1

Temat: wyciek płynu chłodniczego

Dzisiaj po przejechaniu ok 30 km moją yamhą dt 125, gdy ją postawiłem i zgasiłem to wyciekło trochę płynu chłodniczego tą rurką co jest pod silnikiem. Nie przejmować się, czy rozgrzać go i sprawdzić czy znowu się to powtórzy?

Proszę o pomoc

Z góry dziękuje

dt 125 SM -> sv 650 -> FE 450 (2017)

2

Odp: wyciek płynu chłodniczego

jak się zgotował to miał prawo zwymiotować przelewem. odkręć korek sprawdź czy syknie, później się przejedź, zagrzej i zrób to samo

3

Odp: wyciek płynu chłodniczego

Sprawdź stan płynu. Może ostatnio dolewałeś i był nadmiar to go teraz wyrzuciło i już będzie ok.

-----------------------------
XT500 -> 625SMC -> WR426 -> EXC200 -> Hornet 600 -> CBR 954RR -> Speed Triple 1200 RS

4

Odp: wyciek płynu chłodniczego

Sprawdż stan płynu jak koledzy mówią. Ale jak będzie wszystko dobrze a dalej będzie występował ten problem to: mamy problem :)

DT lubi zużywać uszczelki pod głowicą. Rozgrzej go a potem na postoju odkręć korek od chłodnicy (tylko uważaj, żeby Cię nie pochlapało) i dodaj gazu. Jak z korka będzie wywalać płyn jak z fontanny to masz uszczelkę do wyjebania.

Go big or go home!
Największa forma kontroli jest wtedy kiedy myślisz, że jesteś wolny.

5

Odp: wyciek płynu chłodniczego

Ja mam teraz podobną sytuacje ze sie grzeje ... miałem szlifa  , musiałem wymienic dekiel sprzegła , wkoncu wymieniłem i teraz dosłownie jak jade to co chwila wiatrak sie włącza i chodzi  lecz lampka od temperatury sie nie włącza , przez wężyk odpowietrzający zbiornik z płynem jak stanąłem spadło kilka dobrych kropelek . Dzis byłem na moment odpalić zobaczyc czy nigdzie nic nie cieknie itd. no i nic. Ale moto po 3 min. chodzenia głowica juz no mozna powiedzieć gorąca , pompa wody tez i węzyki od chłodnicy...  , Jutro podjade do mechanika i zostawie moto , też mysle ze coś z uszczelką pod głowicą mogło sie stać