?
Jak się sprzęt zagotuje to albo wystrzeli śrubka albo wężyk.
I w drugą stronę. Sprzęt stygnie i zamiast zaciągnąć powietrze z zewnątrz...spłaszczy węże od chłodnicy.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

8

Odp: Zbiorniczek na zlewki TE 450

Odma może iść w dolot.
Wyrównawczy zostaw.

Zostaje Ci jakiś pojemnik na paliwo z gaźnika i tyle.

Pozdrawiam,
Piotrek

9

Odp: Zbiorniczek na zlewki TE 450

hacker33 napisał/a:

A dlaczego zatykasz przewód przelewowy od chłodnicy?
Jak się sprzęt zagotuje to albo wystrzeli śrubka albo wężyk.
I w drugą stronę. Sprzęt stygnie i zamiast zaciągnąć powietrze z zewnątrz...spłaszczy węże od chłodnicy.

Nie zatykam przewodu przelewowego tylko zatykam króciec w zbiorniczku który jest od spodu przy pomocy 20 mm przewodu i śrubki. Napisałem że po ucięciu rurki od chłodnicy wtykamy ją od góry tak aby nigdy nie dotknęła lustra syfu w środku.

PZDR

Huśka 510 sm + yzf 250 + busik na 3 moto + spore chęci do spalania etyliny

10

Odp: Zbiorniczek na zlewki TE 450

Ja mam normalnie podłączone od chłodnicy tak jak seryjnie a od góry zlewki z gaźnika, węzyk od chłodnicy idzie na tyle wysoko ze nie ma szans zeby paliwo się dostało do układu :)

Husqy SMR-R 450

11

Odp: Zbiorniczek na zlewki TE 450

Ale jeśli Ci zagotuje "płyn" to wymiesza się on z benzyną w zbiorniczku i zaciągnie ponownie po ostygnięciu, nie jest tak?