1

Temat: łożyska koła

witam, mam kółko z fmx 650 na ośkę 17mm, chciałbym to założyć na oryginalną ośke z wr 20mm. Czy wystarczy tylko dobrać łożyska? a co ze środkiem piasty? pozdro

2

Odp: łożyska koła

Musisz dobrać podobne łożyska, śred. zew. i szerokość a zmienioną średnicą wewnętrzną - na 20mm.
Do tego prawdopodobnie będziesz musiał dorobić tuleję która jest w piaście pomiędzy łożyskami a potem, jeżeli będzie taka potrzeba dystanse aby wyśrodkować piastę.

facebook.pl/tr4moto
tr4moto.blogspot.com

3

Odp: łożyska koła

a nie wystarczy przetoczyć tej tulejki w środku?  wkońcu to tylko 3mm?

4

Odp: łożyska koła

może i można przetoczyć, tylko wiesz jaką masz średnicę zewnętrzną i czy możesz to zrobić ?
Ja za dorobienie nowej tulei z amelinium zapłaciłem 10 zł , tylko pamiętaj, że tego nie pomalujesz.

facebook.pl/tr4moto
tr4moto.blogspot.com

5

Odp: łożyska koła

czyl ijest do ogarnięcia dzięki, jeszcze tylko mam problem z adapterem przedniego hamulca z tarczy około 250mm na 298mm około samemu tego nei ogarne a fachowcóFF u mnie brak, jakieś rady?

6

Odp: łożyska koła

Tylko, że nie kupisz takiego łożyska aby w środku miało 20mm a na zewnątrz wymiar z fmx`a
Sam mam koła z fmx w swojej WR i bez toczenia się nie obejdzie.

7

Odp: łożyska koła

to co musze toczyć opisz sytuacje wymiary itp jak możesz będe wdzięczny.

8

Odp: łożyska koła

Jeśli chodzi o przód (wnioskuje po 20mm ośce) to jedno ma 17x35x9, najbliższe łożysko na 20 to 20x37x9 więc musisz roztoczyć otwór w środku na 37mm, a druga strona oryginał to 17x40x12 tu najbliższe jest 20x42x12 więc toczysz na 42mm w środku. Do tego tulejka w środku roztoczona na 20 i składasz, plus oczywiście dystanse. Mi udało się podłączyć to do oryginalnego ślimaka z WR`ki powyżej 2007 roku.

9

Odp: łożyska koła

rozwiązalem to w inny sposób, dałem do wytoczenia nową ośke na wzór starej tylko że przelot w środku na 17mm ;D  + oczywiście dystanse.

10

Odp: łożyska koła

A co z gwintem na początku ośki ?

11

Odp: łożyska koła

tzn? będzie nagwintowany na tulejce nowej na wzór oryginalnej ośki, a jeśli chodzi ci o luz pomiędzy lagą a ośką to będzie tuleja.